• <
BOTA_2023

W rotterdamskim porcie w ciągu tygodnia udaremniono przemyt prawie pięciu ton kokainy i zatrzymano 34 osoby

bk

08.01.2023 15:20 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska W rotterdamskim porcie w ciągu tygodnia udaremniono przemyt prawie pięciu ton kokainy i zatrzymano 34 osoby

Partnerzy portalu

W rotterdamskim porcie w ciągu tygodnia udaremniono przemyt prawie pięciu ton kokainy i  zatrzymano 34 osoby - GospodarkaMorska.pl

W ciągu ostatniego tygodnia w rotterdamskim porcie przechwycono 4726 kg kokainy i zatrzymano 34 osoby - poinformowała w sobotę holenderska prokuratura. Wartość czarnorynkowa udaremnionego przemytu wynosi 354 mln euro.

Na przełomie roku wykryto biały proszek w pojemnikach z mrożonym sokiem owocowym, który przypłynął z Brazylii - informują śledczy. Zatrzymano wówczas sześć osób i zabezpieczono ponad tonę kokainy. Kilka dni później narkotyki wykryto w kontenerach z bananami (350 kg) oraz butami (prawie trzy tony). Towary te przypłynęły z Chile; aresztowano osiem osób.

Holandia jest obok Belgii głównym europejskim rynkiem nielegalnego handlu kokainą, a przytoczone przykłady nieudanego przemytu są tylko najbardziej spektakularne.

Przechwytywana w Holandii ilość kokainy rośnie z każdym rokiem. W 2020 roku w rotterdamskim porcie służby udaremniły przemyt 40,9 tony białego proszku, rok później już 72,8 tony. Jeszcze w 2014 roku statystki prokuratury informowały o przemycie ok. 7,5 tony kokainy.


Fot. Depositphotos

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.