• <
BOTA_2023

ZMPSiŚ SA wziął udział w międzynarodowym seminarium internetowym na temat zmian w sektorze portowym

ew

04.09.2020 13:39 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski ZMPSiŚ SA wziął udział w międzynarodowym seminarium internetowym na temat zmian w sektorze portowym

Partnerzy portalu

ZMPSiŚ SA wziął udział w międzynarodowym seminarium internetowym na temat zmian w sektorze portowym - GospodarkaMorska.pl

"Przystosowanie się do zmian. Nowa rzeczywistość sektora portowego." - to tematy przewodnie międzynarodowego seminarium internetowego Organizacji Portów Bałtyckich (Baltic Ports Organization), które odbyło się w dniach 3-4 września br.  

Wydarzenie poświęcone było dogłębnej analizie obecnego stanu światowej gospodarki, w tym sektora portowego, zmagających się z wyzwaniami wywołanymi przez koronawirusa. W ramach licznych paneli dyskusyjnych rozważano m.in., czy cyfryzacja może być odpowiedzią na światowe sytuacje kryzysowe oraz jakie działania muszą podjąć europejskie porty, aby zachować konkurencyjność w następnej dekadzie.

Organizacja Portów Bałtyckich każdego roku we wrześniu jest organizatorem Konferencji Portów Bałtyckich. To najważniejsze coroczne wydarzenie BPO.  W jego trakcie uczestnicy wspólnie dyskutują o kluczowych sprawach dotyczących portowego biznesu. Każdego roku konferencja poświęcona jest najbardziej aktualnym wyzwaniom rejonu Morza Bałtyckiego. Jest to także doskonała platforma komunikacji, bowiem oprócz portów członkowskich BPO, uczestniczą w niej przedstawiciele Komisji Europejskiej, organizacje non-profit oraz firmy prywatne. Staranny dobór prelegentów zapewnia wysoki poziom tego wydarzenia, a profesjonalne prezentacje pozwalają ekspertom ds. Bałtyku i uczestnikom konferencji na cenną wymianę doświadczeń w zakresie problematyki portowej, żeglugowej i środowiskowej.

Tegoroczne spotkanie z uwagi na Covid-19 odbyło się z wykorzystaniem Internetu. Przed dwoma laty w 2018 roku Szczecin był gospodarzem takiej konferencji.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.