• <
Baltexpo2023_duży

Dwa kontenerowce zderzyły się u wybrzeży Indonezji (wideo)

PMK

25.11.2020 09:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Dwa kontenerowce zderzyły się u wybrzeży Indonezji (wideo)

Partnerzy portalu

Dwa kontenerowce zderzyły się u wybrzeży Indonezji (wideo) - GospodarkaMorska.pl
ShakaNavigator/Youtube

22 listopada kontenerowiec Tina I wszedł na mieliznę w Cieśninie Singapurskiej po zderzeniu z irańskim statkiem, który od maja był uwięziony w tym samym miejscu.

Wybudowany w 2004 roku Tina I uderzył w rufę kontenerowca Shahraz, należącego do Iran Shipping Lines.  

Statek załadowany kontenerami znajdował się w podróży z Singapuru do Dżakarty. Żaden z 20 członków załogi nie ucierpiał w czasie wypadku. W kadłubie jednostki nie znaleziono też żadnych dziur.

Gospodarka Morska
KSOP


Dane z portalu VesselsValue pokazują, że ten kontenerowiec post panamax należy do greckiego Technomar Shipping i został wyczarterowany Moller Maersk do marca 2021 roku. Jego wartość to 14,6 mln dolarów.

Władze Indonezji wysłały na miejsce łodzie ratunkowe, by monitorowały sytuację. Załoga greckiego kontenerowca została ewakuowana.

Shahraz był jedną ze stron wypadku, do którego doszło 11 maja tego roku. Drugą był masowiec Samudra Sakti I. Obie jednostki weszły na mieliznę w bliskiej odległości od siebie, gdyż próbowały uniknąć zderzenia. Przyczyna wypadku nie została jeszcze ustalona. Masowiec został uwolniony z mielizny, ale kontenerowiec o ładowności 6,572 TEU pozostał tam uwięziony. Jednostka jest prawdopodobnie spisana na straty.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.