• <
siemens_gamesa_2022

Marco Polo Marine wkracza na drogę ekologicznego recyklingu statków

08.01.2022 15:29 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Marco Polo Marine wkracza na drogę ekologicznego recyklingu statków

Partnerzy portalu

Marco Polo Marine wkracza na drogę ekologicznego recyklingu statków - GospodarkaMorska.pl
Fot. Michal Mrozek/Unsplash

Indonezyjska stocznia Marcopolo Shipyard, spółka zależna singapurskiej firmy Marco Polo Marine zajmującej się logistyką morską, rozpoczęła ekologiczny projekt recyklingu statków.

Stocznia będzie teraz w stanie pomóc armatorom w recyklingu ich statków wycofanych z eksploatacji w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska.

Oprócz uzyskania zezwolenia od władz lokalnych na prowadzenie działalności w zakresie recyklingu stocznia Marcopolo Shipyard stała się również pierwszą stocznią w Indonezji, która otrzymała certyfikat ISO 30000:2009.

Certyfikat ten jest często warunkiem wstępnym stawianym przez armatorów, ponieważ przemysł żeglugowy stara się dostosować do nowego rozporządzenia Unii Europejskiej w sprawie recyklingu jednostek oraz do konwencji Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) z Hongkongu.

– Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie branży żeglugowej zrównoważonym rozwojem, jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia naszych usług stoczniowych o ekologiczny recykling statków. Dzięki certyfikacji ISO przez ABS QE armatorzy mogą być pewni, że ich statki są poddawane recyklingowi w bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska zakładach – skomentował Sean Lee, dyrektor generalny Marco Polo Marine.

– Przyznanie certyfikacji ISO 30000 jest znaczącym krokiem dla Marco Polo Marine w kierunku zrównoważonej żeglugi. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wspierać ten proces – powiedział Dominic Townsend, prezes ABS Quality Evaluations.

Branża morska znajduje się pod coraz większą presją ze strony różnych interesariuszy, aby zapewnić bezpieczny i odpowiedzialny recykling statków. Aby promować przejrzystość w całym łańcuchu wartości i przyspieszyć dobrowolne, rynkowe podejście do odpowiedzialnych praktyk recyklingu statków, w 2018 roku uruchomiono inicjatywę Ship Recycling Transparency Initiative (SRTI).

Od momentu uruchomienia, SRTI przyciągnęła ponad 20 sygnatariuszy, w tym armatorów takich jak Maersk, NYK, Evergreen Marine Corporation i Crowley, sygnalizując silne intencje i wysiłki branży żeglugowej w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i ekologicznych wysiłków w zakresie recyklingu.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.