• <
siemens_gamesa_2022

Statek dryfował na platformę, interweniowały służby [WIDEO]

jm

06.01.2022 21:33
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Statek dryfował na platformę, interweniowały służby [WIDEO]

Partnerzy portalu

Statek dryfował na platformę, interweniowały służby [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl

Malezyjska straż przybrzeżna powstrzymała porzucony statek, który dryfował w kierunku dużej platformy offshore. Agencja opublikowała wideo, na którym widać początkowe fragmenty operacji.

Na opublikowanym przez służby materiale widać śmigłowiec, z którego na pokład opuszczonego statku schodzą funkcjonariusze, by zainstalować liny holownicze, za pomocą których statek został przetransportowany w bezpieczne rejony.

3 stycznia indonezyjskie linie żeglugowe poinformowały, że jedna z jej jednostek utraciła kontrolę nad inną, którą holowała. Holowanym statkiem był wielozadaniowy statek wspierający operacje offshore Winposh Rampart (w AIS widniejący jako Posh Rampart). Jednostka o tonażu 2 588 ton była holowana z Indonezji do Chin i zerwała się z holu około 120 mil morskich od wschodniego wybrzeża Malezji, prawdopodobnie na wodach Wietnamu podczas sztormu. Statek holujący, Limin Rosmina, nie był w stanie odzyskać kontroli nad 71,5-metrowym Winposh Rampartem. Jego załoga zaraportowała, że opuszczony statek dryfuje na południowy zachód, w stronę wód Malezji.

Straż przybrzeżna Malezji oddelegowała do zbadania sytuacji jeden ze swoich samolotów. Załoga ustaliła, że biorąc pod uwagę kierunek, w jakim Winposh Rampart dryfował, oraz wiatry i prądy morskie, istnieje zagrożenie, że statek-widmo zderzy się z bezzałogową platformą gazową Petronas Telok A. Służby zlokalizowały jednostkę. Na pokład ze śmigłowca opuszczeni zostali funkcjonariusze, którzy podpięli ponownie liny holownicze. Statkiem holującym była tym razem jednostka udostępniona przez Petronas. Winposh Rampart został oddelegowany do jednego z portów w Malezji.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.