• <
siemens_gamesa_2022

Atak piratów na tankowiec. Interweniowała marynarka wojenna

AK

16.10.2021 18:43 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Atak piratów na tankowiec. Interweniowała marynarka wojenna

Partnerzy portalu

Atak piratów na tankowiec. Interweniowała marynarka wojenna - GospodarkaMorska.pl
Fot. Chris Pagan/ Unsplash

Irańska marynarka wojenna interweniowała w sobotę, by odeprzeć atak piratów na irański tankowiec w Zatoce Adeńskiej - przekazała państwowa stacja IRIB. Dodano, że doszło do ciężkiej wymiany ognia. Nie poinformowano o ewentualnych ofiarach.

Niszczyciel Alborz uczestniczył w akcji przeciwko "dziesiątkom piratów wyposażonym w pięć łodzi motorowych i zaawansowany sprzęt", którzy próbowali zaatakować jeden z irańskich tankowców - przekazała stacja na swojej stronie internetowej.

Uzupełniono, że napastnicy uciekli po "ciężkiej wymianie ognia". Nie przekazano dalszych szczegółów dotyczących incydentu, w tym informacji o ewentualnych ofiarach i stratach.

W ostatnich latach irańska marynarka rozszerzyła obszar swoich działań, wysyłając okręty na wody oceanu Indyjskiego i Zatoki Adeńskiej, by chronić irańskie statki przed atakami somalijskich piratów - przypomina agencja Reutera. 

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.