• <
KONGSBERG_2023

ORP Albatros na próbach morskich

ac

10.06.2021 11:11 Źródło: Remontowa Shipbuilding

Partnerzy portalu

ORP Albatros na próbach morskich - GospodarkaMorska.pl
Fot. Wikipedia

We wtorek, 8 bm. rozpoczął się pierwszy etap prób morskich ORP Albatros – drugiego z serii trzech nowoczesnych niszczycieli min dla Marynarki Wojennej RP. Okręt, przeznaczony do poszukiwania i zwalczania min morskich na wodach polskiej strefy ekonomicznej oraz w grupach taktycznych na Morzu Bałtyckim i Północnym, budowany jest w stoczni Remontowa Shipbuilding SA.

– Jednostka osiągnęła gotowość do wyjścia w morze i tym samym rozpoczynają się regulacje urządzeń i systemów. Przed rozpoczęciem tego etapu otrzymaliśmy zgodę towarzystwa klasyfikacyjnego na regularne wyjścia w morze, a w następnej kolejności zamierzamy zdawać poszczególne pozycje przewidziane do realizacji w programie prób morskich. W próbach morskich udział będą brać przedstawiciele Zamawiającego, 4 Rejonowego Przedstawicielstwa Wojskowego, konsorcjantów, towarzystwa klasyfikacyjnego PRS i oczywiście liczna grupa pracowników naszej stoczni – mówi Bartłomiej Pomierski, kierownik projektu budowy dwóch niszczycieli min dla Marynarki Wojennej RP.

Pierwszy etap prób morskich potrwa do 16 czerwca i obejmuje testy systemu nawigacji, napędu i wyposażenia pokładowego okrętu. Drugi etap rozpocznie się 18 czerwca i potrwa cztery dni.

Kontrakt obejmujący projekt i budowę dwóch kolejnych niszczycieli min projektu 258 Kormoran II wraz z trzema pakietami wsparcia logistycznego pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia, a Konsorcjum, któremu przewodniczy Remontowa Shipbuilding SA podpisano 27 grudnia 2017 r. w Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie.


etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.