• <

Wynik wyszukiwania - "kokaina" - Wiadomości

„Narkokokosy” - nowa metoda przemytu kokainy do Europy

Kolumbijscy przemytnicy opracowali nową metodę wysyłki kokainy o wysokim stopniu czystości do Europy. Mieszają ją z wodą kokosową i ukrywają wewnątrz kokosów – ogłosiła we wtorek wieczorem kolumbijska policja. Media nazywają je „narkokokosami”.
12.06.2024

W Zatoce Biskajskiej przejęto ładunek kokainy na jachcie pod polską banderą

Około 406 kilogramów kokainy przejęto w Zatoce Biskajskiej na jachcie płynącym pod polską banderą - powiadomiła w niedzielę francuska prefektura morska na Atlantyku. Poinformowano, że operacja przeprowadzona została za zgodą władz polskich.
26.05.2024

Czarnogórscy przemytnicy tworzą w Afryce nowe szlaki transportu kokainy

Czarnogórscy przemytnicy tworzą w Afryce nowe szlaki transportu kokainy z Ameryki Południowej do Europy - podała w sobotę czarnogórska telewizja RTCG, powołując się na dane organizacji pozarządowej Światowa Inicjatywa Przeciwko Transnarodowej Przestępczości Zorganizowanej (GI-TOC).
11.05.2024

Obfite efekty działań brytyjskiego patrolowca. Okręt zatrzymał transporty narkotyków o łącznej wartości pół miliarda funtów

Działający na Morzu Karaibskim HMS Trent (P224) zatrzymał po nocnej akcji ładunek kokainy wart 204 mln funtów. Od grudnia podczas pięciu operacji patrolowiec przejął ładunek o wartości 511 mln funtów. Dzięki temu nielegalne substancje nie trafiają na brytyjskie ulice, a przestępcy tracą możliwość zarobku.
07.05.2024

Gangsterzy z Bałkanów zawładnęli przemytem kokainy do Europy

Bałkańscy przemytnicy opanowali przemyt kokainy z Ameryki Południowej do Europy. Policja stara się zwalczać ich zarówno na lądzie, jak i na morzu - pisze agencja Reutera.
03.05.2024

Burmistrz Hamburga do portowców: nie wikłajcie się w przemyt narkotyków

Port w Hamburgu, jako jeden z popularniejszych w Europie, ma coraz większe problemy z przemytem narkotyków. W procederze na całym świecie często angażowani są portowcy. Do pracowników portu w Hamburgu zaapelował za pośrednictwem mediów burmistrz miasta.
30.04.2024

Siły międzynarodowe ogłaszają koniec i sukces antynarkotykowej operacji "Crimson Barracuda"

Połączone Siły Zadaniowe 150 (Combined Task Force 150, CTF-150) pod kanadyjskim dowództwem podsumowały zakończoną 14 kwietnia operację pk. "Crimson Barracuda", mającą na celu zwalczanie przemytników narkotyków na Oceanie Indyjskim, Morzu Arabskim i w Zatoce Omańskiej. Podkreślają tu zaangażowanie państw w walkę z narkobiznesem i powstrzymywanie działalności przestępczej.
29.04.2024

Włoska policja znalazła kokainę o wartości 27 mln dolarów ukrytą na statku

Funkcjonariusze Guardia di Finanza przeprowadzili inspekcję statku, na którym znaleziono 139 paczek zawierających kokainę. Ładunek nielegalnych substancji warzył 150 kg.
26.04.2024

Zatoka Perska zalewana narkotykami. Międzynarodowa koalicja niemal codziennie zajmuje transpoty nielegalnych substancji

Mające swoją główną siedzibę w stolicy Bahrajnu, Manamie, Połączone Siły Zadaniowe 150 (Combined Task Force 150, CTF-150) dokonały kilku spektakularnych zatrzymań jednostek nawodnych wykorzystywanych do transportu narkotyków. Zatoka Perska obok Morza Karaibskiego stała się obszarem intensywnych działań przemytników, których działalność próbują ukrócić siły morskie wielu państw działających w ramach koalicji.
17.04.2024

Royal Navy skonfiskowała narkotyki o wartości 16,7 miliona funtów podczas operacji na Karaibach

Patrolowiec brytyjskich sił morskich HMS Trent skonfiskował narkotyki o wartości rynkowej 16,7 miliona funtów podczas dwóch akcji wymierzonych w handlarzy narkotyków działających na Karaibach.
12.04.2024

Trzy dekady morskich działań antynarkotykowych na Karaibach

Od 30 lat Holandia i USA wspólnie prowadzą działania wymierzone w przemytników działających na Morzu Karaibskim. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat służby zarekwirowały 50 000 kilogramów nielegalnych substancji i środków. Rocznica działań była okazją dla obu państw do podsumowań i omówienia dalszej, długoterminowej współpracy w zakresie operacji walki z przemytem narkotyków.
11.04.2024

Na Morzu Karaibskim przechwycono 1,3 tony kokainy

Władze Hondurasu przechwyciły w niedzielę na Morzu Karaibskim ponad 1,3 tony kokainy – poinformowała honduraska prokuratura. Zatrzymano co najmniej 10 podejrzanych o przemyt narkotyku, który pochodził prawdopodobnie z Kolumbii.
25.03.2024

Portugalia. Policja przejęła 1,3 tony kokainy ukrytej w mrożonych rybach

Funkcjonariusze portugalskiej policji rozbili grupę mafijną, która od dłuższego czasu przerzucała z Ameryki Południowej kokainę ukrytą w mrożonych rybach. Służby przejęły 1,3 tony narkotyków.
05.03.2024

W porcie w Southampton przejęto rekordowy transport twardych narkotyków - 5,7 tony kokainy

Ładunek 5,7 tony kokainy o wartości rynkowej 450 mln funtów przechwycono w porcie w Southampton na południu Anglii - ujawniła w piątek brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA). To największy transport twardych narkotyków, jaki kiedykolwiek przejęto w Wielkiej Brytanii.
23.02.2024

Próbował przemycić tonę kokainy przez port. Holenderski piłkarz Quincy Promes skazany na sześć lat więzienia

Piłkarz Quincy Promes został skazany na sześć lat więzienia przez sąd rejonowy w Amsterdamie za przemyt ponad tony kokainy do Holandii. Zawodnik Spartaka Moskwa nie trafi jednak za kratki, gdyż Rosja nie ma podpisanej z Holandią umowy ekstradycyjnej.
14.02.2024

Unia Europejska łączy siły z kilkoma europejskimi portami w wojnie z narkotykami

Unia Europejska wraz z europejskimi władzami portowymi zawarła w czwartek nowy sojusz publiczno-prywatny, aby zwiększyć wiedzę fachową i wymianę informacji i w ten sposób pomóc w walce z przemytem narkotyków i przestępczością zorganizowaną w UE.
25.01.2024

W porcie w Petersburgu skonfiskowano ponad tonę kokainy

W porcie morskim w Petersburgu skonfiskowano ponad tonę kokainy - podało w środę Radio Swoboda. Narkotyki ukryte były w workach z kawą, które przybyły do Petersburga z belgijskiej Antwerpii. Wartość tego ładunku na czarnym rynku to prawie 135 mln euro.
24.01.2024

Kryzys na pokładzie MV DEBI. Próba samobójcza na tle skandalu z kokainą

W porcie Paradip w Indiach rozgrywa się dramat związany z masowcem MV DEBI, który od ponad miesiąca jest zatrzymywany przez władze pod zarzutem przemytu kokainy. Sytuacja eskalowała w ubiegłą niedzielę, 14 stycznia, gdy jeden z członków załogi podjął próbę samobójczą.
18.01.2024

W 2023 r. w porcie w Antwerpii zarekwirowano rekordową ilość 116 ton kokainy

Służby celne przechwyciły w ubiegłym roku w porcie w Antwerpii 116 ton kokainy, o sześć ton więcej niż w 2022 roku - poinformował w środę na konferencji prasowej minister finansów Belgii Vincent Van Peteghem. „To rekord” - dodał.
17.01.2024

Straż Wybrzeża USA gwarantuje wielomilionowe "straty" dla karteli narkotykowych

Zwalczanie przemytu nielegalnych substancji, przede wszystkim narkotyków, stało się istotnym zadaniem służb morskich na całym świecie. Zarówno US Navy, jak i US Coast Guard regularnie prowadzą działania we współpracy z innymi instytucjami oraz państwami na wielu akwenach. Choć narkobiznes wciąż jest silny, to każdy kolejne przejęty transport to zawsze mniejsze dostawy na czarny rynek i przy tym wiele uratowanych żyć.
11.01.2024

Pomysłowość mafii narkotykowych zaskakuje. Korzystają z usług nurków i używają podwodnych skuterów

Mafie narkotykowe wykorzystują nurków i używają podwodnych skuterów, aby przejmować narkotyki przemycone do portu w Rotterdamie dla dalszej dystrybucji - informuje w piątek holenderski dziennik „De Telegraaf”.
05.01.2024

Zarzuty dla Holendrów, którzy próbowali ukraść kokainę przechowywaną w terminalu w Gdyni

Dziewięciu Holendrów, w tym jedną osobę nieletnią, zatrzymało Centralne Biuro Śledcze Policji w związku z próbą kradzieży 120 kilogramów kokainy, która jest przechowywana w terminalu kontenerowym w Gdyni - poinformowała prokuratura.
13.12.2023

Wielka Brytania wysyła kolejny okręt w celu zwalczania przemytu narkotyków na Karaibach

Międzynarodowe siły morskie, w których skład wchodzą zarówno jednostki marynarek wojennych, jak i straż wybrzeża, są zaangażowane do zwalczania przemytu na Morzu Karaibskim niczym przed wiekami. W związku z tym Wielka Brytania wysyła jeden ze swoich najnowszych patrolowców, HMS Trent celem wsparcia tych działań i przejmowania kontrabandy, przede wszystkim transportów narkotyków.
08.12.2023

Brazylijska policja odkryła 1,5 tony kokainy na statku do przewozu samochodów i kontenerów

Służby federalne otrzymały informacje o podejrzanym ładunku znajdującym się na pokładzie statku typu con-ro, Grande Amburgo, który w niedzielę zatrzymał się w małym porcie Vitoria na północny wschód od Rio de Janiero. Specjalny zespół odkrył w sumie 52 bele kokainy, poukrywane w dwóch różnych miejscach na pokładzie.
10.11.2023

Francuska marynarka wojenna przechwyciła 885 kg kokainy u wybrzeży Afryki Zachodniej

Francuska marynarka wojenna przechwyciła 885 kg kokainy przewożonej na łodzi rybackiej u wybrzeży Afryki Zachodniej – poinformowała na portalu X francuska prefektura morska na Atlantyku.
05.11.2023

Przemytnicy narkotyków skaczą z kontenerowca. Policja pokazuje wideo

Hiszpańska policja opublikowała wideo, na którym widać, jak dwie osoby wyskakują z płynącego kontenerowca. Był to kolejny przypadek przemytu narkotyków, w którym brali udział nurkowie.
31.10.2023

Konfiskata kokainy o wartości 170 milionów dolarów największym sukcesem w historii irlandzkiej walki z przemytem

Irlandzkie władze poinformowały o efekcie spektakularnej akcji zatrzymania statku MV Matthew, który wykorzystano do przewozu narkotyków. Okazało się to być największym przejęciem kokainy w historii Irlandii.
02.10.2023

Abordaż! Irlandzcy specjalsi zajęli statek wykorzystywany do transportu narkotyków

Do niecodziennej sytuacji doszło w pobliżu południowo-wschodniego wybrzeża Irlandii. W związku ze zwalczaniem przemytu narkotyków drogą morską elitarna jednostka armii irlandzkiej dokonała abordażu na podejrzany statek towarowy, pływający pod banderą Panamy. Akcja zakończyła się sukcesem, a na MV Matthew odkryto znaczną ilość kokainy, która miała trafić na europejski rynek.
27.09.2023

Nowozelandzkie służby zatrzymały przemyt kokainy w ramach zakrojonej na szeroką skalę akcji w portach morskich

Służba Celna Nowej Zelandii (Służba Celna Nowej Zelandii) poinformowała o udanej akcji powstrzymania dostarczenia na czarny rynek kilkudziesięciu kilogramów narkotyków. Wpisuje się to w międzynarodowe wysiłki w zakresie walki z przemytnikami, którzy chętnie korzystają z możliwości, jakie zapewnia im transport morski.
27.09.2023

Wybuchowa noc w Rotterdamie. W tle przemyt narkotyków w porcie

W nocy z poniedziałku na wtorek w Rotterdamie nastąpiło pięć eksplozji, w wyniku których uszkodzonych zostało kilka budynków, informuje policja w tym mieście.
26.09.2023

Patrolowiec sił morskich Holandii przechwycił niemal tonę kokainy na Morzu Karaibskim

Załoga HNLMS Groningen (P843), wykonująca zadania w związku z zwalczaniem przemytu narkotyków na Karaibach, dokonała zatrzymania łodzi wykorzystywanej przez przestępców do dostarczania nielegalnych substancji. To kolejny epizod trwającej od lat walki międzynarodowych sił morskich z przemytnikami.
22.09.2023

Straż Wybrzeża USA skonfiskowała narkotyki o wartości 160 mln dolarów

We wtorek załoga Coast Guard Cutter Confidence dokonała w Miami wyładunku 5669,9 ton kokainy o wartości ponad 160 milionów dolarów. Jest to element międzynarodowej operacji antynarkotykowej prowadzonej na wodach Morza Karaibskiego.
21.09.2023

Karaiby w narkotykowych szponach. Międzynarodowe siły morskie zwalczają przemyt

Brytyjski niszczyciel HMS Dauntless, wspierany przez śmigłowiec Wildcat, oddział piechoty morskiej i zespół amerykańskiej straży wybrzeża przechwycił transport ponad tony kokainy o czarnorynkowej wartości 140 mln funtów. Wpisuje się to rosnące zaangażowanie marynarek wojennych wielu państw w zakresie prowadzenia akcji przeciwko handlarzom narkotyków na Morzu Karaibskim.
11.09.2023

Gdynia: 440 kg kokainy w kontenerze z deskami podłogowymi

Straż Graniczna udaremniła próbę przemytu 440 kg kokainy. Narkotyki ukryte były wewnątrz desek podłogowych w kontenerach, które przypłynęły do Portu Gdynia z Ameryki Południowej.
24.08.2023

Hiszpańska policja przechwyciła jacht z 700 kg kokainy, który płynął pod polską banderą

Hiszpańska Gwardia Cywilna przechwyciła na morzu koło Wysp Kanaryjskich jacht Rossio, który płynął pod polską banderą; weszła na jego pokład i znalazła 700 kg kokainy w paczkach. Cztery osoby zostały zatrzymane - dwóch obywateli Włoch, jeden obywatel Chorwacji i jeden - Serbii. Poinformowało o tym we wtorek ministerstwo spraw wewnętrznych Hiszpanii.
22.08.2023

Rotterdam: rekordowe 8 ton kokainy w kontenerze

Holenderscy celnicy pobili rekord, przechwytując 8 ton kokainy ukrytej w kontenerze na pokładzie jednego ze statków.
20.08.2023

Dziwne zachowanie rekinów na Morzu Karaibskim. Podejrzewa się... kokainę

Naukowcy obserwujący rekiny na Morzu Karaibskim odnotowują dziwne zachowanie tych zwierząt. Przypuszczają, że nieskoordynowane ruchy drapieżników, to efekt pożerania przez nie paczek z kokainą wyrzucanych z łodzi przemytników.
23.07.2023

Największa w historii Włoch konfiskata kokainy - ponad 5 ton

Rekordową ilość ponad pięciu ton kokainy o czarnorynkowej wartości 850 milionów euro przejęła na morzu włoska Gwardia Finansowa w okolicach Agrigento na Sycylii - podały w czwartek włoskie media. Zatrzymano pięciu przemytników. To największa ilość narkotyków skonfiskowana we Włoszech. Były one przygotowane do dystrybucji w tym kraju wśród handlarzy.
20.07.2023

Straż Wybrzeża USA wyładowała pięć ton kokainy w San Diego

W poniedziałek załoga jednostki Straży Wybrzeża USA, USCGC Steadfast (WMEC-623) wyładowała ponad pięć ton kokainy o wartości około 160 milionów dolarów w San Diego, co stanowi najnowszy z długiej serii udanych rejsów interwencyjnych tej formacji. Wpisuje się to trwającą walkę służb morskich z przemytem narkotyków.
18.07.2023

Rekordowe 10 ton kokainy zatrzymano w porcie w Hamburgu

To rekordowe znalezisko jest uderzeniem w międzynarodową mafię narkotykową i sukcesem służb celnych. Wartość 10 ton kokainy to ok. 500 mln euro, pisze w piątek portal dziennika „Bild”.
14.07.2023

Morskie siły Meksyku przechwyciły transport 3,5 ton kokainy

Marynarka Wojenna Meksyku (Armada de México) ogłosiła sukces w ramach dużej akcji antynarkotykowej na wodach wschodniego Pacyfiku, jaka miała miejsce pod koniec czerwca. Marynarze zatrzymali półzanurzalny statek załadowany 3,5 tonami kokainy w pobliżu Baja California, leżącego na północ od obszaru znanego z wyjątkowego natężenia przemytu w Ameryce Środkowej.
07.07.2023

Straż Wybrzeża USA "dostarczyła" do Miami ładunek kokainy o wartości 186 mln dolarów

Amerykańskie służby morskie rozładowały w stolicy stanu Floryda ogromny ładunek skonfiskowanych narkotyków, przeznaczonych do utylizacji. To efekt w sumie dziewięciu udanych akcji przeprowadzonych na wodach Morza Karaibskiego oraz Oceanu Atlantyckiego.
23.06.2023

Peruwiańskie służby zatrzymały "nazistowski" przemyt narkotyków

W trakcie wielkoskalowej akcji wymierzonej w transport zakazanych substancji, pracownicy portowi oraz funkcjonariusze peruwiańskiej Straży Wybrzeża odkryli ładunek z bardzo nietypowym oznaczeniem.
06.06.2023

Francuzi aresztują "pasażerów" przemycających 95 kg kokainy podczas rejsu Costa Cruise

Francuskie władze potwierdzają, że zatrzymały cztery osoby, które płynęły na pokładzie statku wycieczkowego pod pozorem turystów, ale w rzeczywistości były wynajętymi brazylijskimi przemytnikami narkotyków przewożącymi duże ilości kokainy. Choć nie jest to pierwsza próba przemytu podjęta przez brazylijskie kartele narkotykowe, wydaje się, że jest to największa jak dotąd ilość kokainy przechwycona ze statku wycieczkowego.
21.05.2023

W Kalabrii skonfiskowano prawie 3 tony kokainy o czarnorynkowej wartości 800 mln euro

W porcie Gioia Tauro w Kalabrii na południu Włoch Gwardia Finansowa skonfiskowała prawie 3 tony najczystszej kokainy o czarnorynkowej wartości 800 mln euro, poinformowano we wtorek w komunikacie tej policji skarbowej. Narkotyki były ukryte w transporcie bananów. Statek z kontenerami płynął z Ekwadoru i miał trafić do Armenii.
16.05.2023

Włoska policja przechwyciła na morzu dwie tony kokainy wartej ponad 400 mln euro

Dwie tony kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 400 milionów euro znalazła włoska Gwardia Finansowa na morzu w pobliżu brzegów Sycylii. Funkcjonariusze podczas patrolowania wód odkryli 70 szczelnie opakowanych i związanych paczek z narkotykami, które unosiły się na wodzie.
17.04.2023

Belgia. Rozbito gang, który przemycał przez porty kokainę

Federalna policja belgijska we współpracy z holenderską regionalną policją i hiszpańską Guardia Civil rozbiła organizację przestępczą, która miała zarobić ponad 180 milionów euro na handlu kokainą - poinformowały prokuratura w belgijskim Leuven i Europol.
14.04.2023

Akcja w porcie. Udaremniono przemyt kokainy za 20 mln dolarów

Władze peruwiańskie poinformowały w poniedziałek, że przejęły w piątek ponad 2 tony kokainy w największym porcie Peru, El Callao, na obrzeżach stolicy Limy, która miała trafić do Turcji szlakiem morskim.
28.03.2023

Kokaina o wartości 677 mln USD przechwycona u wybrzeży Ameryki Południowej

Wspólna operacja amerykańskich i australijskich organów ścigania doprowadziła do zatrzymania międzynarodowej siatki narkotykowej po przechwyceniu 2,4 tony kokainy na pokładzie statku u wybrzeży Ameryki Południowej.
05.03.2023

Policja w Nowej Zelandii przejęła ponad 3 tony kokainy unoszącej się na Oceanie Spokojnym

Nowozelandzkie służby przejęły 3,2 tony kokainy unoszącej się w odległej części Oceanu Spokojnego po tym, jak międzynarodowy syndykat zajmujący się przemytem narkotyków pozostawił towar na pływającym punkcie tranzytowym.
08.02.2023

Siły międzynarodowe przejmują transporty narkotyków w Zatoce Omańskiej

Okręt amerykańskiej straży przybrzeżnej (US Coast Guard) skonfiskował 30 stycznia narkotyki o łącznej szacunkowej wartości 33 milionów dolarów ze statku rybackiego przepływającego przez wody międzynarodowe w Zatoce Omańskiej.
01.02.2023

Hiszpańskie służby zatrzymały frachtowiec z ładunkiem narkotyków

Mundurowi weszli na pokład bardzo podejrzanego statku towarowego u wybrzeży Wysp Kanaryjskich i skonfiskowali blisko 4 500 kg kokainy poukrywanej w różnych zakamarkach pokładu.
27.01.2023

Włoscy policjanci odkryli ładunek kokainy na chińskim statku

Funkcjonariusze przeszukali frachtowiec Cosco Shipping Honor, który przypłynął z Ameryki Południowej. Na jego pokładzie odkryli tonę kokainy, przeznaczonej najpewniej na europejski rynek.
18.01.2023

Bombą okazała się kokaina. Zwrot w sprawie próby zamachu na kontenerowiec

Pojawiły się nowe szczegóły w sprawie ubiegłorocznej groźby zamachu bombowego na kontenerowiec MSC Lorena. Okazało się, że podróżujący z Senegalu do Antwerpii statek przewoził ładunek zaskakujący ładunek, ale innego rodzaju - blisko 2400 kilogramów kokainy.
16.01.2023

W rotterdamskim porcie w ciągu tygodnia udaremniono przemyt prawie pięciu ton kokainy i zatrzymano 34 osoby

W ciągu ostatniego tygodnia w rotterdamskim porcie przechwycono 4726 kg kokainy i zatrzymano 34 osoby - poinformowała w sobotę holenderska prokuratura. Wartość czarnorynkowa udaremnionego przemytu wynosi 354 mln euro.
08.01.2023

Francuski okręt skonfiskował ponad 4,5 ton kokainy

Brazylijski statek przewożący ponad 4,6 ton kokainy przeznaczonej na europejski rynek został przechwycony przez francuską marynarkę wojenną. Była to część akcji Europolu wymierzonej w szlaki transportu narkotyków między Ameryką Południową a Europą.
09.12.2022

5 ton kokainy wyłowione z Morza Karaibskiego

W ubiegłym tygodniu załoga statku patrolowego Królewskiej Holenderskiej Marynarki Wojennej, HNLMS Holland, przejęła potężną ilość narkotyków. Nie były potrzebne żadne pościgi, strzały ostrzegawcze ani abordaże. Wystarczyło wyciągnąć z wody 5 ton kokainy.
09.12.2022

Belgia. W magazynach jest tak wiele kokainy zarekwirowanej w porcie w Antwerpii, że spalarnie nie nadążają z jej utylizacją

Spalarnie w Antwerpii na północy Belgii nie mogą sobie poradzić z utylizacją skonfiskowanej w tamtejszym porcie kokainy - poinformował w sobotę dziennik "Gazet van Antwerpen". Z ustaleń tego medium wynika, że w magazynach zalegają dziesiątki ton narkotyku.
19.11.2022

Hiszpańscy nurkowie odkryli 200 kg kokainy we wlocie wody chłodzącej

Hiszpańska policja federalna skonfiskowała 200 kilogramów kokainy, która była ukryta we wnętrzu wlotu wody chłodzącej na masowcu w Santa Cruz de Tenerife.
14.08.2022

Hiszpania. Kokaina ukryta na kontenerowcu

Hiszpańskie służby ujawniły próbę przemytu kokainy na pokładzie kontenerowca Voltaire linii CMA CGM, który przypłynął do Algeciras z Kolumbii. W proceder zamieszani byli członkowie załogi, ale sprawa jest w toku.
07.07.2022

[WIDEO] Kokaina o wartości 100 mln USD - zarekwirowana i wyładowana w Miami przez U.S. Coast Guard

W piątek z jednostki Straży Przybrzeżnej USA Thetis wyładowano na nabrzeże w Miami na Florydzie kokainę o wartości prawie 100 milionów dolarów.
18.06.2022

Australia. Martwy nurek i kokaina w porcie

Z zagadkową sytuacją mierzą się policja, straż graniczna i służba celna w porcie Newcastle w Australii. Główni bohaterowie historii to pakunki z kokainą, martwy nurek oraz masowiec z soją.
15.05.2022

W Hamburgu celnicy znaleźli 120 kilogramów kokainy w kontenerze z brokułami

Podczas rutynowej kontroli hamburscy celnicy znaleźli 120 kilogramów kokainy w kontenerze z brokułami. Według wstępnych ustaleń ładunek pochodził z Ameryki Południowej. Hamburg jest jednym z największych centrów handlu narkotykami w Europie - pisze w środę portal tygodnika "Der Spiegel".
16.02.2022

Kolumbijskie służby przejęły tonę kokainy, przeznaczonej dla Bułgarii

Kolumbijskie służby ds. walki z przemytem narkotyków zatrzymały statek z kontenerem, zawierającym tonę kokainy, która miała być przetransportowana do Bułgarii - poinformowało w niedzielę bułgarskie radio publiczne.
09.01.2022

Salwador skonfiskował ponad 4 tony kokainy w porcie

Marynarka wojenna Salwadoru przechwyciła u wybrzeży Pacyfiku dwie półzanurzalne łodzie przewożące ponad cztery tony kokainy, poinformował w piątek rząd.
01.01.2022

3 tony kokainy we włoskim porcie

Ponad 3 tony najczystszej kokainy o czarnorynkowej wartości około 1 mld euro znaleźli funkcjonariusze włoskiej Gwardii Finansowej i celnicy podczas dwóch operacji w porcie Gioia Tauro w Kalabrii - podały w piątek media. Narkotyki znajdowały się w transportach bananów, orzeszków ziemnych i pieprzu z Ameryki Południowej.
31.12.2021

Rotterdam. Celnicy w porcie znów przechwycili ładunek narkotyków

Po raz kolejny w tym roku celnicy w Porcie Rotterdam przechwycili ładunek narkotyków ukryte w kontenerach.
08.12.2021

Port Rotterdam: pół tony kokainy w kontenerze z owocami

Holenderska służba celna udaremniła przemyt 497 kg kokainy w porcie w Rotterdamie – poinformowała w czwartek miejscowa prokuratura. Narkotyki były ukryte w kontenerze z mango, który przypłynął statkiem z Brazylii. Przemytnicy coraz częściej proponują współpracę rybakom z mniejszych portów.
26.11.2021

Salwador przechwycił na Pacyfiku 2,5 tony kokainy

Salwador przechwycił w piątek podczas operacji na Pacyfiku, w której zatrzymano trzy łodzie, czterech Ekwadorczyków, trzech Meksykanów i dwóch Kolumbijczyków, transport 2,5 tony kokainy o wartości 62,5 miliona dolarów - poinformował na Twitterze prezydent Nayib Bukele.
20.11.2021

Portugalia: 2,5 tony kokainy na jachcie na Atlantyku [WIDEO]

Portugalskie służby przejęły na Oceanie Atlantyckim jacht z ponad 2,5 tony kokainy na pokładzie. To jedna z większych ujawnionych przez tamtejszą policję operacji przemytniczych w ostatnich latach.
18.10.2021

Celnicy przechwycili ponad pół tony kokainy w porcie w Rotterdamie

Prokuratura poinformowała w sobotę, że celnikom udało się udaremnić przemyt 520 kg kokainy w porcie w Rotterdamie. Wartość rynkowa narkotyku wynosi 39 mln euro.
16.10.2021

Przestępcy włamali się na statek w poszukiwaniu narkotyków skonfiskowanych przez policję

Uzbrojeni przestępcy weszli na pokład masowca Trudy, najprawdopodobniej w poszukiwaniu narkotyków... skonfiskowanych wcześniej przez policję.
13.10.2021

Kostaryka skonfiskowała ponad 4 tony kolumbijskiej kokainy

Kostarykańska policja w niedzielę skonfiskowała 4,3 tony kokainy pochodzącej z Kolumbii, jest to drugi co do wielkości jednorazowy ładunek kokainy skonfiskowany w Ameryce Środkowej i największy w tym roku- poinformowały w niedzielę władze państwowe.
19.07.2021

Celnicy udaremnili przemyt 1,5 tony kokainy w porcie Rotterdamu

Służby celne portu w Rotterdamie po raz drugi w tym tygodniu przechwyciły ogromny ładunek kokainy. W piątek udaremniono przemyt 1,5 tony tego narkotyku a zaledwie kilka dni wcześniej ponad 3 tony. Holandia zajmuje centralne miejsce w europejskiej sieci handlu kokainą.
17.07.2021

Holandia: Celnicy przechwycili dwa transporty kokainy w porcie w Rotterdamie

Służby celne udaremniły przemyt do Niderlandów dwóch dużych przesyłek kokainy w porcie w Rotterdamie. 449 kg narkotyków ukryto w kontenerach z samochodami i mango.
11.06.2021

Celnicy przejęli 520 kg kokainy na lotnisku Schiphol i w porcie w Rotterdamie

Służby celne udaremniły przemyt 300 kg kokainy na lotnisku Schiphol w Amsterdamie oraz 220 kg tego narkotyku w rotterdamskim porcie.
24.05.2021

Kolumbijskie wojsko przechwyciło na Pacyfiku łódź podwodną z kokainą

Narkotykowi baronowie z Ameryki Południowej regularnie podejmują próby przemytu narkotyków przy użyciu łodzi podwodnych. Proceder ten jest dobrze znany kolumbijskiej marynarce wojennej, która co kilka miesięcy informuje o kolejnych zatrzymaniach. Ostatni taki przemyt udaremniono wczoraj.
23.03.2021

W porcie w Rotterdamie w 2020 r. przechwycono ponad 40 ton kokainy

W ciągu ubiegłego roku służby celne portu w holenderskim Rotterdamie przechwyciły ponad 40 ton kokainy, czyli o 20 proc. więcej niż w rekordowym pod tym względem roku 2019 - poinformowała dzisiaj tamtejsza prokuratura. W całej Holandii skonfiskowano około 48 ton tego narkotyku o ulicznej wartości sprzedażnej 3,5 mld euro.
13.01.2021

Amerykański okręt zatrzymał statek przemycający kokainę wartą ponad 100 milionów dolarów

Bojowy okręt przybrzeżny USS Gabrielle Giffords przechwycił wartą ponad 100 milionów dolarów kokainę z niskoprofilowego statku na Oceanie Spokojnym - poinformowała amerykańska marynarka wojenna w miniony weekend.
15.12.2020

Gigantyczny przemyt kokainy w porcie w Antwerpii

Belgijska policja federalna przechwyciła w porcie w Antwerpii 11,5 tony kokainy ukrytej w kontenerze ze złomem. To największa konfiskata tego narkotyku, jakiej kiedykolwiek dokonano poza obiema Amerykami.
06.11.2020

Port Hamburg: Znaleziono 1,5 ton kokainy na pokładzie kontenerowca CMA CGM

Niemiecka służba celna wraz z policjantami przejęła około 1,5 ton kokainy znalezionej na pokładzie kontenerowca, zakotwiczonego w Porcie Hamburg.
12.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.