• <
siemens_gamesa_2022

DP World rozwinie porty morskie w Indonezji

02.11.2021 15:22

Partnerzy portalu

DP World rozwinie porty morskie w Indonezji - GospodarkaMorska.pl
Fot. DP World

Nowo utworzony fundusz majątkowy Indonezji podpisał umowę z dubajskim operatorem portowym DP World na rozwój portów morskich w największej gospodarce Azji Południowo-Wschodniej.

Zgodnie z umową Indonezja Investment Authority i DP World, jeden z największych światowych operatorów portów, utworzą konsorcjum, aby zbadać długoterminowe możliwości inwestycyjne w całym kraju. Partnerstwo z państwowym operatorem portowym PT Pelabuhan Indonesia jest jedną z opcji, która według obu stron przyniesie wartość ekonomiczną do 7,5 miliarda dolarów.

Indonezja, archipelag liczący ponad 17 000 wysp, uważa logistykę morską i porty morskie za kluczowe wsparcie dla krajowej gospodarki, twierdzi Ridha Wirakusumah, prezes funduszu znanego jako INA. Fundusz pozwala inwestorom lokować środki w subfunduszach obejmujących infrastrukturę, opiekę zdrowotną, turystykę, technologię oraz planowany rozwój nowej stolicy narodowej na wyspie Kalimantan.

DP World ogłosiło niedawno szereg umów, aby stać się bardziej zdywersyfikowaną i zintegrowaną firmą logistyczną. Jej działalność rozciąga się od Londynu i Antwerpii po centra w Afryce, Rosji, Indiach i obu Amerykach. Firma wraz z partnerem Caisse de dépôt et placement du Québec podpisała w marcu umowę dotyczącą portu i parku logistycznego z indonezyjską Grupą Maspion.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.