• <

Minister klimatu: czekamy na 8 statków wiozących węgiel do Polski

gm

02.06.2022 11:59 Źródło: PAP
Strona główna Minister klimatu: czekamy na 8 statków wiozących węgiel do Polski
Minister klimatu: czekamy na 8 statków wiozących węgiel do Polski - GospodarkaMorska.pl

Spółka PGE Paliwa czeka na osiem statków z ponad 700 tys. ton węgla - przekazała w czwartek na Twitterze minister klimatu Anna Moskwa. Dodała, że węgiel importować będziemy z Kolumbii, USA, Australii, RPA i Indonezji.

"Kolumbia, USA, Australia, RPA, Indonezja to kierunki importu węgla. Spółka PGE Paliwa oczekuje na 8 statków z ponad 700 tys. ton. W Porcie Gdańsk trwa rozładunek węgla z Kolumbii" - poinformowała na Twitterze szefowa resortu klimatu i środowiska.

W środę Anna Moskwa zapewniła, że we współpracy ze spółkami Skarbu Państwa prowadzone są działania, które zapełniły lukę węglową po decyzji o zakazie importu tego surowca z Rosji. "Na dziś mamy zabezpieczone ponad 8 mln ton węgla. Jesteśmy po bezpiecznej stronie" - podkreśliła.

Minister zadeklarowała, że rząd zadba o dystrybucję węgla w całym kraju, tak aby przed najbliższym sezonem grzewczym dotarł do wszystkich potrzebujących.

Wskazane przez Moskwę kraje dostaw należą do największych producentów węgla na świecie. Jak wskazywali reprezentanci branży, nie są to jednak jedyni potencjalni dostawcy. Więcej na temat tego, jaki węglem można zastąpić surowiec z Rosji i Białorusi piszemy tutaj: Węgiel - jeśli nie z Rosji, to skąd?

Fot. DepositphotosDziękujemy za wysłane grafiki.