Marynarka wojenna Indonezji poszukuje 53 członków załogi zaginionego okrętu podwodnego i zwraca się o pomoc w poszukiwaniach do Australii i Singapuru - poinformował w środę agencję Reutera dowódca sił zbrojnych Indonezji Hadi Tjahjanto.
- Wciąż prowadzimy poszukiwania 53 osób na wodach ok. 96 km od Bali - powiedział Hadi Tjahjanto.
Okręt podwodny niemieckiej produkcji, KRI Nanggala-402, przeprowadzał w środę ćwiczenia torpedowe na wodach na północ od wyspy Bali, ale nie udało mu się przekazać wyników tych manewrów zgodnie z oczekiwaniami - przekazał wcześniej rzecznik marynarki wojennej Indonezji, I admirał Julius Widjojono.
Marynarka wojenna utraciła kontakt z jednostką w środę ok. godz. 4.30 nad ranem czasu lokalnego.
Przedstawiciele resortów obrony Australii i Singapuru nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz - podał Reuters.
Wcześniej agencja poinformowała, że okręt tego typu rozwija prędkość 21,5 węzła i może zabrać na pokład do 34 członków załogi.
Rosyjski ro-ro dryfował kilka dni zanim wezwał pomoc
Załogant frachtowca zaginął w drodze do Polski
Najdziwniejszy z "okrętów" Royal Navy pierwszy raz wziął udział w międzynarodowych ćwiczeniach
Wyspy Kanaryjskie apelują do rządu Sancheza o pieniądze na opiekę nad nieletnimi imigrantami
Gorąco w rejonie Cieśniny Ormuz. Niebezpieczne działania sił morskich Iranu wobec USA groźbą eskalacji
Marynarka Wojenna Włoch wciela do służby duży patrolowiec z najnowszej serii okrętów