• <

Szwecja. Dwa frachtowce zderzyły się na Morzu Bałtyckim; trwa akcja ratunkowa

AK

13.12.2021 23:37
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Szwecja. Dwa frachtowce zderzyły się na Morzu Bałtyckim; trwa akcja ratunkowa

Partnerzy portalu

Szwecja. Dwa frachtowce zderzyły się na Morzu Bałtyckim; trwa akcja ratunkowa - GospodarkaMorska.pl

W poniedziałek na Morzu Bałtyckim w miejscu oddzielającym należącą do Danii wyspę Bornholm od wybrzeży Szwecji doszło do zderzenia dwóch frachtowców - poinformowało duńskie Centrum Wspólnych Operacji Obronnych (JOC).

Jeden ze statków jest zarejestrowany w Danii, drugi - w Wielkiej Brytanii. "Wygląda na to, że statek duński przewrócił się do góry dnem. Na pokładzie znajdowały się dwie osoby, nie wiemy na razie, co się z nimi stało. Statek brytyjski natomiast nie doznał większego uszczerbku, jego załoga jest bezpieczna" - poinformowało JOC.

Do wypadku doszło na szwedzkich wodach terytorialnych. Dania pomagała władzom szwedzkim w akcji ratunkowej. Z wyspy Bornholm zwodowano łódź ratunkową, a od strony duńskiego wybrzeża wysłano helikopter - podała Agencja Reutera.

Szwedzka agencja informacyjna TT, powołując się na rzecznika szwedzkiej straży przybrzeżnej, poinformowała, że jeden ze statków miał 90 metrów długości, a drugi 55.

Media podają, że duński statek to Karin Hoej o długości 55 metrów, który płynął ze szwedzkiego Sodertalje do duńskiego Nykobing Falster. Brytyjski Scot Carrier o długości 90 metrów płynął z łotewskiego Salacgriva do Montrose w Wielkiej Brytanii.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.