W ciągu ubiegłego roku służby celne portu w holenderskim Rotterdamie przechwyciły ponad 40 ton kokainy, czyli o 20 proc. więcej niż w rekordowym pod tym względem roku 2019 - poinformowała dzisiaj tamtejsza prokuratura. W całej Holandii skonfiskowano około 48 ton tego narkotyku o ulicznej wartości sprzedażnej 3,5 mld euro.
Łupem władz śledczych padło również 22 kg metamfetaminy, 54 kg heroiny i 748 kg marihuany. W ramach zwalczania przestępczości narkotykowej aresztowano około 300 osób.
W 12 przejętych w 2020 roku transportach było po więcej niż tonie kokainy. Narkotyki znajdowano między skrzyniami z bananami, ale również ukryte obok nowych samochodów i lekarstw.
Jak poinformował w środę dziennik "Algemeen Dagbladet", przemytnicy korzystali ze współpracy ze służbami ochrony portu, a jeden z gangów przeniknął nawet do szczebla kierowniczego firmy ochroniarskiej. Dwaj pracownicy ochrony zostali ubiegłego lata aresztowani.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni