• <
smartre_2023

Nowa instytucja określi przyszłe potrzeby offshore w Wielkiej Brytanii

09.11.2022 21:02
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Nowa instytucja określi przyszłe potrzeby offshore w Wielkiej Brytanii

Partnerzy portalu

Nowa instytucja określi przyszłe potrzeby offshore w Wielkiej Brytanii - GospodarkaMorska.pl

Członkowie Energy Skills Alliance, OPITO i ECITB, współfinansują rozwój brytyjskiego Offshore Energy Skills Intelligence Hub, aby opracować potrzeby branży energetyki morskiej w zakresie szkolenia  personelu oraz rozwoju jego umiejętności na najbliższe kilkadziesiąt lat.

Poprawa umiejętności i analiza danych była jednym z pięciu priorytetów wymienionych w opublikowanej w maju brytyjskiej strategii dotyczącej transformacji energetycznej na Morzu Północnym, skierowanej ku planom związanymi z rozwojem sektora pracowniczego. W tym celu OPITO i ECITB zamierzają współpracować ze stowarzyszeniami branżowymi, regionalnymi grupami przedsiębiorstw i organizacjami normalizacyjnymi.

- Wiemy, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w sektorze energetycznym prawdopodobnie przewyższy możliwości rynkowe w ciągu następnej dekady. Ponieważ źródła naszej energii dywersyfikują się i ewoluują, musimy zacząć gromadzić spójne i porównywalne dane, które pozwolą nam podejmować ukierunkowane interwencje i przewidywać przyszłe potrzeby zawodowe w oparciu o solidne dane. – powiedział dyrektor generalny OPITO i Energy Skills Alliance John McDonald


UK Offshore Energy Skills Intelligence Hub będzie kompilować i interpretować dane z dostarczanych źródeł, prezentując informacje, raporty i spostrzeżenia na bezpłatnej platformie opartej na chmurze. Początkowo nacisk zostanie położony na sektory zasobów energetycznych: ropy naftowej, gazu, stacjonarnych i pływających morskich elektrowni wiatrowych, produkcji wodoru, wychwytywania i składowania dwutlenku węgla. Następnie planuje włączyć w to zagadnienie inne sektory przemysłowe, posiadające zakres tematyczny pozwalający wytransferować przydatne umiejętności do branż związanych z energetyką morską.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.