• <
smartre_2023

Conrad Asia Energy zwycięskim oferentem w kwestii wydobycia indonezyjskiego gazu

09.11.2022 16:03 Źródło: Reuters
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Conrad Asia Energy zwycięskim oferentem w kwestii wydobycia indonezyjskiego gazu

Partnerzy portalu

Conrad Asia Energy zwycięskim oferentem w kwestii wydobycia indonezyjskiego gazu  - GospodarkaMorska.pl

Singapurska firma koncentrująca się na gazie ziemnym przedstawiła zwycięską ofertę wydobycia surowca w blokach PSC Offshore North West Aceh (ONWA) i Offshore South West Aceh (OSWA), zlokalizowanych na morzu w pobliżu Indonezji. Conrad będzie będzie miał 100% udziałów w nich obu.

Przyznanie tych dwóch bloków jest szczególnym wydarzeniem dla firmy, ponieważ te bloki dają szanse na duże odkrycia, które mogą znacznie zwiększyć naszą bazę zasobów. Wstępne badanie zakresu rynków gazu w regionie przeprowadzone przez Conrada było pozytywne i jesteśmy optymistycznie nastawieni do komercjalizacji tych odkryć. Plusem jest też możliwość eksploracji na głębokiej wodzie, gdzie zidentyfikowaliśmy już wiele podwodnych wycieków gazu o dużym wpływie. Każdy z nich wygenerować może setki tysięcy metrów sześciennych gazu. Nasze najlepsze tropy znajdują się 1000 metrów p.p.m., pomimo że według światowych standardów nie są głęboko. Conrad jest w 100 procentach zainteresowany tymi blokami i będzie szukał partnerów chętnych do przyłączenia się do poszukiwania zasobów na tych obszarach. - skomentował dyrektor zarządzający i zarazem naczelny Conrad Asia Energy, Miltos Xynogalas

ONWA i OSWA zostały zaoferowane w ramach pierwszej rundy licencyjnej Indonesia Petroleum Bidding Round (IPBR), na którą Conrad złożył swoje oferty 5 września 2022 roku. Oba bloki charakteryzują się tym, że dotychczas nie wykonano w nich badań podmorskich, tym bardziej że to środowisko głębokowodne. Nie mniej ostatnie badania sejsmiczne wskazują na istnienie ogromnych zasobów surowca. Blok ONWA obejmuje powierzchnię 9182 km2 i zawiera odwierty gazu Meulaboh-1 i Meulaboh East-1, natomiast blok OSWA zajmuje powierzchnię 10 700 km2 i zawiera akumulację gazu Singkel-1. Wszystkie te odkrycia zostały pomyślnie przetestowane pod kątem przepływu przy komercyjnych stawkach i znajdują się blisko brzegu, oferując krótkoterminowe, tanie możliwości komercjalizacji. Spółka jest w trakcie uzyskiwania zewnętrznego raportu kompetentnego dla znanych odkryć gazu w obu blokach.

Gospodarka Morska
Conrad Asia

Według Conrad Asia Energy, nowe bloki zawierają duży potencjał wokół płytkowodnych złóż gazu znajdujących się blisko brzegu oraz w niezbadanych, głębokowodnych częściach bloków. Głębokość wody w dwóch obszarach roboczych waha się od 5 do 1500 metrów, a istniejące odkrycia znajdują się na głębokości poniżej 100 metrów. Conrad zamierza pozyskiwać dane sejsmiczne 3D w najbardziej perspektywicznych obszarach, w których spodziewa się wyższych wskaźników powodzenia poszukiwań, co dodatkowo zmniejszy ryzyko fiasku.

Aktualnie firma ma około 60 dni na omówienie i formalne zaakceptowanie ofert z indonezyjskimi władzami. Całkowity program prac dla każdego bloku wynosi 15 mln dolarów i obejmuje badania geologiczne do 2023 roku, akwizycję danych sejsmicznych 3D o powierzchni 500 km2 do 2024 roku oraz możliwość robienia odwiertów do 2025 roku.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.