• <

Wynik wyszukiwania - "BPO" - Wiadomości

Orki staranowały jacht w Cieśninie Gibraltarskiej

Nieznana liczba orek zatopiła jacht taranując go na wodach Maroka w Cieśninie Gibraltarskiej – poinformowała w poniedziałek hiszpańska służba ratownictwa morskiego.
14.05.2024

Wyścig o czysty Bałtyk. Debata nad katalogiem najlepszych praktyk i technologii przy przeładunkach towarów masowych suchych w portach morskich

Morze Bałtyckie, jedno z najbardziej zanieczyszczonych mórz na świecie, stanowi pole działania dla organizacji Race For The Baltic. Ich celem jest znalezienie skutecznych rozwiązań na jedno z największych wyzwań stojących przed Bałtykiem - eutrofizację. W ramach projektu, opracowują katalog najlepszych praktyk i technologii dotyczących przeładunków towarów masowych suchych, szczególnie nawozów i fosforytu.
09.05.2024

Rozpoczynają się prace terenowe w związku z budową polskiej elektrowni atomowej na Pomorzu

W ramach umowy na projektowanie (ESC) podpisanej przez Polskie Elektrownie Jądrowe z konsorcjum Westinghouse i Bechtel, firma Bechtel Polska rozpoczyna pogłębione badania geologiczne w lokalizacji pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej w pomorskiej gminie Choczewo. Teren przeznaczony pod badania został odpowiednio przygotowany, a do końca kwietnia trwać będzie tzw. mobilizacja, czyli ustawianie zaplecza badawczego. Badania rozpoczną się w maju.
23.04.2024

Kurs na porty i morską energetykę wiatrową! Transport Week 2024 – kiedy, gdzie i dlaczego warto tam być?

Aktualne wyzwania i trendy w sektorze transportu morskiego, strategia ESG, prezentacje najciekawszych inwestycji w portach i terminalach oraz rozwój morskiej energetyki wiatrowej – to główne tematy zbliżającej się 13. edycji międzynarodowej konferencji Transport Week. Wydarzenie realizowane przez firmę Actia Forum odbędzie się w dniach 12-13 marca 2024 r. w Gdyni. W tym roku nowością będzie I edycja BPO Offshore Wind Conference, organizowana we współpracy z Baltic Ports Organization.
24.01.2024

Brytyjskie i amerykańskie siły morskie odparły kolejny, duży atak Huti na Morzu Czerwonym

Wciąż niespokojnie na Morzu Czerwonym. Jemeńscy bojownicy Huti, wspierani przez Iran, otwarcie zadeklarowali wojnę siłom międzynarodowej koalicji. 9 stycznia, około godziny 21:15 czasu miejscowego, przypuścili kolejny atak z użyciem bezzałogowych pojazdów (UAV), przeciwokrętowych pocisków manewrujących oraz przeciwokrętowego pocisku balistycznego. Ich celem były zarówno okręty, jak i statki korzystające z morskiej trasy prowadzącej przez Morze Czerwone i Zatokę Adeńską.
10.01.2024

Aker Solutions otwiera nową spółkę w Polsce

Aker Solutions poszerza swój zasięg w Polsce poprzez utworzenie nowej spółki, której zadaniem będzie wsparcie realizacji projektów w Polsce, a także w różnych lokalizacjach w Norwegii i za granicą.
14.12.2023

COP28: mnóstwo lobbystów sektora naftowo-gazowego

Co najmniej 2456 lobbystów zajmujących się paliwami kopalnymi bierze udział w odbywającym się w Dubaju międzynarodowym szczycie klimatycznym COP28 - informuje dziennik "The Guardian".
06.12.2023

Morskie elektrownie wiatrowe na Morzu Północnym – potencjalny rynek dla polskiego przemysłu morskiego? Z perspektywy firmy doradczo-księgowej

Wiodące na rynku norweskim przedsiębiorstwa znają dobrze polski sektor morskiej energetyki wiatrowej. Wymiana doświadczeń i budowanie kompetencji odbywa się na wielu płaszczyznach. Przyczyni się to z pewnością do rozwoju dalszej współpracy między obydwoma krajami.
30.11.2023

Firma SMIT Salvage zakończyła prace na pokładzie rozkładającego się statku FSO Safer u wybrzeży Jemenu

Zespół SMIT Salvage pod przewodnictwem ONZ na początku sierpnia pomyślnie przetransportował ponad 1,1 miliona baryłek ropy z rozkładającego się statku na tankowiec zastępczy Jemen. Zespół zakończył operacje w poniedziałek, po oczyszczeniu zbiorników Safer i udzieleniu pomocy przy cumowaniu Jemenu w pobliżu Safer.
30.08.2023

Azjatycki przemysł stoczniowy płynie cała naprzód. Europejski w kilwaterze

Przemysł stoczniowy przeżywa boom i armatorzy biją się o miejsca w dokach. Niestety, ale w stoczniach azjatyckich. Europejskie stocznie ratują się zamówieniami na statki pasażerskie, specjalistyczne i okręty. Firmy z otoczenia stoczni ratują się sprzedając najnowocześniejsze urządzenia i technologie do stoczni azjatyckich.
04.08.2023

W DB Port Szczecin trwa składanie suwnicy STS

DB Port Szczecin na początku lipca zyskał elementy suwnicy kontenerowej typu STS, której składanie trwa w dalszym ciągu. Za pomocą mediów społecznościowych port pochwalił się dotychczasowymi efektami prac.
28.07.2023

Trwa eskalacja pożaru statku z 3 tysiącami aut

Holenderska straż przybrzeżna poinformowała, że ​​pożar na panamskim statku Fremantle Highnjay wymyka się spod kontroli. 200-metrowy statek, który płynął z Bremerhaven w Niemczech do Port Said w Egipcie, przewoził 2857 samochodów, w tym 25 elektrycznych. Jeden członek załogi zginął, a co najmniej 16 zostało rannych.
26.07.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Terminal LNG w Świnoujściu – kolejna dostawa gazu z USA i wizyta ambasadora

W poniedziałek go Terminalu LNG w Świnoujściu przypłynął gazowiec z kolejną dostawą surowca ze Stanów. Tego dnia terminal odwiedził także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.
24.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Baltic Ports for Climate - zdecydowane podejście do ambitnych celów

Pierwsza edycja Baltic Ports for Climate odbyła się dziś podczas konferencji Transport Week 2023 w Gdyni. Wydarzenie, będące nową inicjatywa Baltic Ports Organization (BPO), zorganizowane we współpracy z Actia Forum i z udziałem blisko 100 uczestników skupiło się na podejściu portów bałtyckich do odpowiedzialności wobec zmian klimatu.
15.03.2023

HanseYachts publikuje wyniki za 2021/22

Znaczący wzrost przychodów, rekordowy portfel zamówień, implementacja wysokiego wzrostu cen, strata powyżej prognozy, wycofanie się z nierentownych inwestycji, zabezpieczenie finansowania do 2025 r., pozytywne perspektywy na rok 2022/23. Przedsiębiorstwo HanseYachts opublikowało swoje roczne i skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2021/22.
27.12.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Stocznia Karstensen. Wodowanie statku rybackiego Sille Marie [WIDEO]

Stocznia Karstensen zwodowała kolejny statek rybacki. Zamawiającym jednostkę Sille Marie o numerze budowy 471 jest firma Sille Marie AS z siedzibą w Søgne, niedaleko Kristiansand w Norwegii i jest własnością trzech braci Aamodta: Carla, Toma Arne i Yngvara z jednej strony oraz rodziny Salthaug z Bastianem, Tobiasem, Yngvarem i Bentem z drugiej.
26.10.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Baltic Ports Conference 2022 [WIDEO]

Po trzech latach międzynarodowa konferencja Baltic Ports Conference powróciła do klasycznej formuły. Tym razem impreza, na której pojawili się przedstawiciele większości portów o znaczeniu regionalnym na Bałtyku, odbyła się w Porcie Gdynia.
08.09.2022

Brytyjska marynarka ma okręt do eksperymentowania

NavyX, oddział brytyjskiej marynarki wojennej zajmujący się innowacjami i eksperymentami, otrzymał nowoczesny okręt, który pomoże wdrażać nowe rozwiązania.
03.08.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Finlandia i Estonia łączą siły w projekcie pływającego terminala LNG

W środę 5 maja 2022 roku przedstawiciele operator systemów gazowych Elering i Gasgrid Finland podpisali umowę o współpracy w zakresie wspólnej dzierżawy i zarządzania pływającym terminalem LNG (FSRU). Dwa kraje łączą siły na rzecz bezpieczeństwa dostaw gazu w Estonii i Finlandii poprzez rezygnację z importu rosyjskich gazociągów. Prywatna firma Alexela złożyła zaskakującą ofertę Eleringowi, który nie ukrywa zaskoczenia. Ostatecznie strona rządowa i prywatne firmy doszły do porozumienia.
20.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Rewolucja w rosyjskich portach Bałtyku - czy grozi im upadek?

Federacja Rosyjska posiada na Bałtyku kilka kluczowych węzłów portowych, stanowiących strategiczne punkty logistyczne w zachodniej części Rosji. To przez nie do tej pory odbywał się import oraz eksport znaczącej ilości dóbr ważnych dla dominującej na tle całego kraju jego europejskiej części. Rocznie obsługiwano w nich około kilkadziesiąt milionów ton różnorodnych ładunków, głównie masowych: suchych i płynnych. Jak wojna Rosji z Ukrainą przełoży się na kondycję portów rosyjskich na Bałtyku?
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

"Guardian": Rosja sprowadza statkami uzbrojenie z Iraku

Rosja wykorzystuje irańskie sieci przemytnicze do sprowadzania broni i sprzętu wojskowego z Iraku, przekazywanego przez tamtejsze milicje szyickie; może również liczyć na pomoc militarną rządu w Teheranie - poinformowała we wtorek brytyjska gazeta "The Guardian".
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Duńczycy oczekują dodatkowego gigawata morskiej energii wiatrowej z Bornholm Energy Island

Duńskie Ministerstwo Klimatu, Energii i Gospodarki Komunalnej zwróciło się do Energinet o rozszerzenie obecnych obszarów studium wykonalności w lokalizacji Bornholm Energy Island na Morzu Bałtyckim, co pozwoliłoby na zainstalowanie 1 GW więcej mocy, a także stałoby się nowym miejscem, w którym Projekt Hesselø mógłby zostać zbudowany.
19.10.2021

Vestas: w 100 proc. nadające się do recyklingu łopaty turbin – to możliwe!

Najnowsze plany duńskiej firmy dotyczące obiegu zamkniętego obejmują cele zwiększenia wydajności materiałowej o 90 proc. i zmniejszenia odpadów w łańcuchu dostaw o 50 proc. do końca dekady.
18.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Kopenhaga – raport z bałtyckiego rynku portowego

Port Kopenhaga jest największym duńskim portem i jednym z największych na Bałtyku. Poza tym port ten to miejsce, w którym główną siedzibę mają liczni, w tym najwięksi armatorzy świata tacy jak na przykład Maersk. Kopenhaga to również centrala tak wpływowej na żeglugę instytucji jak BIMCO – Bałtyckiej i Międzynarodowej Rady Żeglugowej (Baltic and International Maritime Council).
16.06.2021

Straż przybrzeżna zamyka odcinek rzeki Mississippi w pobliżu Memphis z powodu pękniętego mostu

Straż Wybrzeża Stanów Zjednoczonych zamknęła część rzeki Mississippi w pobliżu mostu I-40 Hernando DeSoto w Memphis w stanie Tennessee po wykryciu „znaczącego pęknięcia” w pobliżu środkowego przęsła.
13.05.2021

Sztokholm – raport z rynku portowego

Sztokholm wraz ze swoimi obszarami satelitarnymi jest szwedzkim portem zlokalizowanym na południowym wybrzeżu tego kraju. Jest to jeden z najistotniejszych elementów transportowo-logistycznych całej Szwecji, ponieważ w tym rejonie skupia się około 50 proc. całej krajowej konsumpcji. Rejon Sztokholmu słynie przede wszystkim z ruchu pasażerskiego i ro-ro a w dalszej kolejności kontenerowego, który obsługiwany jest za pomocą najnowocześniejszych przyjaznych środowisku technologii.
11.05.2021

Helsinki – raport z bałtyckiego rynku portowego

Helsinki są ważnym portem pasażerskim jak i towarowym. Jest to największy fiński port z licznymi regularnymi połączeniami z innymi portami Bałtyku, Morza Północnego oraz Atlantyku i pośrednio reszty świata. Jeśli chodzi o wielkość obsługiwanego ruchu pasażerskiego, to jest on w ścisłej europejskiej czołówce.
27.04.2021

Sankt Petersburg - raport z bałtyckiego rynku portowego

Sankt Petersburg (Big Port St. Petersburg) to czołowy rosyjski port a także największy port kontenerowy na obszarze Bałtyku. Jego usytuowanie geograficzne powoduje, iż jest to swego rodzaju brama do całej Rosji, ponieważ to właśnie przez niego odbywa się główna wymiana handlowa z Europą oraz krajami obu Ameryk. Sankt Petersburg nazywany jest też często morską stolicą Rosji, stąd też swoją siedzibę ma tutaj wiele krajowych i zagranicznych firm z branży morskiej.
12.04.2021

Porty odegrają kluczową rolę w procesie transformacji energetycznej UE podaje BPO

Porty mogą i będą odgrywać kluczową rolę w realizacji postawionych celów Zielonego Ładu UE (EGD – European Green Deal) - stwierdził zarząd Baltic Ports Organisation (BPO).
06.04.2021

Porty z kluczową rolą w transformacji energetycznej Unii Europejskiej

Porty odegrają kluczową rolę w powstaniu Zielonego Ładu UE (EGD) – stwierdził w zeszłym tygodniu zarząd Baltic Ports Organization (BPO).
29.03.2021

Życie po COVID-19: Czy świat, jaki znamy, zmieni się na zawsze?

Po pierwszych blokadach w marcu 2020 r., w Internecie i mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia pustych miast. W niektórych miejscach, po ulicach wędrowały dzikie zwierzęta i wydawać by sie mogło, że natura bierze głęboki wdech po ciężkich doświadczeniach ze światem ludzi. Światowe rządy apelowały do obywateli o pozostanie w domach.
09.12.2020

Nowy oddział DACHSER w Finlandii już działa

DACHSER niedawno rozpoczął działalność w nowym terminalu logistycznym w Finlandii. Otwierając swój pierwszy obiekt cross-dock w Kerava w regionie Helsinek, dostawca usług logistycznych rozszerza usługi na rynku fińskim.
26.11.2020

Ambasada USA: umowa międzyrządowa ws. atomu zawarta

Ambasada USA w Polsce poinformowała o zawarciu polsko-amerykańskiej międzyrządowej umowy o współpracy między rządami w celu rozwoju Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz cywilnego przemysłu jądrowego w Polsce.
19.10.2020

Indie – Brak podstaw do nakładania opłat za porzucony ładunek

Powszechnym problemem branży morskiej jest kwestia porzuconych lub nieodebranych kontenerów w portach, w tym w szczególności w portach w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. Takie kontenery i ładunki są przeważnie porzucone z powodu nieprawidłowego zadeklarowania ich zawartości przez spedytorów. Operatorzy liniowi ponoszą znaczne koszty, w tym głównie koszty magazynowania w okresie, gdy kontenery i znajdujący się w nich ładunek pozostawały nieodebrane. Indyjski Sąd Najwyższy [SN] uregulował tę kwestię wskazując, że ​​porty w Indiac
16.09.2020

Spadek powierzchni lodu morskiego utrudnia niedźwiedziom polowania. Jak długo wytrzymają?

Okresy bez pokrywy lodowej w Arktyce stają się coraz dłuższe – już w latach 40. wydłużą się tak bardzo, że w niektórych rejonach niedźwiedzie polarne nie będą w stanie przetrwać, a w scenariuszu wysokich emisji gazów cieplarnianych pod koniec stulecia doszłoby do tego prawie wszędzie.
14.09.2020

ZMPSiŚ SA wziął udział w międzynarodowym seminarium internetowym na temat zmian w sektorze portowym

"Przystosowanie się do zmian. Nowa rzeczywistość sektora portowego." - to tematy przewodnie międzynarodowego seminarium internetowego Organizacji Portów Bałtyckich (Baltic Ports Organization), które odbyło się w dniach 3-4 września br.
04.09.2020

Rosyjski okręt podwodny u wybrzeży Alaski

Rosyjski okręt podwodny, który wypłynął na powierzchnię w pobliżu wybrzeży Alaski, to atomowy okręt podwodny „Omsk”, na pokładzie nie doszło do żadnej sytuacji awaryjnej, powiedziało Sputnikowi źródło we Flocie Oceanu Spokojnego.
28.08.2020

Podpisanie umowy o współpracy obronnej pozwoli na zwiększoną i trwałą obecność wojskową USA w Polsce

Podpisanie umowy EDCA, które jest planowane na jutro, pogłębi amerykańsko-polską współpracę wojskową, wesprze rozbudowę infrastruktury, przyniesie bezpośrednie korzyści polskiej gospodarce oraz umożliwi zwiększoną i trwałą obecność wojskową USA w Polsce - tak napisała dziś na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher.
14.08.2020

Jadalne morskie gatunki zagrożone

W większości rejonów świata liczebność poławianych ryb i innych morskich stworzeń niebezpiecznie spada z powodu nadmiernej eksploatacji - ustalił międzynarodowy zespół naukowców.
28.07.2020

Trójmiasto na czele polskich aglomeracji przyjaznych inwestorom

Najatrakcyjniejszą lokalizacją w kraju - z perspektywy inwestorów - jest obecnie Trójmiasto, które jest także liderem rosnącej specjalizacji sektora usług dla biznesu w Polsce. Takie są wnioski z raportu przygotowanego przez Związek Liderów Usług Biznesowych (ABSL). - Na dzisiejszą pozycję Trójmiasta wpłynęła przede wszystkim konsekwentna polityka rozwojowa, choćby w zakresie infrastruktury biznesowej - tłumaczy Marcin Grzegory z Invest in Pomerania.
27.07.2020

Bahri zanotował najlepszy drugi kwartał w swojej historii

Bahri, największy na świecie właściciel i operator bardzo dużych tankowców (VLCC), odnotował wzrost zysku netto o 1569% w drugim kwartale 2020 roku, osiągając 202,7 mln USD.
21.07.2020

Wrak tankowca w Jemenie: czas ucieka, by zapobiec nadchodzącej katastrofie ekologicznej, gospodarczej i humanitarnej

Rada Bezpieczeństwa ONZ ma się spotkać, aby omówić zagrożenia powodowane przez rdzewiejący tankowiec u wybrzeży Morza Czerwonego w Jemenie. FSO Safer jest załadowany ponad milionem baryłek ropy naftowej, a eksperci ostrzegają przed katastrofą ekologiczną, jeśli statek się rozpadnie.
17.07.2020

Co sprawia, że Trójmiasto jest atrakcyjne dla sektora usług biznesowych?

Ukazał się raport o stanie sektora usług biznesowych (BSS) w Trójmieście na lata 2019/2020. Dokument zawiera kompleksową analizę sektora, trendów, wyzwań i przyszłych prognoz. Można go pobrać bezpłatnie ze strony Invest in Pomerania - inicjatywy, która przygotowała raport.
17.07.2020

IMO intensyfikuje wysiłki na rzecz ograniczenia emisji ze statków

Global Industry Alliance (GIA), wspierający żeglugę niskoemisyjną - kluczową inicjatywę Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO), skupiającą się na dekarbonizacji statków - planuje zintensyfikować prace nad interfejsem statek-port, w celu ograniczenia emisji ze statków.
25.05.2020

Port Hamburg odczuwa skutki kryzysu COVID-19 - spadek przeładunków w pierwszym kwartale 2020

W Porcie Hamburg przeładunki morskie w pierwszym kwartale 2020 wyniosły 31,9 miliona ton (-7,9 procent). Obroty kontenerowe osiągnęły poziom 2,2 miliona TEU (-6,6 procent). Najmniej dotknięty spadkiem był wolumen ładunków w relacji z zapleczem lądowym.
15.05.2020

Piraci zaatakowali dwa statki na Zatoce Gwinejskiej

W Zatoce Gwinejskiej odnotowano dwa ataki piratów, które doprowadziły do ​​porwania marynarzy. Oba incydenty mogą być powiązane.
11.05.2020

Odstawienie statku na sznurek

W celu skutecznego „odstawienia statku na sznurek”, czyli zawieszenia działania statku, należy wziąć pod uwagę kilka koniecznych do podjęcia działań. Poniżej przedstawiono czynniki przedstawione przez Shipowners Club, które przy podejmowaniu takiej decyzji warto rozważyć.
01.04.2020

Chiny rozbudowują Jedwabny Szlak pomimo epidemii koronawirusa

Chińska Narodowa Komisja Rozwoju i Reform kontynuuje prace przy China-Europe Railway Express (CR Express), kluczowej inwestycji Nowego Jedwabnego Szlaku. Pomimo wybuchu i rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa prace idą zgodnie z harmonogramem.
17.03.2020

Zofia Korsak i Karolina Cendrowska wygrały regaty Carnival Race w San Remo w klasie 420

Zofia Korsak i Karolina Cendrowska wygrały regaty Carnival Race w San Remo. Polska załoga klasy 420 okazała się bezkonkurencyjna, dziewczyny praktycznie zdominowały te regaty wygrywając 3 z 7 wyścigów i 3 razy przypływając na drugim miejscu.
26.02.2020

Chińskie porty walczą z opóźnieniami przeładunków masowców i tankowców (analiza)

Obliczenie dokładnego wpływu na rynki towarowe z powodu epidemii koronawirusa w Chinach jest nadal trudnym procesem, ze zbyt wieloma niewiadomymi, ale na podstawie danych zebranych przez firmę Refinitiv można przewidzieć jak opóźnienia w przeładunkach i kolejki masowców i tankowców czekających na rozładunek wpłyną na transport drobnicy masowej oraz ropy naftowej.
14.02.2020

Dobre starty Polaków w Otwartych Mistrzostw Oceanii

Drugi dzień Otwartych Mistrzostw Oceanii w klasach 49er, 49erFX i Nacra 17 był zdecydowanie bardziej efektywny niż pierwszy. Udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi, po których polskie załogi mogą mieć powody do zadowolenia.
03.02.2020

PMI dla polskiego przemysłu czternasty miesiąc z rzędu poniżej progu 50 pkt.

PMI dla polskiego przemysłu wzrósł w grudniu do 48,0 pkt. z 46,7 pkt. w listopadzie, utrzymując się czternasty miesiąc z rzędu poniżej progu 50 pkt. sygnalizującego spowolnienie gospodarki - informują ekonomiści PKO Banku Polskiego. Ich zdaniem odczyt napawa pewną dozą optymizmu na 2020.
02.01.2020

Pożar na pokładzie tankowca w norweskim terminalu Sture

Podczas cumowania w norweskim terminalu Sture 13 września, na pokładzie tankowca Dubai Harmony wybuchł pożar. Źródłem ognia na jednostce należącej do norweskiego Equinoru była maszynownia. Kapitan statku zgłosił, że wszystkie 23 osoby na pokładzie nie odniosły obrażeń.
15.09.2019

Bahamy szacują straty po przejściu huraganu Dorian: Zginęło 7 osób

Pierwszy oficjalny bilans strat po przejściu huraganu Dorian wskazuje, że zginęło 7 osób - powiedział we wtorek premier rządu Bahamów Hubert Minnis. "Trzeba liczyć się z większą liczbą zabitych" - dodał. Huragan zbliża się do przylądka Canaveral na Florydzie.
04.09.2019

Dowódca 8.FOW mianowany na kontradmirała

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP Andrzej Duda na podstawie art. 134 ust. 5 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, mianował pięciu oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie oraz admiralski.
16.08.2019

19 maja – Międzynarodowy Dzień Bałtyckiego Morświna

Każdego roku w trzecią niedzielę maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Morświna. Obchody Dnia Morświna to jeden z elementów realizacji założeń Konwencji Bońskiej i wynikającego z niej porozumienia ASCOBANS*, którego Polska jest sygnatariuszem. Ma on na celu propagowanie wiedzy o morświnach oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa zagrażające bałtyckiej populacji tych ssaków. Jest to zatem doskonała okazja do szerszego zapoznania się z tym gatunkiem.
19.05.2019

Wyraźmy sprzeciw wobec niszczenia rzek i jezior

Przekształcanie rzek tylko w naszym kraju spowodowało wyginięcie wielu ryb, m.in. jesiotra. Kolejne ponad 50% gatunków ryb, bez ochrony, może podzielić ten sam los. Dlaczego? Niestety tylko 40% wód w całej Europie, osiąga obecnie poziom co najmniej dobrego stanu ekologicznego wymagany w Ramowej Dyrektywie Wodnej (RDW), która ma na celu ochronę europejskich wód. Jeśli już ustanowione prawo nie zacznie być świadomie przestrzegane, wiele gatunków ryb, zwierząt, ptaków i owadów podzieli los jesiotra ostronosego w Polsce i wyginie. RD
26.02.2019

Polskie LNG podsumowuje rok 2018 – przełomowy czas w działalności spółki

Miniony rok był dla spółki Polskie LNG okresem wzmożonej pracy. Jej efektem są świetne wyniki Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu oraz realizacja, zgodnie z harmonogramem, Programu Rozbudowy Terminalu LNG. W ramach tego ostatniego, na przełomie 2018/19, spółka rozpoczęła dwa procesy przetargowe, na tzw. część lądową (dodatkowa instalacja regazyfikacyjna, trzeci zbiornik LNG oraz instalacja przeładunkowa LNG na kolej) i część morską (dodatkowe nabrzeże statkowe).
30.01.2019

Sto lat temu - w Boże Narodzenie - do Gdańska przypłynął Ignacy Jan Paderewski

W Boże Narodzenie 1918 roku Ignacy Jan Paderewski przybył do Gdańska, korzystając z pomocy brytyjskiej misji wojskowej.
26.12.2018

Akademickie Targi Pracy Trójmiasto 2018

Na Uniwersytecie Gdańskim 23 października odbędą się V Akademickie Targi Pracy Trójmiasto 2018. W organizację wydarzenia zaangażowały się biura karier największych uczelni wyższych na Pomorzu: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Marynarki Wojennej oraz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych UG w godzinach 9-16.
19.10.2018

Port Gdynia przyjazny środowisku

19 września br. w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. odbyły się warsztaty przedstawiające i podsumowujące wyniki uzyskane w trakcie trafiającego trzy lata projektu „EnviSuM - Environmental Impact of Low Emission Shipping: Measurements and Modelling Strategies”, którego partnerem stowarzyszonym jest ZMPG S.A.
21.09.2018

Konferencja Baltic Ports Organization

W dniach 6-7 września br. odbyła się kolejna edycja konferencji Baltic Ports Organization (BPO), w której uczestniczyło ponad 150 przedstawicieli portów regionu Morza Bałtyckiego oraz podmiotów z nimi współpracujących.
12.09.2018

Już we wrześniu Szczecin będzie stolicą bałtyckich portów

Jeszcze mamy w pamięci czerwcowe Światowe Dni Morza, a już niebawem w Szczecinie kolejne ważne morskie wydarzenie. W dniach 5-7 września br. nasze miasto gościć będzie reprezentantów portów bałtyckich, bowiem najbliższa edycja międzynarodowej konferencji Baltic Ports Conference odbędzie się właśnie w Szczecinie
17.07.2018

Relokacja za pracą – czy to się opłaca?

Z raportu Antal wynika, że aż 74 proc. specjalistów i menedżerów rozważyłoby relokacje, pod warunkiem, że otrzyma atrakcyjną ofertę. Kandydatów zachęcają niższe koszty życia, zarobki na podobnym, a nawet wyższym poziomie oraz wsparcie ze strony pracodawców. Jak wskazują konsultanci Antal – w co trzeciej rekrutacji związanej z relokacją kandydat może liczyć na jednorazowy dodatek do pensji. Z kolei wyższa podstawa wynagrodzenia jest o oferowana przez 23 proc. pracodawców, a 22 proc. z nich decyduje się również na finansowan
02.07.2018

Świętujemy Światowy Dzień Oceanów

Ten szczególny dzień został oficjalnie ustanowiony przez ONZ w 2009 roku i jest doskonałą okazją, aby pokazać piękno podwodnego świata, jak i problemy z którymi się zmaga. W tym dniu, ludzie na całym świecie podejmują szereg akcji mających na celu nagłośnienie jeszcze większego wsparcia na rzecz ochrony środowiska morskiego i dzikiej przyrody z nim związanej. Bez względu na to, gdzie mieszkamy, wszyscy jesteśmy zależni od mórz i oceanów oraz odpowiedzialni za ich stan. To właśnie woda stanowi ok. 70% powierzchni naszej planety.
08.06.2018

Czeka nas masowa restrukturyzacja zawodów

Scenariusze wskazują, że do 2030 r. 75 milionów do 375 milionów pracowników (3 do 14 procent globalnej siły roboczej) będzie musiało zmienić kategorie zawodowe. Polski rynek pracy nadal należy do tradycyjnych, przez co takie zjawiska często napotykają opór mentalny. Wprawdzie wielu pracowników nierzadko samodzielnie decyduje się na przekwalifikowanie, ale nadal brakuje wiedzy jak efektywnie to zrobić, a wspomniana restrukturyzacja zawodów jawi się w ogólnej opinii jako zło konieczne. Co zrobić w sytuacji, gdy pracodawca re
28.05.2018

Nadchodzi nowa era dla portów - startują konferencje Ports 4.0.

Organizacja Portów Bałtyckich, Port w Tallinie oraz Estońska Akademia Morska, mają przyjemność zaprosić Państwa na pierwszą edycję konferencji Ports 4.0. Wydarzenie odbędzie się 17stego Maja 2018 roku w Estońskiej Akademii Morskiej w Tallinie.
22.03.2018

Czarterujący kontenerowce obawiają się wzrostu cen

Rynek czarterowy statków kontenerowych wszedł w obecny rok w znacznie zdrowszym stanie niż rok temu, ale armatorzy nadal obawiają wzrostu cen czarteru pod wpływem konsolidacji.
21.03.2018

Rynek czarteru kontenerów zdrowszy w tym roku, ale armatorzy wciąż mają się czym martwić

Rynek czarterowy statków kontenerowych wszedł w obecny rok w znacznie zdrowszym stanie niż rok temu, ale armatorzy nadal są zaniepokojeni wpływem konsolidacji na zatrudnienie statków.
08.01.2018

Konferencja o rozwoju portów

„Szczecin i Świnoujście – perspektywy rozwoju portów Pomorza Zachodniego”, to motyw przewodni konferencji, która odbyła się 4 grudnia br. w Urzędzie Morskim w Szczecinie. Zorganizował ją Klaster Morski Pomorza Zachodniego.
05.12.2017

Konferencja w chorwackiej Opatiji

W chorwackiej Opatiji rozpoczęła się 20 listopada br. trzydniowa konferencja zatytułowana „Port w Rijece bramą dla korytarza Bałtyk-Adriatyk”. Jej uczestnikami są prezes Zarządu – Dariusz Słaboszewski oraz dyrektor ds. handlowych – Aneta Szreder-Piernicka. Reprezentując ZMPSiŚ SA oraz organizację BPO (Baltic Port Organisation) prezes Słaboszewski występuje w podwójnej roli.
21.11.2017

Enamor zainicjował tegoroczną Akademię Przemysłów Morskich na PG

W środę 25.10.2017 r. na wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, w ramach Akademia Przemysłów Morskich, odbyło się pierwsze spotkanie w tym roku akademickim, które poprowadził Wojciech Górski – Dyrektor Pionu Badawczo-Produkcyjnego w przedsiębiorstwie Enamor.
13.11.2017

Webcast: RODO a outsourcing procesów przetwarzania danych osobowych

Webcast: RODO a outsourcing procesów przetwarzania danych osobowych. Jak nowe regulacje wpłyną na ryzyko związane z powierzaniem danych? Bezpłatne seminarium online, 11 października 2017 r., godz. 10:00.
06.10.2017

Wizyta z Niemiec w Pomorskim Dywizjonie SG

W Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu 25 września przebywała delegacja przedstawicieli Policji Federalnej Niemiec Inspekcji Morskiej z Warnemünde. Z gośćmi spotkał się komendant PDSG kmdr por. SG Zbigniew Iracki.
26.09.2017

Wizyta komendanta MOSG w Morskim Centrum Bezpieczeństwa

Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG dr Piotr Patla przebywał w dniach 16 – 18 sierpnia z wizytą w Morskim Centrum Bezpieczeństwa w Cuxhaven (Niemcy), gdzie spotkał się z Prezydentem Dyrekcji Policji Federalnej w Bad Bramstedt Bodo Kaping.
22.08.2017

Już niedługo Dzień Ryby w Helu

Stacja Morska IO UG im. Profesora Krzysztofa Skóry wraz z partnerami organizuje już po raz 13 coroczną imprezę edukacyjną "Dzień Ryby w Helu". Wydarzenie to ma na celu zaznajomienie przebywających latem tłumnie na Półwyspie Helskim turystów, a także mieszkańców regionu, z bogactwem ekosystemu Bałtyku, jego funkcjonowaniem i zagrożeniami, a także promocję zrównoważonego korzystania z zasobów morza. Hasłem tegorocznego Dnia Ryby jest przybliżenie wiedzy na temat okonia, szczupaka oraz certy.
20.07.2017

Nowa rada Zarządu i Komisji Rewizyjnej Interesantów Portu Szczecin

22 czerwca 2017 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Rady Interesantów Portu Szczecin, które po zatwierdzeniu sprawozdań Rady i Komisji Rewizyjnej RIPS z działalności za okres 07.2015 r. - 05.2017 r., dokonało wyboru członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej na kadencję 2017 – 2019.
03.07.2017

W Strykowie powstanie 500 nowych miejsc pracy w logistyce

Utworzenie 500 nowych miejsc pracy w podłódzkim Strykowie planuje w tym roku Arvato Polska, która właśnie rozpoczęła współpracę ze spółką LPP. Ze strykowskiego magazynu Arvato prowadzona będzie obsługa sklepów on-line marek LPP – Reserved, Mohito, House i Sinsay na rynek polski i zagraniczny.
29.04.2017

Spotkanie ludzi biznesu w Muzeum Emigracji na Baltic Sea Business Mixer

W Muzeum Emigracji w Gdyni 11 kwietnia odbyła się druga edycja Baltic Sea Business Mixer. Podczas wydarzenia przedsiębiorcy mieli okazję nawiązać kontakty pomagające we współpracy biznesowej.
12.04.2017

Baltic Sea Business Mixer ponownie w Gdyni

Wspólne spotkanie, wymiana poglądów i nawiązanie nowych kontaktów, w celu współpracy biznesowej w przyszłości – to nie wszystkie powody, dla których warto zainteresować się wydarzeniem Baltic Sea Business Mixer. Seminarium odbędzie się we wtorek 11 kwietnia w Muzeum Emigracji w Gdyni.
08.04.2017

To zdjęcie robi furorę w sieci

Niezwykłą chwilę uwidocznił na fotografii jeden z naukowców norweskiego statku badawczego. Na małe co nieco wpadł do pokładowej kuchni niedźwiedź polarny.
24.01.2017

Szczecin poszukuje pracowników

Ruszyła kampania „Szczecin Rekrutuje“, która ma na celu promocję nowych miejsc pracy i zachęcenie mieszkańców miasta, województwa zachodniopomorskiego i ościennych województw do szukania zajęcia właśnie w Szczecinie.
16.01.2017

Rząd brytyjski zobowiązuje się do przyznania 1,3 mld GBP na projekt okrętów podwodnych typu Successor

BAE Systems z zadowoleniem przyjęło zapowiedź Wielce Szanownego Sir Michaela Fallona, Ministra Obrony Wielkiej Brytanii, o dofinansowaniu kwotą prawie 1,3 mld GBP dla programu Successor. W jego ramach zostaną dostarczone cztery nowe okręty podwodne dla Royal Navy (Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii), które zastąpią używane obecnie okręty typu Vanguard. Pierwszy okręt nowego typu wejdzie do służby na początku 2030 roku.
03.10.2016

Outsourcing w Expom S.A. – sposób na branżę morską

Kondycja branży morskiej ze względu na wciąż niskie ceny baryłki ropy przeżywa spowolnienie. Zagraniczni producenci w celu redukcji kosztów coraz częściej zwracają się w kierunku polskich podwykonawców. Outsourcing obejmuje już nie tylko podstawowe usługi, jak produkcja konstrukcji stalowych, ale też złożone zadania, jak całościowe zarządzanie projektem czy realizacja w pełni wyposażonego produktu.
28.09.2016

Konferencja Baltic Ports Organisation w roku jubileuszowym

W dniach 7-9 września przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. uczestniczyli w Konferencji „Baltic Ports Conference”, która odbyła się w Helsinkach z okazji 25-lecia organizacji BPO.
12.09.2016

Procedura ważenia kontenerów eksportowych w DB Port Szczecin

W związku z wprowadzeniem z dniem 1 lipca 2016r. zmian do konwencji SOLAS i wymogu weryfikowania wag brutto kontenerów wysyłanych drogą morską, DB Port Szczecin Sp. z o.o. wprowadził procedurę ‘VGM’ określającą sposób awizowania i obsługi kontenerów eksportowych.
06.07.2016

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2016

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia, w październiku ponownie w Gdyni. Ubiegłoroczna zmiana formuły organizacji tego ważnego na biznesowej mapie Pomorza wydarzenia, organizowanego już od 16 lat, odniosła spory sukces pokazując jednocześnie jak niezwykle ważna dla regionu jest gospodarka morska.
20.06.2016

Blisko 300 milionów zł na szkolnictwo zawodowe w pomorskim. Przemysł morski też dostanie

Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie zatrudnienia absolwentów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, doskonalenie kompetencji kadry kształcenia zawodowego, a także na modernizację infrastruktury szkół zawodowych
01.04.2016

Transport Week już za tydzień

8 marca na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie ruszy konferencja Transport Week 2016. 53 prelekcji, 59 prelegentów, 7 paneli dyskusyjnych – oto, co już za tydzień czeka nas w ramach jednej z najważniejszych imprez transportowych w tej części Europy.
29.02.2016

W październiku ruszy Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015

Międzynarodowe Forum Gospodarcze w Gdyni, organizowane od 2001 roku, zyskało już zasłużony prestiż, uznanie oraz rangę jednego z najważniejszych wydarzeń o charakterze ekonomiczno-gospodarczym w regionie. Tegoroczna edycja odbędzie się 9 października, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia przy al. Zwycięstwa 96/98.
28.08.2015

Wizyta prezydentów dyrekcji Bundespolizei

Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradmirał SG Piotr Stocki w dniach 28-29 kwietnia spotkał się z prezydentami Dyrekcji Policji Federalnej Niemiec – w spotkaniu w ośrodku szkoleniowym w Szklarskiej Porębie uczestniczyli Joachim Franklin – Prezydent Dyrekcji BPOL w Bad Bramstedt, Thomas Striethörster – Prezydent Dyrekcji BPOL w Berlinie, Jörg Baumbach – Prezydent Dyrekcji Policji Federalnej w Pirnie, a także płk SG Andrzej Kamiński SG Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
30.04.2015

Rubel, ekologia, infrastruktura – najważniejsze tematy gdańskiego seminarium Organizacji Portów Bałtyckich

W gdańskim spotkaniu Organizacja Portów Bałtyckich (BPO), którego przedmiotem było omówienie aktualnych tematów ekonomicznych i prawnych związanych z regionem, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich najważniejszych portów bałtyckich.
25.03.2015

Eksperci na pierwszym planie – Transport Week 2015

Zmiany w formule tegorocznej konferencji Transport Week zaowocowały większą ilością pytań z sali, dyskusji i spotkań roboczych, omawianie wielu tematów kontynuowano zaś podczas indywidualnych rozmów z ekspertami i zaproszonymi gośćmi. Choć uczestników było w tym roku mniej niż w latach ubiegłych, podkreślić należy wysoki poziom merytoryczny konferencji.
20.03.2015

Transport Week po raz piąty

Przedstawiciele świata biznesu i nauki, a także Departamentu Transportu Morskiego i Bezpieczeństwa Żeglugi uczestniczą w dniach 17-19 marca w jubileuszowej, piątej konferencji Transport Week.
17.03.2015

Nowy szwedzko-fiński port zaprezentowany podczas konferencji w Vassie

Podczas odbywającej się w dniach 8-10 października Satama 14 Port Conference w Vassie (Finlandia), został zaprezentowany nowy port Kvarken Ports Ltd, rozpoczynający pracę już od 1 stycznia 2015 roku.
16.10.2014

BPO rusza z projektem wspierającym budowę infrastruktury LNG

Organizacja Portów Bałtyckich (BPO) zapowiedziała kolejną inicjatywę, która ma skutkować rozbudową infrastruktury do bunkrowania LNG w kolejnych portach. Wśród obszarów, które zostały wskazane jako miejsca, w których powinno pojawić się odpowiednie zaplecze tego typu, znalazły się Szczecin/Świnoujście oraz Zatoka Gdańska i Kłajpeda.
25.09.2014

Transport Week dzień drugi: wielkie projekty, wizje i plany

Finansowanie z środków unijnych wizjonerskiego projektu transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T stanowi realną szansę na wielomilionowe inwestycje w polskich portach - to jedna z najważniejszych tez drugiego dnia konferencji Transport Week.
05.03.2014

Transport Week 2014 – czwarta edycja międzynarodowego wydarzenia już jutro

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowym wydarzeniu Transport Week 2014, które odbędzie się w dniach 4-6 Marca 2014 roku, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.
03.03.2014

Transport Week 2014 – czwarta edycja międzynarodowego wydarzenia już w marcu

Nowe regulacje prawne, żegluga w SECA po 1 stycznia 2015, alians P3, polityka TEN-T – to tylko kilka, spośród wielu tematów, które podejmą zgromadzeni specjaliści i reprezentanci branży transportowej podczas międzynarodowego wydarzenia Transport Week 2014, odbywającego się już po raz czwarty w Gdańsku (4-6 marca 2014r.).
12.02.2014

Transport Week 2014 - czwarta edycja międzynarodowego wydarzenia już w marcu

Nowe regulacje prawne, żegluga w SECA po 1 stycznia 2015, alians P3, polityka TEN-T – to tylko kilka, spośród wielu tematów, które podejmą zgromadzeni specjaliści i reprezentanci branży transportowej podczas międzynarodowego wydarzenia Transport Week 2014, odbywającego się już po raz czwarty w Gdańsku (4-6 marca 2014r.).
20.01.2014

Dział Techniki DB Port Szczecin będzie świadczył swoje usługi

Dział Techniki DB Port Szczecin rozpoczyna świadczenie usług w zakresie przeglądów i napraw sprzętu, usług spawalniczych, przeglądów i napraw instalacji elektrycznej w budynkach i magazynach, przeglądów i napraw bram magazynowych, wymiany elementów zawiesi, badań okresowych i wytrzymałościowych.
16.04.2013

Transport Week 2013 i Triple-E Maerska w Gdańsku!

Największy i najnowocześniejszy kontenerowiec Triple-E należący do duńskiego armatora Maersk Line już w sierpniu wpłynie do gdańskiego portu DCT. Informację oficjalnie potwierdził Karsten Kildahl, Dyrektor Generalny Maersk na Europę Północną, podczas międzynarodowego wydarzenia Transport Week 2013, które odbyło się w Gdańsku.
08.03.2013

Branża morska w trakcie przeobrażeń: Problemy i wyzwania

Unijne prace nad prawem morskim, właściwe wykorzystanie funduszy unijnych, problemy z dyrektywą siarkową – to wyzwania, z jakimi musi zmierzyć się europejska branża morska, która obecnie odczuwa konsekwencje światowego kryzysu, ale także intensywnie się rozwija. O problemach i przyszłości portów i transportu morskiego rozmawiają dziś podczas konferencji Transport Week 2013 w Gdańsku przedstawiciele europejskiej branży morskiej.
07.03.2013

Rozpoczął się Transport Week 2013

Na 3 dniową konferencję Transport Week 2013 składają się takie wydarzenia jak: LNG Conference, Baltic Container Conference, Intermodal Conference, Deregulation Panel, Offshore Wind Farms Panel oraz Gala Dinner .
05.03.2013

Najszybciej rozwijające się rynki regionalne w Polsce - Wrocław, Kraków, Trójmiasto

Rynek nowoczesnych nieruchomości biurowych w Polsce można podzielić na dwie główne strefy: Warszawę oraz resztę Polski. Stolica zdecydowanie dominuje nad resztą kraju zarówno w zakresie całkowitego zasobu powierzchni nowoczesnej powierzchni biurowej, jak też wynajmowanej powierzchni.
01.08.2012

Rozpoczął się Transport Week 2012 !

Minął już pierwszy dzień międzynarodowego forum wzajemnej wymiany doświadczeń w branży transportowej – Transport Week 2012.
06.03.2012

TRANSPORT WEEK 2012

Już za miesiąc pracownicy, inwestorzy oraz pasjonaci zagadnień z zakresu sektora transport spotkają się na Transport Week 2012. W ramach wydarzenia w dniach 6-8 marca 2012 r. w Gdańsku, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędą się trzy konferencje: Port Strategy & Investments Conference, Baltic Container Conference oraz Intermodal Conference.
16.02.2012

Sminarium projektu TransBaltic nt. Rozwoju hubów i zaplecza portowego w regionie Morza Bałtyckiego.

W ramach prac prowadzonych przez Zakład Ekonomiki i Prawa w dniu 3 lutego 2012 w Instytucie Morskiem w Gdańsku odbyło się seminarium poświecone rozwojowi hubów przeładunkowych i zaplecza portowego w regionie Morza Bałtyckiego. Spotkanie zostało zorganizowane jako część działań międzynarodowego projekcie badawczego TransBaltic – Zintegrowany system transportowy w regionie Morza Bałtyckiego.
16.02.2012

TRANSPORT WEEK 2012 Forum wzajemnej wymiany doświadczeń w branży transportowej

Pracownicy, inwestorzy oraz pasjonaci zagadnień z zakresu sektora transportu będą zadowoleni z nadchodzącego wydarzenia, które będzie miało miejsce w dniach 6-8. marca 2012 r. w Gdańsku, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Najważniejszymi elementami Transport Week 2012 są trzy konferencje: Port Strategy & Investments Conference (zastępująca w tym roku Ro-Ro & Ferry Conference), Baltic Container Conference oraz Intermodal Conference.
06.12.2011

Szczecin: Innowacyjność największą szansą

"Potencjał Szczecina i regionu" powoli przestaje być mitem. Wiemy jak go wykorzystać. Znamy nasze słabe i mocne strony. Wiemy, czego potrzebuje miasto aby się rozwijać i to realizujemy - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina w rozmowie z "Głosem".
27.06.2011

ZMPG SA- Transport Week 2011

Trzy elementy: Ro-Ro i żegluga promowa, bałtycki rynek przewozów kontenerowych oraz współpraca portów z drogami żelaznymi - tradycyjnie już - stały się kanwą dyskusji zakończonej właśnie (1-3 marca) Konferencji Transport Week \'2011. To najważniejsze polskie forum przewoźników morskich, gdyńska Actia Forum przygotowuje wspólnie z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk SA. O jego znaczeniu i poziomie decyduje udział przedstawicieli wszystkich znaczących w rejonie Bałtyku centrów transportowych.
04.03.2011

Transport Week 2011 - pozostał niecały miesiąc

Transport Week 2011 rozpocznie się już za niecały miesiąc. W dniach 1-3 marca 2011 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, w Gdańsku odbędzie się wydarzenie, którego głównym tematem będzie: ‘Integracja a konkurencja w sektorze transportu: Region Bałtyku oraz Europy Centralnej i Wschodniej’. Na wydarzenie to składają się trzy konferencje: Baltic Ro-Ro and Ferry Conference, Baltic Container Conference oraz Railport Conference, a także bezpłatne panele oraz targi.
08.02.2011

Integracja wszystkich sektorów branży transportowej – Transport Week 2011

W dniach 1-3 marca 2011 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, w Gdańsku odbędzie się wydarzenie Transport Week 2011. Głównym tematem będzie: ‘Integracja a konkurencja w sektorze transportu: Region Bałtyku oraz Europy Centralnej i Wschodniej’. Na wydarzenie to składają się trzy konferencje: Baltic Ro-Ro and Ferry Conference, Baltic Container Conference oraz Railport Conference.
26.11.2010

BALTIC RO-RO and FERRY CONFERENCE 2010

13.11.2009

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.