• <
nauta_2024

Chińska stocznia z kolejnym zamówieniem na megakontenerowce

PMK

31.12.2020 00:10
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Chińska stocznia z kolejnym zamówieniem na megakontenerowce

Partnerzy portalu

Chińska stocznia z kolejnym zamówieniem na megakontenerowce - GospodarkaMorska.pl
Yangzijiang

Yangzijiang Shipbuilding wygrała kontrakt na budowę dwóch megakontenerowców (ULCV) o ładowności 24 tys. TEU. Będą to największe jednostki tego typu w historii nie tylko stoczni, ale i całej historii.

Jednostki, budowane dla anonimowego armatora, będą wyposażone w zoptymalizowane projekty kadłuba, wysokowydajne pędniki i energooszczędną technologię. Będą spełniać wymagania EEDI Phase III. Statki będą wyposażone w płuczki hybrydowe i będą zasilane tradycyjnymi paliwami.

W tym samym czasie chiński Chinese Bank of Communications Financial Leasing podobno zamówił cztery ULCV o pojemności 24000 TEU w China Shipbuilding Trading Co.

Dwie jednostki z serii zbuduje Hudong Zhonghua, a pozostałe dwie stocznia Jiangnan Shipyard. Według niepotwierdzonych informacji wszystkie sześć statków zostanie wyczarterowanych przez MSC.

China State Shipbuilding Corporation Hudong-Zhonghua i Jiangnan Shipyard mają już rozległe doświadczenie w budowaniu złożonych kontenerowców, po rozpoczęciu dostawy największych na świecie kontenerowców napędzanych LNG do CMA CGM na początku tego roku.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.