• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Największy na świecie cywilny statek szpitalny przechodzi próby morskie

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Największy na świecie cywilny statek szpitalny przechodzi próby morskie
Największy na świecie cywilny statek szpitalny przechodzi próby morskie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Mercy Ships

Paweł Kuś

11.05.2021 Źródło: własne

Organizacja Mercy Ships ujawniła, że największy na świecie cywilny statek Global Mercy zakończył próby morskie. To jeden z ostatnich etapów przed wysłaniem jednostki do Afryki Subsaharyjskiej.

- Te badania głębinowe stanowią krytyczny etap przed dostawą naszego nowego statku szpitalnego - powiedział Jim Paterson, konsultant wykonawczy Mercy. - Próby sprawdzają aspekty operacyjne w czasie długiego pobytu jednostki na morzu. Z przyjemnością stwierdzam, że Global Mercy pomyślnie przeszedł każdy test – dodał.

Mercy Ships wykorzystuje statki szpitalne do świadczenia bezpłatnych, światowej klasy usług zdrowotnych, budowania potencjału i zrównoważonego rozwoju dla osób z niewielkim dostępem w krajach rozwijających się. Założona w 1978 roku przez Dona i Deyona Stephenów firma Mercy Ships działała w ponad 55 krajach rozwijających się, świadcząc usługi medyczne o wartości ponad 1,7 miliarda dolarów i bezpośrednio z korzyścią dla ponad 2,8 miliona ludzi.

Z gościną w porcie w Antwerpii

Rob Corley, główny oficer operacyjny Mercy Ship, poinformował, że statek wyruszy w swój dziewiczy rejs do Belgii jako gość portu w Antwerpii. Podczas zadokowania Global Mercy zakończy kilka miesięcy ostatecznego wyposażania i przyjmowania załogi. Obejmuje to instalację sprzętu medycznego i systemów informatycznych, a także zaopatrzenie statku w zaopatrzenie za pośrednictwem Europejskiego Centrum Dystrybucji Mercy Ships w Holandii. Wizyta w Europie zakończy się ostatecznym wysłaniem statku z Rotterdamu w pierwszą podróż do Afryki.

Specjalnie zaprojektowane pokłady szpitalne stanowią jedyne w swoim rodzaju serce statku, na które składa się sześć sal operacyjnych i oddziałów szpitalnych dla 200 pacjentów, laboratorium, przychodnia ogólna, okulistyka i gabinety stomatologiczne. Statek może pomieścić do 950 osób w porcie, w tym 641 członków załogi, składającej się z ochotników z całego świata. Global Mercy jest specjalnie wyposażony w najwyższej klasy obiekty szkoleniowe, aby umożliwić Mercy Ships przyczynienie się do trwałego wsparcia podstawowych umiejętności chirurgicznych i pokrewnych dla lokalnych pracowników służby zdrowia.

Mercy Ships spodziewa się, że obecny wpływ organizacji charytatywnej będzie ponad dwukrotnie większy dzięki operacjom zmieniającym życie, jak i szkoleniom pracowników służby zdrowia w ciągu przewidywanego 50-letniego okresu eksploatacji statku.

Global Mercy reprezentuje międzynarodową współpracę. Przy całkowitej długości 174 metrów, szerokości 28,6 metra i pojemności brutto 37 000 jest dostosowanym do potrzeb statkiem pasażerskim. Jako pierwszy w swoim rodzaju statek przeszedł budowę w stoczni Tianjin Xingang. Francuska firma zajmująca się pośrednictwem okrętowym, Barry Rogliano Salles (BRS), odegrała kluczową rolę w negocjowaniu umowy.

Statek jest napędzany czterema silnikami Wärtsilä 32, ma projektowe zanurzenie 6,15 metra i prędkość eksploatacyjną 12 węzłów.


Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32925,00 $ tona -0,77% 15 cze
 Cynk 2986,00 $ tona -1,87% 15 cze
 Aluminium 2458,00 $ tona -1,84% 15 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.