• <

Wynik wyszukiwania - "indonezja" - Wiadomości

"Miecznik" po indonezyjsku. Kolejne państwo realizuje budowę fregaty opartej na projekcie Arrowhead 140

Na terenie indonezyjskiej stoczni w Surabaya odbyła się ceremonia położenia stępki pod nowoczesną fregatę, która tak jak polskie okręty programu "Miecznik" i brytyjskie typu 31 są oparte na projekcie Arrowhead 140 od brytyjskiej firmy Babcock International. Podobnie jak to ma miejsce w Polsce, jednostka powstaje na drodze umowy licencyjnej, wykorzystując zdolności lokalnej branży okrętowej i zbrojeniowej.
05.09.2023

Tonie indonezyjska fregata, ale to celowe

Wycofana z eksploatacji fregata ex-KRI Slamet Riyadi służąca w przeszłości w Marynarce Wojennej Indonezji (Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut) rozpadła się na trzy części po trafieniu pociskami przeciwokrętowymi. Był to kulminacyjny moment ćwiczeń SINKEX (Sinking Exercise), w trakcie których okręty ćwiczyły na Morzu Jawajskim pod koniec lipca 2023 roku.
08.08.2023

Indonezja formuje własną straż wybrzeża z prawdziwego zdarzenia

Władze w Dżakarcie planują utworzenie nowej formacji straży przybrzeżnej, która przejmie i zwiększy możliwości istniejącej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (Bakamla). Ma być to kluczem do zapewnienia ochrony żeglugi w tym wyspiarskim państwie, dla którego branża morska stanowi kluczową gałąź gospodarki. To może być przydatna nauka dla innych krajów, w tym Polski..
06.07.2023

[WIDEO] Pożar i ewakuacja na indonezyjskim okręcie

Na indonezyjskim okręcie wojennym Teluk Hading w sobotę 3 czerwca wybuchł pożar. Nikomu nic się nie stało, ale zarządzono ewakuację załogi.
04.06.2023

W indonezyjskim porcie Ternate prom rozbił się o molo

Wczoraj podczas wykonywania manewru do dokowania, prom Mutiara Pertiwi 1 uderzył w rampę mola promowego w pocie Ternate w Indonezji. Jedna z wież mola zawaliła się i wpadła do wody.
11.05.2023

Rybacy spędzili sześć dni bez jedzenia i i picia na wyspie u wybrzeży Australii

Patrol australijskiej służby granicznej uratował jedenastu indonezyjskich rybaków uwięzionych na małej wyspie u wybrzeży Australii. Rozbitkowie spędzili tam sześć dni bez jedzenia i picia.
19.04.2023

Zderzenie dwóch tankowców. Interweniowała marynarka wojenna

Służby prasowe sił morskich Indonezji (Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut) poinformowały, że wysłano eskortę dla dwóch dwóch statków, które zderzyły się ze sobą nieopodal wyspy Jawa.
14.04.2023

Odbiór techniczny statków Damen CSD650 i MuC1506 przez zamawiającego

W stoczni Damen Dredging w holenderskim Nijkerk pogłębiarka ssąca CSD 650 Krakatoa została skontrolowana przez swojego właściciela przed wysyłką. Klient zaakceptował stacjonarną pogłębiarkę, która zostanie teraz wysłana do Indonezji, gdzie będzie pracować na wyspie Kalimantan.
23.03.2023

Indonezja. Olbrzymi pożar magazynu paliw w Dżakarcie, są zabici i ranni [WIDEO]

17 osób zginęło, kilkadziesiąt zostało rannych, a tysiące ewakuowano w piątek z dzielnicy Tanah Merah w stolicy Indonezji - Dżakarcie, wskutek pożaru magazynu paliw, należącego do państwowej firmy Pertamina.
03.03.2023

Zdaniem australijskich władz Chiny chcą zawłaszczyć Morze Południowochińskie

Pekin domaga się, by Indonezja, Brunei, Malezja, Filipiny, Wietnam i Tajwan zrzekły się swoich praw terytorialnych do Morza Południowochińskiego. Jednak wszyscy odrzucili jego twierdzenie o „historycznej” własności wód o powierzchni 3,5 miliona kilometrów kwadratowych.
12.02.2023

Indonezja chce niezależności. Nowe pole wydobywcze spowoduje konflikt z Chinami?

Indonezja zatwierdziła plan budowy pola gazowego na morzu. Inwestycja o nazwie „Tuna” szacowana jest na ponad 3 miliardy dolarów.
05.01.2023

Kanada. Rządowa strategia dla Indo-Pacyfiku: stawianie na współpracę, ale jest też problem chińskich wpływów

Indo-Pacyfik będzie wywierał znaczący wpływ na Kanadę w ciągu najbliższych 50 lat – podkreślił rząd w Ottawie w opublikowanej w niedzielę strategii dla tego regionu świata. W dokumencie zadeklarowano rozwijanie współpracy, ale też wprost wskazano na zagrożenia ze strony Chin.
28.11.2022

Zaginiony statek towarowy jest już bezpieczny

Transportowiec Mutia Ladjoni 7, którego poszukiwały służby SAR Indonezji i Nowej Gwinei, odnalazł się dryfujący na morzu.
18.11.2022

Indonezyjski statek towarowy znika u wybrzeży Nowej Gwinei

Trwają poszukiwania statku dostawczego Mutia Ladjoni 7, z którym kontakt urwał się 11 listopada. W akcji biorą udział gwinejskie oraz indonezyjskie służby SAR.
15.11.2022

Przywódcy USA i Chin rozmawiali o rosnącej aktywności wojskowej Pekinu na morzach

Prezydent USA Joe Biden podkreślił w poniedziałek na spotkaniu z przywódcą Chin Xi Jinpingiem potrzebę „zarządzania różnicami” i unikania konfliktu między obu krajami. Xi ocenił, że obaj przywódcy powinni „wytyczyć właściwy kurs” dla dwustronnych relacji.
14.11.2022

Conrad Asia Energy zwycięskim oferentem w kwestii wydobycia indonezyjskiego gazu

Singapurska firma koncentrująca się na gazie ziemnym przedstawiła zwycięską ofertę wydobycia surowca w blokach PSC Offshore North West Aceh (ONWA) i Offshore South West Aceh (OSWA), zlokalizowanych na morzu w pobliżu Indonezji. Conrad będzie będzie miał 100% udziałów w nich obu.
09.11.2022

USA zezwalają na transakcje z udziałem tankowca zatrzymanego w Indonezji

Amerykańskie władze pozwoliły na przeprowadzenie niektórych transakcji z sankcjonowanym supertankowcem VLCC Young Yong, zarejestrowanym w Dziżbuti. Jednostka osiadła na mieliźnie na wodach indonezyjskich, a na jej pokładzie znajduje się ropa naftowa, która pierwotnie miała być dostarczona z Malezji do Chin.
09.11.2022

Indonezja rozwija swoje morskie siły zbrojne

Rząd w Dżakarcie dąży do modernizacji swojej marynarki wojennej, poprzez wzmocnienie rodzimych firm na światowym rynku zbrojeniowym, a także zwiększając wykorzystanie w przemyśle stoczniowym komponentów produkowanych lokalnie.
08.11.2022

Indonezja. 14 ofiar pożaru promu [WIDEO]

Azjatyckie media podały, że w poniedziałek na południu Indonezji doszło do pożaru na pasażerskim promie. W jego wyniku śmierć poniosło 14 osób.
25.10.2022

Papua Nowa Gwinea: żołnierze zastrzelili rybaka z Indonezji

Indonezyjski rybak został zastrzelony przez okręt sił zbrojnych Papui Nowej Gwinei wodach wyłącznej strefy ekonomicznej PNG. Nie jest jasne, jak doszło do wydarzenia.
29.08.2022

Kontenery za burtą! [WIDEO]

26 maja we wczesnych godzinach porannych, indonezyjski holownik ciągnący barkę kontenerową natrafił niespodziewanie silne fale, co w konsekwencji spowodowało jej wywrócenie i utratę części ładunku. Indonezyjska marynarka wojenna i inne agencje rządowe zareagowały, zapewniając bezpieczeństwo 10 członkom załogi obsługującym holownik, ale poinformowano, że część kontenerów zostały zmiecione, a innym grozi zmycie z barki.
28.05.2022

Marco Polo Marine wkracza na drogę ekologicznego recyklingu statków

Indonezyjska stocznia Marcopolo Shipyard, spółka zależna singapurskiej firmy Marco Polo Marine zajmującej się logistyką morską, rozpoczęła ekologiczny projekt recyklingu statków.
08.01.2022

Statek dryfował na platformę, interweniowały służby [WIDEO]

Malezyjska straż przybrzeżna powstrzymała porzucony statek, który dryfował w kierunku dużej platformy offshore. Agencja opublikowała wideo, na którym widać początkowe fragmenty operacji.
06.01.2022

Indonezja robi przerwę w eksporcie węgla

Indonezja zdecydowała o miesięcznej przerwie w eksporcie węgla, by zaspokoić potrzeby krajowego systemu energetycznego.
02.01.2022

Indonezja. Po ponad miesiącu na morzu w tonącej łodzi ponad 100 Rohingjów zeszło na ląd

Pod presją społeczności międzynarodowej władze indonezyjskie zezwoliły na zejście na ląd grupie 105 uchodźców Rohingja, złożonej głównie z kobiet i dzieci, która od ponad miesiąca dryfowała w tonącej łodzi na Morzu Andamańskim u wybrzeży Sumatry - poinformował Reuters w piątek.
31.12.2021

Chiny chciały wymusić przerwanie poszukiwań gazu i ropy na Morzu Południowochińskim

Dyplomaci ChRL zażądali w ostatnich miesiącach wstrzymania odwiertów poszukiwawczych na obszarze wyłącznej strefy ekonomicznej Indonezji na Morzu Południowochińskim – oświadczył indonezyjski parlamentarzysta Muhammad Farhan.
02.12.2021

Armatorzy donoszą, że Indonezja masowo zajmuje statki i domaga się kaucji

Kilkunastu armatorów przyznało, że było zmuszonych do wpłacenia kaucji za statki zatrzymane przez indonezyjską marynarkę wojenną. Indonezyjczycy tłumaczą, że wszystkie zatrzymane jednostki bezprawnie kotwiczyły na jej wodach w okolicy Singapuru.
20.11.2021

DP World rozwinie porty morskie w Indonezji

Nowo utworzony fundusz majątkowy Indonezji podpisał umowę z dubajskim operatorem portowym DP World na rozwój portów morskich w największej gospodarce Azji Południowo-Wschodniej.
02.11.2021

Zatrzymanie tankowca w Indonezji, czyli dlaczego Kambodża nie będzie naftowym potentatem

Tankowiec MT Strovolos został zatrzymany przez Indonezję na jej wodach terytorialnych. Indonezyjczycy oskarżają kapitana jednostki o nielegalny załadunek ropy w Kambodży i kotwiczenie na indonezyjskich wodach bez zezwolenia. Wszystko przez to, że nie wiadomo, do kogo należy przewożona na statku ropa.
03.09.2021

Indonezja. Prom zamieniony w covidową izolatkę

KM Umsini, mieszczący 2 tys. pasażerów prom, został zamieniony w covidowe centrum izolacyjne w indonezyjskim mieście Makassar.
24.08.2021

Pozytywne sygnały płynące z branży promowej [Podsumowanie tygodnia 27/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o regularnym odradzaniu się branży promowej po kryzysie koronawirusowym.
06.07.2021

Indonezja: 7 osób utonęło, a 11 zaginęło po zatonięciu promu w pobliżu Bali

Co najmniej siedem osób poniosło śmierć, a 11 jest zaginionych po zatonięciu promu na wzburzonym morzu w pobliżu wyspy Bali - poinformowały w środę indonezyjskie władze.
30.06.2021

Indonezja: spłonął prom pasażerski [wideo]

Duży prom z prawie 200 osobami na pokładzie zapalił się w sobotę podczas podróży w północno-wschodniej Indonezji, zmuszając pasażerów i załogę do wskoczenia do morza. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.
30.05.2021

Chińskie statki ratownicze pomogą w odzyskaniu indonezyjskiego okrętu podwodnego

Indonezja przyjęła ofertę chińskiej marynarki wojennej PLA na pomoc w podniesieniu wraku okrętu podwodnego KRI Nanggala, który zniknął bez ostrzeżenia podczas zanurzania 21 kwietnia.
04.05.2021

Ekspert: Indonezyjski okręt podwodny był za stary i zbyt przeciążony

Według analityka ds. Obrony zaginiony okręt podwodny indonezyjskiej marynarki wojennej mógł być zbyt stary i przeciążony, gdy w środę rozpoczynał ćwiczenia wojskowe.
26.04.2021

Indonezyjska marynarka wojenna odnalazła wrak okrętu podwodnego

Indonezyjska marynarka ogłosiła w niedzielę, że odnalazła wrak okrętu podwodnego, który zatonął u wybrzeży Bali i potwierdziła, że wszyscy 53 członkowie załogi nie żyją. Okręt podwodny, który rozpadł się na trzy części, został odnaleziony na dnie morza u wybrzeży Bali - przekazał szef sztabu marynarki wojennej Yudo Margono.
25.04.2021

Marynarka wojenna: okręt podwodny z 53 osobami na pokładzie zatonął

Okręt podwodny, który zaginął w środę u wybrzeży Bali z 53 osobami na pokładzie, zatonął - potwierdził w sobotę na konferencji prasowej rzecznik indonezyjskiej marynarki wojennej Yudo Margono.
24.04.2021

Nikłe nadzieje na uratowanie 53-osobowej załogi okrętu podwodnego

Nadzieje na uratowanie 53 członków załogi zaginionego indonezyjskiego okrętu podwodnego, którym w sobotę nad ranem czasu lokalnego prawdopodobnie zabrakło tlenu, są nikłe - pisze Reuters. USA wysłały samolot P-8 Poseidon do pomocy w akcji poszukiwawczo-ratunkowej na północ od Bali.
24.04.2021

Indonezja: Służby zintensyfikowały poszukiwania zaginionego okrętu, ale czasu jest mało

Indonezyjskie służby zintensyfikowały w piątek poszukiwania zaginionego okrętu podwodnego z 53 osobami na pokładzie. Ratownicy prowadzą walkę z czasem - w sobotę nad ranem czasu lokalnego wyczerpie się tlen, jeśli okręt już nie został zmiażdżony przez ciśnienie.
23.04.2021

Kolejne kraje dołączają do poszukiwań zaginionego indonezyjskiego okrętu podwodnego

Marynarki wojenne Indii, Singapuru i Malezji połączyły siły w poszukiwaniu zaginionego indonezyjskiego okrętu podwodnego KRI Nangalla. Okręt podwodny zniknął podczas ćwiczeń w środę. Na jego pokładzie znajdowało się 53 marynarzy. Jeśli kadłub pozostał nienaruszony, załodze może wystarczyć powietrza jedynie do weekendu.
23.04.2021

Indonezja: marynarze z zaginionego okrętu mają tlen do soboty

Marynarze na pokładzie zaginionego indonezyjskiego okrętu podwodnego mają wystarczająco tlenu, aby przetrwać do soboty. Jednostka była w dobrym stanie - poinformowali w czwartek na konferencji prasowej indonezyjscy dowódcy. Poszukiwania okrętu trwają.
22.04.2021

Singapur wysłał okręt ratowniczy, by pomóc w poszukiwaniu indonezyjskiego okrętu podwodnego

Singapur wysłał podwodny okręt ratowniczy, aby pomóc w operacji poszukiwawczej indonezyjskiego okrętu podwodnego, który zaginął – poinformował w czwartek na Facebooku minister obrony miasta państwa Ng Eng Hen. Okręt najprawdopodobniej zatonął. Od środy poszukuje go marynarka wojenna Indonezji.
22.04.2021

Indonezja: Marynarka wojenna poszukuje 53 członków załogi zaginionego okrętu podwodnego

Marynarka wojenna Indonezji poszukuje 53 członków załogi zaginionego okrętu podwodnego i zwraca się o pomoc w poszukiwaniach do Australii i Singapuru - poinformował w środę agencję Reutera dowódca sił zbrojnych Indonezji Hadi Tjahjanto.
21.04.2021

Indonezja: Marynarka wojenna straciła kontakt ze swoim okrętem podwodnym

Indonezyjska marynarka wojenna sprawdza, co dzieje się z jednym z okrętów podwodnych po tym, jak jednostka ta nie przekazała wyników ćwiczeń torpedowych, które odbywała w środę - powiadomił rzecznik marynarki wojennej Indonezji, I admirał Julius Widjojono.
21.04.2021

Pacyficzny pierścień ognia - kolejne trzęsienie ziemi z epicentrum na pełnym morzu

W sobotę po południu doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6 koło miasta Malang w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia. Epicentrum znajdowało się na pełnym morzu w miejscu oddalonym o 45 km od miasta Malang - podała amerykańska służba geologiczna USGS.
10.04.2021

Indonezja: Co najmniej 500 osób ewakuowano z terenów przy płonącej rafinerii

Co najmniej 500 osób ewakuowano ze wsi Balongan w związku z potężnym pożarem, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w pobliskiej rafinerii ropy naftowej w prowincji Jawa Zachodnia w Indonezji. Mieszkańcy zostali przeniesieni do dwóch centrów ewakuacyjnych.
29.03.2021

Indonezja: Potężny pożar w rafinerii w prowincji Jawa Zachodnia

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do potężnego pożaru w rafinerii ropy naftowej Balongan zlokalizowanej w Indramayu w prowincji Jawa Zachodnia - podały w poniedziałek indonezyjskie media. Rafineria należy do państwowego koncernu naftowego Pertamina.
29.03.2021

Indonezja: 45 grindwali utknęło na mieliźnie - przeżyły 3

Udało się przetrwać tylko trzem grindwalom krótkopłetwym z grupy 45 waleni, które utknęły w piątek na mieliźnie w płytkich wodach przybrzeżnych indonezyjskiej wyspy Madura położonej na północny wschód od Jawy - informuje w piątek agencja Associated Press.
19.02.2021

Z morza wydobyto czarną skrzynkę rozbitego Boeinga

Płetwonurkowie indonezyjskiej marynarki wojennej wydobyli z dna morza jedną z czarnych skrzynek rejestrującą parametry lotu samolotu Boeing 737, który rozbił się w sobotę krótko po starcie z Dżakarty - poinformowały we wtorek władze. Na pokładzie maszyny były 62 osoby.
12.01.2021

Dwa kontenerowce zderzyły się u wybrzeży Indonezji (wideo)

22 listopada kontenerowiec Tina I wszedł na mieliznę w Cieśninie Singapurskiej po zderzeniu z irańskim statkiem, który od maja był uwięziony w tym samym miejscu.
25.11.2020

Indonezja zaprasza inwestorów z Polski do współpracy m.in. w dziedzinie przemysłu morskiego

Indonezja chce ułatwić biznesowi, w tym polskiemu, dostęp do swojego rynku – zadeklarował wiceszef tamtejszej dyplomacji Mahendra Siregar. Zachęcił też do rozwijania polsko-indonezyjskiej współpracy gospodarczej m.in. na płaszczyźnie przemysłu morskiego.
06.11.2020

Indonezja protestuje przeciwko wtargnięciu chińskiego okrętu na swoje wody

Indonezyjskie MSZ zwróciło się do Chin o wyjaśnienia w sprawie przebywania okrętu chińskiej straży przybrzeżnej w jej wyłącznej strefie ekonomicznej. To kolejny taki incydent na wodach Morza Południowochińskiego.
15.09.2020

Odbudowa polskiego przemysłu stoczniowego priorytetem rządu. Zakończył się 5. Międzynarodowy Kongres Morski

Powstanie konsorcjum bankowego finansującego przemysł stoczniowy podczas drugiego dnia Kongresu Morskiego w Szczecinie zapowiedział Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Jak podkreślił, będzie ono realizowało inwestycyjne potrzeby Polskiej Żeglugi Morskiej. Minister nie ujawnił jeszcze, komu podlegać będzie nowe konsorcjum.
12.06.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.