• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Terminal LNG w Świnoujściu – kolejna dostawa gazu z USA i wizyta ambasadora

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Terminal LNG w Świnoujściu – kolejna dostawa gazu z USA i wizyta ambasadora

Partnerzy portalu

Fot. Twitter / @USAmbPoland

W poniedziałek do Terminalu LNG w Świnoujściu przypłynął gazowiec z kolejną dostawą surowca ze Stanów. Tego dnia terminal odwiedził także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Gazowiec Flex Ranger dostarczył do Świnoujścia 80 tys. ton LNG prosto z amerykańskiego Sabine Pass. Była to 23. dostawa skroplonego gazu ziemnego do polskiego gazoportu w tym roku, a zarazem dostawa numer 229 od początku funkcjonowania terminalu. Jego operator Gaz-System szacuje, że w całym 2023 roku będzie mógł przyjąć około sześćdziesięciu dostaw. Będzie to możliwe dzięki kończącej się rozbudowie infrastruktury, która znacznie zwiększy przepustowość terminalu.


Tego samego dnia terminal odwiedził także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Dyplomata odbył spotkanie robocze z udziałem wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego oraz prezesa Gaz-System Marcina Chludzińskiego, które dotyczyło współpracy polsko-amerykańskiej w kwestii dostaw gazu.

Dziękujemy za wysłane grafiki.