• <
KONGSBERG_2023

Największa na świecie bunkierka LNG gotowa do działania

22.09.2020 12:07 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Największa na świecie bunkierka LNG gotowa do działania

Partnerzy portalu

Największa na świecie bunkierka LNG gotowa do działania - GospodarkaMorska.pl
fot. Ries van Wendel de Joode/HBR

Największa na świecie bunkierka LNG został oficjalnie nazwana podczas ceremonii chrztu, która odbyła się w ostatni weekend w Rotterdamie.

Pierwsza bunkierka LNG, należąca do Emerald Green Maritime Limited, spółki zależnej w całości należącej do Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. (MOL), Gas Agility jest czarterowana przez spółkę zależną Total Marine Fuels Global Solutions (TMFGS).

W lutym 2018 r. TMFGS i MOL podpisały umowę czarterową dla tego epokowego statku do bunkrowania LNG, którego budowa rozpoczęła się w Chinach w listopadzie 2018 r. w stoczni Hudong-Zhonghua Shipbuilding. Dostarczony w kwietniu 2020 roku, Gas Agility spełnia najwyższe standardy techniczne i środowiskowe, wykorzystując LNG jako paliwo napędowe i integrując pełne ponowne skroplenie odparowanego gazu.

Cieszymy się, że oficjalnie ochrzciliśmy Gas Agility, ponieważ rozpoczyna ona nowy rozdział w dostarczaniu czystszych paliw żeglugowych. Jej przybycie do Rotterdamu stanowi kulminację 3 lat pełnej poświęcenia pracy z MOL i Hudong-Zhonghua Shipbuilding w Szanghaju, polegającej na planowaniu, budowaniu i tworzeniu znaczących zmian w globalnych dostawach morskiego paliwa LNG. Zwinność w zakresie gazu jest wyraźnym dowodem naszego ciągłego dążenia do rozwijania kluczowych infrastruktur logistycznych LNG w głównych węzłach bunkrowania na całym świecie, pomagając branży żeglugowej w przejściu na bardziej zrównoważone rozwiązanie paliwowe - powiedział Jérôme Leprince-Ringuet, dyrektor zarządzający Total Marine Fuels Global Solutions

Dzięki pionierskiej konstrukcji i innowacyjnemu wyposażeniu, Gas Agility jest branżową premierą, która jest możliwa dzięki ścisłej współpracy między stocznią, właścicielem, czarterującym i wieloma partnerami, w tym Bureau Veritas i GTT.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Jestem przekonany, że nasze przedsięwzięcie będzie wielkim kamieniem milowym i punktem zwrotnym w tym szybko zmieniającym się świecie. Przejście z ciężkiego oleju opałowego na LNG to konkurencyjne, przyjazne dla środowiska i natychmiast dostępne rozwiązanie dla transportu morskiego. Zapewniając zdolność do dostarczania LNG jako paliwa morskiego, partnerstwo to będzie liderem w przejściu do bardziej oszczędnego przemysłu - powiedział Takeshi Hashimoto, wiceprezes wykonawczy MOL

W grudniu 2019 roku TMFGS i MOL podpisały długoterminową umowę czarterową na drugi duży bunkier LNG, który ma zostać dostarczony w 2021 roku.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.