• <
attis_konferecnja_2024

Obsługa rur pod gazociąg Baltic Pipe w porcie w Szczecinie

ac

10.06.2021 11:57 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Obsługa rur pod gazociąg Baltic Pipe w porcie w Szczecinie

Partnerzy portalu

Obsługa rur pod gazociąg Baltic Pipe w porcie w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl
Fot. TSL Silesia

Gazociąg Baltic Pipe, którego temat poruszany był już wielokrotnie na łamach naszego serwisu jest jedną z kluczowych inwestycji, która ma połączyć duński oraz polski system przesyłowy gazu poprzez rozbudowę gazociągów pod Morzem Północnym i Bałtyckim oraz na terenie Polski i Danii. Jest to strategiczne przedsięwzięcie, którego efektem będzie utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na europejskim rynku.

Jednym z istotnych elementów prowadzonych prac jest rozbudowa polskiego systemu przesyłowego poprzez instalację rur stanowiących element gazociągu. Stalowe rury wykorzystywane w tym celu muszą spełniać najwyższe normy jakościowe i wytrzymałościowe. Łańcuch dostaw tychże rur jest skomplikowany i łączy wiele elementów. Jednym z nich była dostawa drogą morską przez port w Szczecinie wraz z dalszą dystrybucją na miejsca budowy. 

W ramach tej części zaopatrzenia budowy gazociągu, pierwsze dostawy 16 metrowych rur o grubości stali od 14 do 22 minimetrów miały miejsce pod koniec 2020 roku. Prace przeładunkowe koncentrowały się nie tylko na sprawnym i terminowym wykonaniu usługi, ale z uwagi na specyficzny charakter produktu, wymagały również zastosowania się do specjalnych wymogów klienta. Dzięki wsparciu firm zajmujących się nadzorem nad prawidłowością procesu przeładunkowego oraz jakością dostarczonego towaru, możliwe jest zapewnienie najwyższych standardów wymaganych dla tak dużej inwestycji. Nadzór i kontrolę nad obsługą wyrobów stalowych w Szczecinie sprawują pracownicy firmy spedycyjnej TSL Silesia, we współpracy z firmami portowymi posiadającymi profesjonalną bazę sprzętową, jak również odpowiednio przygotowane place składowe, na których może być złożony ładunek. 

Towar sukcesywnie ładowano na samochody wyposażone w specjalistyczne regulowane platformy przystosowane do przewozu 16 metrowego ładunku. Całość została dostarczona na wskazane przez klienta miejsca, z których odbierano je na place budów gazociągu Baltic Pipe. Przyjęto 7 statków, które dostarczyły 1470 sztuk rur we wspomnianych powyżej rozmiarach oraz łącznej wadze 9200 ton.

W celu usprawnienia pracy stworzono autorski system obsługi towaru, w którym ujęto zarówno specyfikę przyjęcia (rozładunku i składowania) produktu, jak i proces wydawania (załadunku na środki transportu samochodowego). Sprawna obsługa była możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi identyfikacji i dokumentacji załadunku. W efekcie, stworzony system pozwolił na obsługę ok. 30 samochodów dziennie oraz rzetelną i kompleksową realizację usługi.

https://www.tsl-silesia.com.pl/


Partnerzy portalu

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.