• <

Wynik wyszukiwania - "próby morskie" - Wiadomości

Prom Varsovia, nowy nabytek Polferries, wyrusza w morze

Prom, który tego lata uzupełni flotę Polferries, w najbliższą niedzielę wczesnym rankiem wyruszy ze stoczni i uda się na pierwsze próby morskie. Specjalnie na to przejście od początku marca trwa pogłębianie kanału łączącego stocznię z Morzem Adriatyckim. Ważnym momentem będzie ostatni etap przeprawy, znajdujący się w miejscowości Porto Levante we Włoszech. Varsovia będzie jak dotychczas największą jednostką, która opuści stocznię Cantiere Navale Visentini.
07.04.2024

W Izraelu branża stoczniowa działa mimo konfliktu. Israeli Shipyards chwali się budową nowych łodzi bojowych

Choć od października 2023 roku w Izraelu trwa konflikt z Hamasem, który zatrząsł Bliskim Wschodem i odbił się na stanie międzynarodowej żeglugi, kraj dąży do utrzymania ciągłości pracy sektorów przemysłu i łańcucha dostaw. To dotyczy także pracy portów i stoczni, kluczowych z racji na znaczenie eksportu i importu w gospodarce państwa. W tej trudnej sytuacji krajowa stocznia Israeli Shipyards z siedzibą w Hajfie buduje okręty dla rodzimych sił morskich jak i zagranicznych zamawiających.
20.03.2024

Vard rozpoczyna próby morskie statku operacyjnego dla Rem Offshore

Statek operacyjny (Commissioning Service Operations Vessel, CSOV) znajduje się w końcowej fazie budowy w stoczni Vard Vung Tau w Wietnamie. Zostanie potem przekazany zamawiającemu, którym jest firma Rem Offshore. Jednostka będzie przeznaczona do obsługi i konserwacji morskich farm wiatrowych na całym świecie.
18.03.2024

Szwedzki bliźniak "Delfina" rozpoczyna służbę. Jest wzorem dla polskich okrętów

Do służby w Królewskiej Marynarce Wojennej Szwecji (Svenska Marinen) wchodzi HSwMS Artemis (A202). Ten okręt rozpoznania radioelektronicznego powstawał przy udziale polskiej branży stoczniowej. Zastąpi także będącego od czterech dekad w służbie HSwMS Orion (A 201).
15.11.2023

Największy na świecie statek wycieczkowy przechodzi ostatnie próby morskie

Kolejny rekordzista wśród wycieczkowców niedługo wyjdzie w swój dziewiczy, komercyjny rejs. Spędzając osiem dni w morzu, biorąc udział w szeregu testów i podlegając nawet setkom inspekcji pod kątem bezpieczeństwa, prawa morskiego oraz certyfikatów, Icon of the Seas jest niemal gotowy, aby wyznaczać nowe standardy w branży turystycznej.
07.11.2023

Kluczowy test zanurzeniowy okrętu podwodnego budowanego przez koncern Navantia, oferenta w ramach programu "Orka"

Przyszły nabytek Marynarki Wojennej Hiszpanii (Armada Española), S-81 Isaac Peral, przechodzi końcowe testy przed przekazaniem zamawiającemu. W związku z tym czekał go jeden z najważniejszych, czyli zanurzenie się na testową głębokość 460 metrów. To okazja do sprawdzenia, jak okręt podwodny radzi sobie w ramach wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem.
23.10.2023

Największy na świecie wycieczkowiec przechodzi próby morskie

Icon of the Seas, największy na świecie statek wycieczkowy linii Royal Caribbean, wypłynął z dziś fińskiej stoczni Meyer Turku po raz pierwszy. Statek przejdzie tygodniowe próby morskie.
19.06.2023

Największy na świecie statek wycieczkowy Icon of the Seas w czerwcu rozpoczyna próby morskie

Stocznia Meyer Turku poinformowała, że największy na świecie wycieczkowiec, Icon of the Seas budowany w Finlandii dla Royal Caribbean International już za miesiąc rozpocznie swoje próby morskie. Będzie to kluczowy kamień milowy dla statku, który został zamówiony siedem lat temu.
08.05.2023

Francuski, atomowy okręt podwodny kończy pierwsze próby morskie

Drugi z sześciu zaplanowanych okrętów podwodnych typu Barracuda, Duguay-Trouin (S-636), pomyślnie ukończył pierwszy etap prób. Powoli zbliża się przekazanie jednostki Marynarce Wojennej Francji (Marine nationale).
29.03.2023

Już 14 lutego podniesienie bandery na przyszłym ORP Mewa

Wielkimi krokami zbliża się wejście do służby trzeciego niszczyciela min proj. 258. Po przekazaniu w grudniu marynarce wojennej Mewa przygotowuje się do wejścia do służby w 13. Dywizjonie Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża stacjonującym w Gdyni.
03.02.2023

Nowy okręt zaopatrzeniowy francuskiej marynarki wojennej rozpoczyna próby morskie

Francuska stocznia Naval Group poinformowała, że Jacques Chevallier rozpoczął 25 stycznia br. próby morskie. Jednostka jest pierwszym z czterech nowych okrętów wsparcia logistycznego (LSS) znanych jako BRF dla francuskiej marynarki wojennej (Marine Nationale).
01.02.2023

Mewa zakończyła próby morskie. Zbliża się czas przekazania jej siłom zbrojnym

Trzeci z planowanych sześciu niszczycieli min typu Kormoran 2, przyszły ORP Mewa, zakończył próby morskie.
09.12.2022

Szwedzki okręt budowany w polskich stoczniach rozpoczyna próby morskie

Jeden z najnowocześniejszych w swojej klasie okrętów wywiadu radioeletronicznego, przyszły HswMS Artemis, jest w trakcie przygotowań do przekazania szwedzkiej marynarce wojennej. (Svenska marinen). Kadłub tej jednostki został zbudowany w Polsce.
04.11.2022

Pierwszy autonomiczny kontenerowiec przeszedł próby morskie

Japoński armator Mitsui OSK Lines (MOL) pochwalił się, że przybrzeżny autonomiczny kontenerowiec Mikage pomyślnie przeszedł próby morskie. To pierwsza tego typu jednostka na świecie.
27.01.2022

ORP Albatros na próbach morskich

We wtorek, 8 bm. rozpoczął się pierwszy etap prób morskich ORP Albatros – drugiego z serii trzech nowoczesnych niszczycieli min dla Marynarki Wojennej RP. Okręt, przeznaczony do poszukiwania i zwalczania min morskich na wodach polskiej strefy ekonomicznej oraz w grupach taktycznych na Morzu Bałtyckim i Północnym, budowany jest w stoczni Remontowa Shipbuilding SA.
10.06.2021

Największy na świecie cywilny statek szpitalny przechodzi próby morskie

Organizacja Mercy Ships ujawniła, że największy na świecie cywilny statek Global Mercy zakończył próby morskie. To jeden z ostatnich etapów przed wysłaniem jednostki do Afryki Subsaharyjskiej.
11.05.2021

Mannheller – prom hybrydowy o napędzie elektrycznym na próbach morskich [wideo]

25 października br. ze stoczni Remontowa Shipbuilding SA w Gdańsku na próby morskie wypłynął kolejny prom hybrydowy o napędzie elektrycznym dla norweskiego armatora Norled – Mannheller. To trzecia z serii czterech jednostek zamówionych w polskiej stoczni w 2018 roku.
28.10.2020

„Planeta I” w próbach morskich

W mijającym tygodniu zakończyły się pierwsze, trwające cztery dni, próby morskie statku wielozadaniowego „Planeta I”, zbudowanego dla Urzędu Morskiego w Szczecinie przez stocznię Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. Pierwsza, z dwóch tego typu, bliźniacza jednostka „Zodiak II”, została już formalnie przekazana Urzędowi Morskiemu w Gdyni i pełni swoją służbę na podległych mu akwenach. Chrzest i uroczyste podniesienie bandery odbyło się 25 września, przy nabrzeżu Pomorskim w Gdyni.
16.10.2020

Longliner ze stoczni ALKOR wyruszył na próby morskie

Páll Jónsson wyruszył na próby morskie. To longliner dla Islandczyków budowany od podstaw w gdańskiej stoczni ALKOR. Jednostka ma być gotowa do końca tego roku.
05.10.2019

Prace na Ślązaku zgodne z harmonogramem

Przykład tej jednostki pokazuje, że stocznia jest w stanie samodzielnie zbudować jednostkę bojową – powiedział we wtorek Konrad Konefał, prezes PGZ Stoczni Wojennej. Podkreślił, że w procesie tym niezbędna będzie pomoc zewnętrznych producentów, bo „żadna stocznia nie produkuje silników do okrętów ani żadna stocznia nie produkuje uzbrojenia”. Obecnie patrolowiec Ślązak, bo o nim mowa, przechodzi próby morskie. Budowana od 2001 r. jednostka została zaprezentowana w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni.
20.11.2018

ORP Ślązak po raz pierwszy wyruszył w morze

Na tę chwilę trzeba było czekać aż siedemnaście lat. W środę ORP Ślązak w asyście holowników Fairplay XVI oraz Fairplay VII opuścił PGZ Stocznię Wojenną i po raz pierwszy wyruszył w morze. Jak poinformowała Magdalena Rybka z PGZ Stoczni Wojennej, „rozpoczęły się planowane na jesień br. próby morskie okrętu”.
15.11.2018

Ekologiczny prom dla londyńczyków na próbach morskich

Ben Woollacott na próbach morskich. To pierwszy z dwóch hybrydowych promów pasażersko-samochodowych ze stoczni Remontowa Shipbuilding, który obecnie przechodzi testy na Zatoce Gdańskiej. Obie jednostki budowane są na zamówienie brytyjskiego armatora Transport for London. Będą najbardziej ekologiczne na Tamizie.
05.10.2018

Statek rybacki dla Islandczyków wypłynął na próby morskie. W gdańskiej stoczni zmienił się nie do poznania

Sighvatur GK 57 na próbach morskich. Longliner wypłynął z Gdańska we worek. To 13. statek dla Islandczyków przebudowywany w stoczni ALKOR.
13.06.2018

Dwa zbudowane w Gdańsku żaglowce w konfrontacji na morzu

Dar Młodzieży i El-Mellah. Dwa zbudowane w Gdańsku żaglowce zaprojektowane przez Zygmunta Chorenia w poniedziałek na wysokości Helu postawiły żagle. A wszystko w ramach prób morskich nowej fregaty, zbudowanej dla Marynarki Wojennej Algierii, oraz szkolenia jej przyszłej załogi. Po zakończeniu wspólnego pływania obie jednostki zawinęły do Gdyni. El-Mellah po raz pierwszy.
22.08.2017

Marco Polo wyruszył na próby morskie. Innowacyjny dok z Gdyni pomoże w rozbudowie Księstwa Monako

Marco Polo na próbach morskich. Dok z gdyńskiej stoczni CRIST od wtorku testowany jest na Zatoce Gdańskiej. Innowacyjna jednostka posłuży do budowy nowoczesnego osiedla, które zwiększy powierzchnię Księstwa Monako o 6 ha.
02.08.2017

Nowoczesny żaglowiec dla Algierczyków wypłynął z Gdańska na próby morskie

El-Mellah na pierwszych próbach morskich. Nowoczesny żaglowiec, budowany w stoczni Remontowa Shipbuilding dla Marynarki Wojennej Algierii, jest testowany na Zatoce Gdańskiej. Na próby morskie wypłynął w sobotę po 15.
16.07.2017

Salish Raven na kolejnych próbach morskich

Salish Raven prawie gotowy. Trwają ostatnie przygotowania i próby morskie, by w najbliższych dniach prom dla kanadyjskiego armatora BC Ferries mógł wypłynąć z Gdańska do Kolumbii Brytyjskiej. Będzie to już trzecia i ostatnia jednostka z tej serii, która powstała w stoczni Remontowa Shipbuilding.
06.04.2017

ORP Kormoran znów poddawany testom

Kolejne próby morskie ORP „Kormoran”. Testy tego nowoczesnego niszczyciela już po raz czwarty rozpoczęły się na Zatoce Gdańskiej. Ich celem jest przetestowanie okrętu w różnych warunkach i dla różnych scenariuszy operacyjnych.
26.09.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.