• <
smartre_2023

Chińska stocznia dostarczyła trzeci tankowiec dla projektu Jamał LNG

PMK

02.09.2020 16:30
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Chińska stocznia dostarczyła trzeci tankowiec dla projektu Jamał LNG

Partnerzy portalu

Chińska stocznia dostarczyła trzeci tankowiec dla projektu Jamał LNG - GospodarkaMorska.pl
Hudong Zhonghua Shipbuilding

Chińska stocznia Hudong-Zhonghua w poniedziałek 31 sierpnia dostarczyła trzeci jamalski zbiornikowiec LNG dla spółki joint venture (JV), będącej własnością Cosco Shipping i japońskiej firmy MOL.

Statek, nazwany LNG Phecda na początku ubiegłego miesiąca, jest w stanie przetransportować do 174 000 metrów sześciennych schłodzonego paliwa. Statek zakończył próby morskie w lipcu.

LNG Phecda jest trzecim z czterech nowo budowanych konwencjonalnych zbiornikowców LNG dla projektu Jamał LNG, zamówionego przez JV. Jej siostrzane statki LNG Dubhe i LNG Merak zostały już dostarczone odpowiednio w listopadzie ubiegłego roku i styczniu tego roku.

Stocznia kontynuuje budowę czwartego statku LNG Megrez, podał MOL we wcześniejszym oświadczeniu.

Cztery statki są wyposażone w silniki dwupaliwowe WinGD i system ograniczający GTT. Każdy statek ma 290 metrów długości. Statki będą przewozić skroplony gaz ziemny z terminalu Jamał LNG do europejskich terminali LNG w celu dalszej dostawy, głównie do Azji. Ładunki będą początkowo dostarczane do terminali z projektu Jamał LNG na pokładach lodowych tankowców obsługujących terminal.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.