Prokuratura poinformowała w sobotę, że celnikom udało się udaremnić przemyt 520 kg kokainy w porcie w Rotterdamie. Wartość rynkowa narkotyku wynosi 39 mln euro.
Zakazana substancja została znaleziona w kontenerach, które przewoziły towary z Brazylii. Końcowym odbiorcą miała być firma w Manchesterze.
Prokuratura Krajowa poinformowała, iż tylko w tym tygodniu celnicy przechwycili w porcie 1817 kilogramów kokainy.
Rotterdamski port to zdaniem Europolu najważniejszy hub, obok portu w Antwerpii, przez który przestępcy przemycają narkotyki do Europy.
Źródło: PAP
Nearly 1,200 kilos of cocaine intercepted at Rotterdam port https://t.co/IYePY1zBDG
— NL Times (@NL_Times) October 14, 2021
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami