• <
siemens_gamesa_2022

Offshore: Deutsche WindGuard tanie i precyzyjne inspekcje dronem

bk

25.09.2022 15:28
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Offshore: Deutsche WindGuard tanie i precyzyjne inspekcje dronem

Partnerzy portalu

Offshore: Deutsche WindGuard tanie i precyzyjne inspekcje dronem - GospodarkaMorska.pl
Fot. insfpekcja turbiny/Deutsche WindGuard

Deutsche WindGuard Inspection wdraża flotę dronów do przeprowadzania kontroli technicznych na lądowych i morskich turbinach wiatrowych.

Oprócz kontroli wizualnych z użyciem dronów wykorzystujących wysokiej klasy kamerę zoom, firma oferuje w swoim portfolio klientom również bezkontaktowe pomiary odgromowe.

Są one wykonywane w technologii USING dostarczonej przez TOPseven GmbH & Co.

- Nasza opatentowana metoda pomiarowa jest unikalna na rynku. Opiera się na bezinwazyjnym bezinwazyjne wprowadzeniu pola elektromagnetycznego do instalacji odgromowej, które zamontowany na dronie czujnik pola 3D mierzy podczas operacji lotu wzdłuż łopat wirnika - wyjaśnia Katja Weißbach, kierownik działu sprzedaży w firmie TOPseven.

- Za pomocą tej wysoce specjalistycznej technologii pomiarowej i matematyczno-algorytmicznego przetwarzania zebranych danych terenowych możemy szybko i sprawnie sprawdzić, czy instalacja odgromowa działa prawidłowo - dodała kierownik.

- W każdym przypadku zastosowanie drona pozwala zaoszczędzić czas w porównaniu z dużo bardziej skomplikowaną i fizycznie uciążliwą inspekcją z wykorzystaniem dostępu linowego - szczególnie w odniesieniu do nowych, wysokich turbin lądowych -  mówił dyrektor zarządzający Deutsche Windguard Inspection Jan Wallasch DDED.


Źródło: Deutsche WindGuard

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.