• <
konferencj_platforma_lng_2023

Bahri zanotował najlepszy drugi kwartał w swojej historii

PMK

21.07.2020 23:05
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Bahri zanotował najlepszy drugi kwartał w swojej historii

Partnerzy portalu

Bahri zanotował najlepszy drugi kwartał w swojej historii - GospodarkaMorska.pl

Bahri, największy na świecie właściciel i operator bardzo dużych tankowców (VLCC), odnotował wzrost zysku netto o 1569% w drugim kwartale 2020 roku, osiągając 202,7 mln USD.

Całkowity dochód wyniósł 3,53 miliarda SAR, co oznacza wzrost o 145% w porównaniu z 1,44 miliarda SAR odnotowanym w analogicznym okresie rok temu. W związku z tym wyniki drugiego kwartału 2020 roku są najwyższe w historii Bahri.

Firma odnotowała 425% wzrost zysku netto w pierwszych sześciu miesiącach 2020 roku. Zysk netto wyniósł 1,18 mld SAR (314,6 mln USD), w porównaniu z 224,9 mln SAR zgłoszonymi w tym samym okresie w 2019 r.

Całkowite przychody w okresie styczeń-czerwiec wzrosły do ​​5,61 miliarda SAR, co oznacza 78% wzrost rok do roku.

- Doskonałe wyniki finansowe, które osiągnęliśmy w drugim kwartale 2020 roku, odzwierciedlają znaczną poprawę naszej rentowności operacyjnej. Rozpoczęliśmy rok na solidnych podstawach, a ten rozmach został wsparty przez nasz silny program utrzymania i ekspansji biznesu - powiedział Abdullah Aldubaikhi, dyrektor generalny Bahri, komentując dane.

Wzrost zysku netto w dużej mierze przypisano wyższemu wzrostowi sprzedaży w różnych jednostkach biznesowych.

-Wchodząc w drugą połowę naszego roku podatkowego, jesteśmy gotowi do wykładniczego wzrostu naszych przychodów i spodziewamy się dalszego generowania dodatnich zysków, a nasza sytuacja finansowa pozostanie solidna do końca 2020 roku  - dodał Aldubaikhi.

Geopolityka zawsze odgrywała główną rolę w branży żeglugi tankowców, często osłabiając wpływ równowagi popytu i podaży na zyski przedsiębiorstw.

Niemniej oczekuje się, że roczne zapotrzebowanie na ropę spadnie w tym roku ze względu na wpływ koronawirusa na różne sektory. W czerwcu 2020 roku Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) prognozowała, że ​​popyt na ropę w całym 2020 roku spadnie o 8,1 mln baryłek dziennie.

Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.