• <

Wynik wyszukiwania - "dostawa" - Wiadomości

W Porcie Gdynia odbył się rozładunek kolejnej dostawy czołgów K2 z Korei Południowej

Od 11 do 19 marca miały miejsce dostawy oraz rozładunek czołgów K2 Black Panther z Korei Południowej. W sumie do kraju przybyło 18 pojazdów.
20.03.2024

Port Gdański Eksploatacja odebrał nowe żurawie

Moce przeładunkowe spółki Port Gdański Eksploatacja zwiększyły się. W Gdańsku wyładowane zostały właśnie dwa nowe żurawie, które zwiększą ratę przeładunkową PGE.
11.03.2024

Prezydent Republiki Serbskiej: chcemy zwiększyć import gazu z Rosji

Republika Serbska (część autonomiczna Bośni i Hercegowiny) planuje zwiększyć import gazu z Rosji, ponieważ gospodarka obszaru pilnie potrzebuje większych dostaw - powiedział prezydent Republiki Serbskiej Milorad Dodik, cytowany w poniedziałek przez agencję Reutera.
27.02.2024

Hiszpania. Rząd będzie dostarczał statkami odsoloną wodę do pogrążonej w suszy Katalonii

Do walczącej od 2021 r. z suszą Katalonii odsolona woda pitna będzie sprowadzana statkami z Walencji - poinformowała w sobotę wicepremier Hiszpanii Teresa Ribera po spotkaniu z władzami regionu autonomicznego Walencji.
03.02.2024

Gaz-System: zakończenie rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu to główny cel na rok 2024

Głównym celem inwestycyjnym Gaz-Systemu w 2024 r. będzie zakończenie rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu, która umożliwi dostawy do Polski 8,3 mld m sześc. gazu rocznie - poinformowała PAP spółka. Zapowiedziała też kontynuację prac nad gazowym Korytarzem Centrum – Wschód.
29.01.2024

Administracja prezydenta USA ogłasza tymczasowe wstrzymanie oczekujących zezwoleń na eksport LNG

Biały Dom poinformował 26 stycznia w komunikacie prasowym, że ogłasza tymczasowe wstrzymanie wydawania decyzji w sprawie eksportu skroplonego gazu ziemnego (LNG) do krajów niebędących stroną umowy o wolnym handlu do czasu, gdy Departament Energii będzie mógł zaktualizować analizy stanowiące podstawę do uzyskania zezwoleń. Obecnie USA są już największym eksporterem gazu na świecie, a oczekuje się, że do końca tej dekady eksport podwoi się.
26.01.2024

Polenergia – podpisanie umowy z dostawcą monopali dla farm wiatrowych przesunięte

Polenergia poinformowała, że po raz kolejny zmianie uległ ostateczny termin podpisania umowy na produkcję fundamentów dla morskich farm wiatrowych, nad którymi koncern pracuje.
15.01.2024

Do Afryki popłynie zboże z Polski. Dostawy będa szły do nigeryjskiego portu w Lagos

Zarząd spółki MBF Group S.A. z siedzibą w Warszawie przekazał, że 4 grudnia 2023 ostatecznie zweryfikował akceptację oferty na dostawy pszenicy do portu Lagos w Nigerii. Odbywa się to w nawiązaniu do Raportu Bieżącego ESPI nr 56/2023 z dn. 22 listopada 2023 roku w sprawie zawarcia umów w zakresie dostaw produktów rolnych.
10.01.2024

Pierwsza w tym roku dostawa amerykańskiego uzbrojenia w Porcie Świnoujście. Kolejne Abramsy w Polsce

Na podstawie umów zawartych przez Agencję Uzbrojenia do Świnoujścia dotarł kolejny transport uzbrojenia z USA, które będzie stanowić kluczowe wyposażenie dla modernizowanych wojsk lądowych. To efekt umowy zawartej przez MON w styczniu ubr. Uzbrojenie to ma zapewnić kluczowe zdolności obronne, konstruując nowoczesny model odstraszania.
08.01.2024

Do Portu Gdynia dotarł kolejny transport armatohaubic K9 z Korei Południowej

W niedzielę na terenie gdyńskiego portu rozładowano kolejną dostawę uzbrojenia dla Wojska Polskiego. W transporcie znajdowało się 18 fabrycznie nowych haubic samobieżnych K9A1. W efekcie wojska lądowe będą posiadały łącznie 66 sztuk tego uzbrojenia, które ma wzmocnić zdolności obronne państwa. Znajdzie się w wyposażeniu 16. Dywizji Zmechanizowanej.
17.12.2023

Israeli Shipyards dostarcza patrolowiec do sił morskich Izraela. Mimo trwającego konfliktu stocznia nie zwalnia tempa

Trwający od października konflikt w Strefie Gazy jest wyzwaniem dla izraelskiej branży morskiej w związku z zakłóceniem łańcucha dostaw i ograniczeniem żeglugi w rejonie państwa. Mimo to największa i najważniejsza stocznia w kraju realizuje zlecenia dla własnych jak i zagranicznych sił morskich.
08.12.2023

Do Morskiego Terminalu Gazowego w Policach dotarła dostawa propanu

4 grudnia 2023 roku gazowiec Guadalupe Explorer przybył do Portu Morskiego Police z ok. 22 tys. ton propanu. Surowiec jest przeznaczony do produkcji polipropylenu w fabryce należącej do Grupy Azoty.
06.12.2023

PGZ Stocznia Wojenna z umową na dostawę wyposażenia dla fregat programu "Miecznik"

Gdyńska stocznia podpisała umowę z kanadyjską firmą OSI Maritime Systems na dostawę zintegrowanych systemów nawigacyjnych i mostkowych (Integrated. Navigation Bridge System INBS) dla trzech wielozadaniowych fregat budowanych dla polskiej Marynarki Wojennej.
05.12.2023

Do Grecji wyruszyła jednostka pływająca FSRU, która ma zwiększyć możliwości kraju w zakresie dostaw LNG

Singapurska firma Seatrium ogłosiła dostawę i zakończenie prac testowych nad jednostką do magazynowania i regazyfikacji, która znajdzie się w pobliżu greckiego portu w Aleksandropolis. W ten sposób Grecja dołącza do państw, które wykorzystują możliwości transportu LNG z użyciem pływających terminali.
27.11.2023

W Porcie Świnoujście trwa rozładunek wyrzutni HIMARS i czołgów Abrams dla Wojska Polskiego

Na podstawie umów zawartych przez Agencję Uzbrojenia do Świnoujścia dotarł transport amerykańskiego uzbrojenia, które będzie stanowić kluczowe wyposażenie dla modernizowanych wojsk lądowych. Ma ono zapewnić kluczowe zdolności obronne, konstruując nowoczesny model odstraszania.
22.11.2023

Maersk z przełomową umową na dostawy metanolu w związku z dekarbonizacją swojej floty

A.P. Moller – Maersk podpisał z chińskim dewelopetem Goldwind kluczowy dokument dotyczący odbioru ekologicznego metanolu, zapewniając sobie paliwo wpisane w ograniczanie emisji CO2 i szukanie alternatyw od paliw konwencjonalnych. Umowa ma obowiązywać przez ponad dekadę i stanowi pierwszą na dużą skalę umowę dotyczącą odbioru ekologicznego metanolu dla światowej żeglugi.
22.11.2023

PG Eksploatacja odebrała kolejny, nowy dźwig

W godzinach popołudniowych 18 października br. na ląd w Porcie Gdańsk zjechał dźwig Liebherr LHM 550. Jest już trzecim, jaki zakupiła firma w związku z rozwojem swojej działalności w zakresie zwiększenia przeładunków towarów masowych.
20.10.2023

Nowy żuraw zwiększy moce przeładunkowe PG Eksploatacji

Dzisiaj do Portu Gdańskiego Eksploatacja dotarł nowy, trzeci już żuraw samojezdny Liebherr LHM 550. Podobna dostawa miała miejsce w czerwcu br., gdy do portu dostarczono drugi z trzech zamówionych wielofunkcyjnych żurawi. Port zapowiada, że to nie ostatni w tym roku nowoczesny nabytek spółki.
18.10.2023

Umowa o budowę statku – opóźnienia w budowie i dostawie statku. Część II

Niniejsze opracowanie jest kontynuacją Części I Umowa o budowę statku – opóźnienia w budowie i dostawie statku. Podstawowe formularze kontraktowe, charakteryzują się znaczącymi (choć często trudnymi do dostrzeżenia przy pierwszej pobieżnej analizie) różnicami w ujęciu okoliczności i zdarzeń, które skutkują w opóźnieniu terminu budowy i dostawy statku, ale których charakter pozwala stoczni na przesunięcie kontraktowej daty dostawy statku, bez konsekwencji prawnych i finansowych.
16.10.2023

Kolejna dostawa elementów wyrzutni rakietowych dotarła do Polski

Szef MON Mariusz Błaszczak ogłosił, że do Polski dotarły kolejne elementy wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych HOMAR-K. W związku z tym zakończył się rozładunek 11 modułów wyrzutni K239 Chunmoo, które zostaną przetransportowane do krajowych zakładów zbrojeniowych i zintegrowane z podwoziami Jelcza.
15.09.2023

"The Shagang Giant" (2022) – miejsce dostawy statku według MOA

Umowa sprzedaży statku, wskazuje, między innymi, miejsce dostawy („place of delivery”), do którego statek musi dopłynąć, aby transakcja kupna-sprzedaży mogła zostać zrealizowana. A co w sytuacjach, w których pomiędzy zawarciem umowy a datą, w której ma nastąpić sprzedaż, nastąpiła zmiana okoliczności, uniemożliwiająca dotarcie statku do umownego miejsca? Niektóre umowy, przewidują, na taką okoliczność, odrębne postanowienia umowne. Ale nawet one nie zawsze pozwalają na rozwiązanie wszystkich trudności i wątpliwości praktycznych.
20.07.2023

Gazowiec Grażyna Gęsicka po raz pierwszy w Polsce

Drugi statek z floty tworzonej przez Grupę Orlen dotarł do Świnoujścia z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego. Gazowiec o nazwie Grażyna Gęsicka przetransportował do Polski około 65 tys. ton LNG z amerykańskiego terminala Freeport. Dostawa została zrealizowana na podstawie transakcji zawartej na rynku spotowym.
30.06.2023

Do Polski płynie pierwsza partia wyrzutni rakietowych z Korei Południowej

Na podstawie umowy zbrojeniowej między władzami w Warszawie i Seulu, trwa kolejny transport broni do Polski. Tym razem, obok dotychczas dostarczanych czołgów K2 i armatohaubic K9 pierwszy raz przybędą wyrzutnie rakietowe K239 Chunmoo.
26.06.2023

PG Eksploatacja: nowy żuraw już przypłynął, lada moment zacznie pracę

Port Gdański Eksploatacja wzbogacił się o nowy wielofunkcyjny żuraw. Drugi z trzech zamówionych dźwigów Liebherr LHM 550 przypłynął wczoraj z fabryki w Rostocku, a dziś zjechał z pokładu statku na nabrzeże w Gdańsku.
14.06.2023

Gazowiec Lech Kaczyński z trzecią dostawą LNG dla Polski

Do świnoujskiego terminalu regularnie przybywają statki transportujące skroplony gaz ziemny, który jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kolejny raz przybył z nim statek zbudowany na potrzeby Grupy Orlen. To także 232 dostawa do świnoujskiego terminalu.
09.06.2023

Terminal LNG w Świnoujściu – kolejna dostawa gazu z USA i wizyta ambasadora

W poniedziałek go Terminalu LNG w Świnoujściu przypłynął gazowiec z kolejną dostawą surowca ze Stanów. Tego dnia terminal odwiedził także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.
24.05.2023

Prezes Grupy Azoty: trwają rozmowy z PKN Orlen o nowej umowie na dostawy gazu

Trwają rozmowy z PKN Orlen o nowej umowie na dostawy gazu, obecna umowa wygasa z końcem września br. - poinformował PAP prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc. Dodał, że wydobycie własne PKN Orlen rośnie, ma więc nadzieję, że cena tego gazu będzie atrakcyjniejsza.
15.05.2023

Do Morskiego Portu Police dotarła druga dostawa propanu

Na pokładzie Guadalupe Explorer ponownie dostarczono zapasy surowca na potrzeby gazoportu w Policach. Ma to związek z uruchomieniem produkcji w nowym kompleksie "Polimery Police", którego projekt jest realizowany przez Grupę Azoty Polyolefins S.A. To budowa zintegrowanego kompleksu chemicznego, obejmującego instalację odpowiedniej infrastruktury do produkcji polimerów w postaci propylenu i polipropylenu.
27.04.2023

Kolejna dostawa czołgów i armatohaubic dotarła do Portu Gdynia

W godzinach porannych na terenie gdyńskiego portu wyładowano kolejną partię techniki wojskowej z Korei Południowej - 5 czołgów K2 i 12 armatohaubic K9, które trafią do 16. Dywizji Zmechanizowanej.
22.03.2023

Lech Kaczyński płynie do Polski z pierwszą dostawą LNG

Gazowiec Lech Kaczyński po raz pierwszy wypłynął z terminalu LNG Cheniere Sabine Pass w USA z ładunkiem LNG do Europy. W Świnoujściu ma pojawić się około 10 marca.
19.02.2023

Orlen zamówił kolejne dostawy LNG z USA

PKN Orlen i Sempra Infrastructure zawarły 20-letni kontrakt na dostawy 1 miliona ton metrycznych skroplonego gazu ziemnego rocznie. LNG ma być dostarczone przez terminal w Świnoujściu, Kłajpedzie lub planowany FSRU w Gdańsku.
25.01.2023

Pierwsza dostawa propanu dotarła do gazoportu w Policach [WIDEO]

22 tys. ton propanu do uruchomienia instalacji odwodornienia propanu i produkcji polipropylenu dotarło w czwartek do Morskiego Terminalu Gazowego w Policach w ramach inwestycji Polimery Police. Projekt obejmuje m.in. budowę zintegrowanego kompleksu chemicznego.
22.12.2022

Minister klimatu optymistyczna: "nie cała przepustowość Baltic Pipe może okazać się potrzebna"

Popyt na gaz w całej Europie spada, może się okazać, że nie cała przepustowość gazociągu Baltic Pipe będzie potrzebna Polsce - oceniła w piątek w Strachocinie minister klimatu Anna Moskwa.
26.08.2022

Świnoujście. Pierwsza dostawa LNG w tym miesiącu

Terminal LNG w Świnoujściu przyjął pierwszą dostawę w lipcu. Gaz dla PGNiG dostarczył tankowiec Al Huwaila.
04.07.2022

Do Polski z innych kierunków niż rosyjski od początku roku przypłynęło 2,8 mln ton węgla

Do Polski od początku roku z innych kierunków niż rosyjski drogą morską dotarło 2,8 mln ton węgla różnego przeznaczenia. Polskie spółki wydobywcze zapewnią 2,5 mln ton węgla, który trafi do odbiorców indywidualnych - poinformowała posłów w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
22.06.2022

Szef MAE ostrzega Europę, aby przygotowała się na całkowite odcięcie gazu przez Rosję

Międzynarodowa Agencja Energii (MAE) apeluje, aby Europa przygotowała się na całkowite odcięcie dostaw gazu z Rosji. Zdaniem dyrektora MAE Fatiha Birola trzeba to zrobić natychmiast.
22.06.2022

Naftohaz i Symbio Infrastructure zawierają umowę w zakresie dostaw kanadyjskiego niskoemisyjnego LNG i zielonego wodoru do Ukrainy

Państwowa spółka akcyjna Naftohazu Ukrainy zawarła umowę z kanadyjskim deweloperem energetycznym Symbio Infrastructure („Symbio”) na zakup skroplonego gazu ziemnego (LNG) i zielonego wodoru w stanie ciekłym (LH2) z prowincji Quebec w Kanadzie.
14.06.2022

Minister klimatu: czekamy na 8 statków wiozących węgiel do Polski

Spółka PGE Paliwa czeka na osiem statków z ponad 700 tys. ton węgla - przekazała w czwartek na Twitterze minister klimatu Anna Moskwa. Dodała, że węgiel importować będziemy z Kolumbii, USA, Australii, RPA i Indonezji.
02.06.2022

Eksperci: dostawy z Afryki mogą w przyszłości zastąpić do 38 proc. dostaw rosyjskiego gazu do UE

Dostawy LNG z Afryki mogą w przyszłości zastąpić nawet 38 proc. dostaw rosyjskiego gazu do UE - szacują analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Do 2040 r. państwa afrykańskie mogą produkować nawet 470 mld m sześć. gazu rocznie - dodano.
19.05.2022

Wyczarterowany przez PGNiG tankowiec w Świnoujściu

Do terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu przypłynął tankowiec Maran Gas Apollonia z ładunkiem ponad 65 tys. ton skroplonego gazu ziemnego. To pierwsza dostawa zrealizowana statkiem wyczarterowanym przez GK PGNiG, a zarazem pierwszy ładunek, jaki Grupa odebrała od amerykańskiego Venture Global LNG, z którym ma podpisane wieloletnie umowy na zakup skroplonego gazu ziemnego.
14.05.2022

Bułgaria kupuje LNG od USA

Bułgarski premier Kirił Petkow, który składa wizytę USA, poinformował w środę, że jego kraj od czerwca br. będzie otrzymywać skroplony gaz zza oceanu. Amerykański surowiec ma być tańszy od tego, który Bułgaria kupowała w Rosji.
11.05.2022

Rosyjskie okręty podwodne zagrażają dostawom zachodniej broni w Ukrainie

W środę Rosja poinformowała, że z okrętu podwodnego na Morzu Czarnym wystrzelone zostały dwa pociski manewrujące Kalibr, które trafiły w nieokreślone lądowe cele w Ukrainie. Moskwa ostrzega, że będzie w ten sposób atakować konwoje z bronią dostarczaną przez kraje NATO do Ukrainy.
05.05.2022

Od środy Gazprom wstrzymuje dostawy gazu do Polski

Gazprom w środę od godziny 8 czasu polskiego całkowicie wstrzyma dostawy gazu do Polski w ramach kontraktu jamalskiego. Rosyjska spółka poinformowała, że powodem jest odrzucenie przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) płatności za gaz w rublach.
27.04.2022

"FT": USA i UE finalizują plan dostaw dodatkowych 15 mld metrów sześciennych LNG dla Europy

USA i UE finalizują plan dostaw dodatkowych 15 mld metrów sześciennych gazu LNG dla Europy. Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen mogą poinformować o porozumieniu w tej sprawie już w piątek rano - podał w czwartek wieczorem "Financial Times".
24.03.2022

Japońskie media: rosyjskie okręty wiozą sprzęt na Ukrainę

Cztery duże rosyjskie okręty przepłynęły przez japońską cieśninę Tsugaru i kierują się na zachód; mogą przewozić sprzęt wojskowy i żołnierzy do walki na Ukrainie – poinformowały w czwartek japońskie media, powołując się na tamtejsze ministerstwo obrony.
17.03.2022

Shell wstrzymuje transakcje spotowe rosyjskiej ropy

Koncern Shell planuje wycofanie się z rosyjskiego rynku ropy i gazu; pierwszym krokiem całej operacji jest natychmiastowe wstrzymanie wszystkich transakcji spotowych rosyjskiej ropy - podała we wtorek Agencja Reutera.
08.03.2022

Gaz dla Ukrainy płynie do Świnoujścia

PGNiG zakupiło w Stanach Zjednoczonych LNG przeznaczone na rynek ukraiński. Ładunek przypłynie do Świnoujścia, skąd gazociągiem zostanie dostarczony na granicę polsko-ukraińską.
01.02.2022

Kontenery podróżują dwa razy dłużej niż przed pandemią

Ta sama trasa, dwa razy dłuższy czas dostawy. Kontenery potrzebują teraz dwa razy więcej czasu by dotrzeć do miejsca dostawy niż przed pandemią.
10.01.2022

Lotos Asfalt dostarczy paliwo Morskiemu Oddziałowi Straży Granicznej

Lotos Asfalt ponownie wygrał przetarg na zapewnienie żeglugowego oleju napędowego dla jednostek Morskiego Oddziału Straży Granicznej.
29.11.2021

Grimaldi z nową hybrydową jednostką ro-ro

Włoska Grimaldi Group rozpoczęła 2021 rok dostawą Eco Barcelona – drugiej z dwunastu hybrydowych jednostek klasy GG5G. Prom ro-ro został przekazany armatorowi przez chińską stocznię Jinling.
05.01.2021

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR

ratownictwo morskie,poszukiwania morskie,ratowanie życia ludzkiego na morzu,poszukiwanie rozbitków,podejmowanie rozbitków z wody,udzielanie rozbitkom pomocy medycznej,transport poszkodowanych rozbitków na ląd,gaszenie pożarów na statkach,holowanie ratownicze,zwalczanie zagrożeń i zanieczyszczeń środowiska morskiego,usuwanie z powierzchni morza rozlewów ropy,usuwanie z powierzchni morza produktów ropopochodnych,usuwanie z powierzchni morza niebezpiecznych substancji chemicznych,usuwanie z powierzchni morza HNS,awaryjne wyładowywanie olejów ze zbiornikowców,awaryjne wylewanie HNS ze zbiornikowców,poszukiwanie zagubionych substancji w opakowaniach na morzu,poszukiwanie zagubionych towarów niebezpiecznych w opakowaniach na morzu,zapobieganie przedostawaniu się olejów i HNS do środowiska naturalnego,morski statek ratowniczy typu SAR-3000,morski statek ratowniczy typu SAR-1500,morski wielozadaniowy statek ratowniczy,morski statek ratowniczy do zwalczania zanieczyszczeń olejowych,SAR,MSPiR

Rybny Świat

rybny świat,świeże ryby prosto z kutra,ryby na zamówienia,ryby z dostawą do domu,sprzedaż hurtowa ryb,sprzedaż detaliczna ryb

Technoinstal Sp. z o.o.

izolacje rurociągów wraz z wszelkiego typu armaturą,izolacje zbiorników,izolacje kotłów,izolacje kanałów i szybów wentylacyjnych,termoizolacja,szyby spalinowe,chłodnie,instalacje klimatyzacyjne,instalacje ciepłownicze,stolarka okrętowa,dostawa i montaż mebli okrętowych,budowa,remonty i wyposażenie kabin oraz pomieszczeń na statkach,prace ślusarsko-blacharskie,prace izolacyjne,prace ogólno budowlane,remonty i rozruch siłowni okrętowych,montaż i demontaż okrętowych urządzeń pokładowych,montaż i demontaż maszyn i urządzeń siłowni okrętowych,remonty maszyn i urządzeń okrętowych,centrowanie układów napędowych,maszyn i urządzeń,prace ślusarsko-spawalnicze

KADOR Sp. z o.o. Sp.k.

pakowanie przemysłowe,produkcja drewnianych opakowań transportowych,zabezpieczenie towaru na czas transportu,przeładunki,załadunki,rozładunki,sztauowanie,rozsztauowanie,logistyka przemysłowa,obsługa celna,VGM,konsolidacja przesyłek,magazynowanie,obsługa importu towarów z dostawą do miejsca docelowego w Europie,montaże ponadgabarytowych przesyłek,transport,relokacje przemysłowe,montaż przemysłowy,Zarejestrowany Agent,międzynarodowe standardy fitosanitarne dla drewnianych opakowań eksportowych - ISPM 15,podstawą projektów są uznawane na całym świecie wytyczne HPE,gwarancja bezpieczeństwa ładunku – ubezpieczenie obejmujące cały świat

Axis Global Logistic sp. z o.o. sp. k.

Transport i Spedycja międzynarodowa i krajowa. Dostawa towarów Europa,Rosja,Azja. • Dostawy cało samochodowe • Transport ponad gabarytowy • Drobnica • Transport Expresowy

VERG Sp. z o.o

POMAGAMY NASZYM KLIENTOM W DOBORZE ODPOWIEDNIEJ TECHNOLOGII , A NASTĘPNIE WDRAŻA
dostawa obrabiarek graficznych,wypożyczalnia obrabiarek mobilnych,serwis i naprawa obrabiarek mobilnych,szkolenia z zakresu obrabiarek mobilnych,modernizacja i remonty generalne obrabiarek stacjonarnych,mobilna obróbka mechaniczna,urządzenia do obróbki kołnierzy,urządzenia do cięcia i ukosowania rur,frezarki mobilne 2- osiowe Mirage machnes,frezarki mobilne 3-osiowe,testowanie zaworów w pionie - seria VCB,testowanie zaworów w poziomie- seria HC,cylindry oraz podnośniki hydrauliczne,pompy hydrauliczne,maszyny do obróbki dużych kołnierzy- obróbka wież wiatrowych,urządzenia do frezowania kołnierzy,wiertarki wysokowydajne,gwintowniki,urządzenia do hot tappingu- wysokie ciśnienie,testowanie zaworów w pionie i poziomie- seria HVC,testowanie zaworów regulujących,warsztaty mobilne,testowanie zaworów bezpieczeństwa,szlifowanie i zacieranie zaworów,naprawa zaworów,mobilne systemy testowania cieczą,urządzenia do połączeń śrubowych,urządzenia podwodne,agregaty hydrauliczne,wytyczarki mobilne

Comp-Win Sp. z o.o.

Transport morski,Spedycja morska,Systemy dla logistyki,Planowanie logistyczne,Logistyka magazynowania,Logistyka produkcji,Koszty w logistyce,Zarządzanie transportem,Obieg dokumentów księgowych,Dystrybucja w logistyce,Transport w logistyce,Logistyka w usługach,Technologia informacyjna zastosowanie,Dystrybucja w logistyce,Rozwiązania it,Systemy dla firm,Rozwiązania dla firm,Systemy it,Informatyka dla firm,Optymalizacja procesów,Procesy biznesowe,Modelowanie procesów,Bmpn,Zarządzanie dostawami,Studium przypadku,logistyka w przedsiębiorstwie,zarządzanie informacją,Informacja w zarządzaniu,Kontrola w zarządzaniu,Logistyka w firmie,Logistyka zarządzaniu,

PROWAVE

czarter,sprzedaż jachtów,jachty,serwis jachtów,zimowanie,wodowanie,slipowanie,malowanie,antyfuling,serwisowanie jachtów,dostarczanie jachtów,transprot jachtów,wyposażenie jachtów,kompozyty,dostawa kompozytów,produkcja laminatów,produkcja jachtów,produkcja motorówek,agent,broker jachtowy,wyposażenie żeglarskie,odzież żeglarska,regaty,eventy regatowe,zawody dla firm,imprezy firmowe,wakeboard,SUP,kajaki,imprezy morskie,wieczory na jachcie,treningi regatowe,treningi żeglarskie,pływanie turystyczne,marina,miejsce w marinie,miejsce w porcie,Selden,Harken,Dometic,Vector Sails

Pięć nowoczesnych lokomotyw dla LOTOS Kolej. Pierwsza już na torach

Pięć nowoczesnych elektrycznych lokomotyw dla LOTOS Kolej. Tabor gdańskiego przewoźnika powiększy się o dwa pojazdy typu E4DCU Griffin i trzy typu E6ACT Dragon 2. Uroczyste przekazanie pierwszych trzech lokomotyw odbyło się we wtorek w Gdańsku. Spółka kupiła je od firmy NEWAG i od razu włączyła do eksploatacji. Jeszcze tego samego dnia Griffin wyjechał ze stacji Gdańsk Olszynka do stacji Piekary Śląskie Szarlej z 35 wagonami wypełnionymi olejem napędowym i benzyną. Łączna masa inauguracyjnego pociągu to ponad 2 700 t brutto.
06.03.2019

130 000 t ropy z Iranu w gdańskim Naftoporcie. Trafi do płockiej rafinerii

130 000 t ropy z Iranu dotarło w piątek do Naftoportu w Gdańsku. Dostawa przeznaczona jest dla PKN ORLEN. Do Polski z wyspy Kharg płynęła prawie miesiąc.
13.04.2018

Nowoczesny symulator siłowni okrętowej wyprodukowany przez polską firmę trafi do Wietnamu

Nowy projekt Unitest Marine Simulators. Tym razem firma wyprodukowała nowoczesny pełnozadaniowy symulator siłowni okrętowej, który trafi do szkoły morskiej w Wietnamie. To jedno z najnowocześniejszych takich urządzeń na świecie.
16.06.2017

Arabski statek Bahri Yanbu zawinął do gdańskiego portu po kolejne cysterny

Kolejny statek arabskiego armatora Bahri w Gdańsku. Tym razem po raz pierwszy do gdańskiego portu zawinął Bahri Yanbu. Jednostka przypłynęła po cysterny dla Arabii Saudyjskiej.
03.02.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.