• <
Famor_1100x200_2022

Z Norwegii do Houston i na oceany. Kongsberg Maritime dla Ocean Infinity

10.02.2022 21:09
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Z Norwegii do Houston i na oceany. Kongsberg Maritime dla Ocean Infinity

Partnerzy portalu

Z Norwegii do Houston i na oceany. Kongsberg Maritime dla Ocean Infinity - GospodarkaMorska.pl
Fot. Kongsberg

Amerykańska firma z siedzibą w Houston zajmująca się badaniami podmorskimi powiększa flotę robotów o 6 dodatkowych autonomicznych pojazdów podwodnych, które zostaną wyprodukowane przez Kongsberg Maritime. Niedługo Ocean Infinity będzie dysponował flotą ponad 20 jednostek AUV.

Ocean Infinity podpisał zamówienie na 6 autonomicznych pojazdów podwodnych HUGIN (AUV) o możliwym zanurzeniu sięgającym 3000 metrów. Pojazdy wyposażone są w zestaw czujników geofizycznych oraz baterie Kongsberg najnowszej generacji.

Nowe pojazdy zostaną wykorzystane do operacji globalnych i działać będą w infrastrukturze Ocean Infinity przeznaczonej do wykonywania na morzach i oceanach operacji zdalnych. Zostaną zintegrowane jako część floty operacyjnej składającej się z jednostek bezzałogowych i opcjonalnie z załogą, a także wspomogą istniejące AUV firmy pozwalające na eksplorację oceanu i wykonywanie zadań na głębokości do 6000 m.

– Zmniejszenie wpływu operacji na morzu na środowisko ma kluczowe znaczenie dla naszej działalności, a dzięki rozszerzonej flocie robotów będziemy mieli większą zdolność do oferowania zrównoważonych usług pozyskiwania danych na morzu – uzasadniał kontrakt Dan Hook, dyrektor ds. technologii w Ocean Infinity. – Wykorzystując zamówione pojazdy AUV jako część floty robotów, będziemy wspierać rozwijający się sektor odnawialnych źródeł energii za pomocą zdalnych danych i usług kontrolnych – wyjaśnił Hook.

– Najnowsze zamówienie Ocean Infinity zwiększa flotę pojazdów HUGIN AUV do ponad 20 – poinformował Richard Mills, wiceprezes ds. sprzedaży robotyki morskiej w Kongsberg Maritime, i podkreślił, że dzięki temu operator będzie mógł świadczyć na niespotykaną dotąd skalę specjalistyczne usługi pozyskiwania danych.

– Nowe pojazdy podwodne pozwalają również na wprowadzenie kilku nowych funkcji umożliwiających operatorom łatwiejszą komunikację z oprogramowaniem innych firm, a także kontrolowanie zachowań adaptacyjnych w odpowiedzi na dane zebrane podczas misji – wyjaśnił Mills.

– Nowe AUV zawierają specjalne interfejsy oprogramowania, które pozwolą nam zintegrować naszą technologię operacji zdalnych, oprogramowanie do planowania misji i zarządzania nurkowaniem – wyjaśnia istotę kontraktu Josh Broussard, dyrektor ds. technologii podpowierzchniowych w Ocean Infinity. Zaznaczył on także, że zastosowane technologie zapewnią większą autonomię, co zaowocuje inteligentnym i wydajnym gromadzeniem danych.


Obecnie firma oferuje usługi przy pomocy wielu pojazdów, z których każdy wyposażony jest w najnowocześniejszą technologię. Flota Ocean Infinity nazwana Armada to przyszłość żeglugi.

– Stworzyliśmy zrobotyzowaną platformę, która jest bezzałogowa i neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Oprócz świadczenia tradycyjnych usług pomiarowych, nasza flota może transportować towary z lądu na ląd w sposób wysoce bezpieczny i zrównoważony. Wszystkie nasze roboty zostały zaprojektowane tak, aby mogły działać jako usługi wahadłowe. Możemy działać w niebezpiecznych i trudnych warunkach bez narażania życia – podkreśla zarząd Ocean Infinity.

W razie potrzeby firma przemieszcza do miejsca docelowego statki-roboty drogą morską, powietrzną i lądową. Zostały one specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić możliwość rozmieszczania i dostarczania do odległych zakątków globu.


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34975,00 $ tona 1,82% 16 maj
 Cynk 3583,00 $ tona 2,40% 16 maj
 Aluminium 2790,00 $ tona 2,50% 16 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.