• <

W Zatoce Gwinejskiej porwano 13 marynarzy z greckiego tankowca

ew

20.07.2020 11:55 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo W Zatoce Gwinejskiej porwano 13 marynarzy z greckiego tankowca

Partnerzy portalu

W Zatoce Gwinejskiej porwano 13 marynarzy z greckiego tankowca - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay.com

Trzynastu marynarzy porwano z greckiego tankowca w Zatoce Gwinejskiej, u południowych wybrzeży Afryki Zachodniej - poinformowała w poniedziałek grecka firma, do której należy statek. Wśród uprowadzonych są Ukraińcy i Rosjanie.

Tankowiec "został zaatakowany przez piratów" 17 lipca ok. 350 km od wybrzeży Beninu - przekazała firma Alison Management Corp.

"Trzynastu z 19 ukraińskich i rosyjskich członków załogi zostało wziętych przez piratów jako zakładników. Statek obecnie dryfuje, z ograniczoną załogą" - dodała firma z Aten.

Jak przekazano, statek-chłodnia należący do firmy został wysłany na pomoc tankowcowi. Dodano, że "zostaną podjęte wszelkie wysiłki", żeby uratować porwaną załogę.

Zatoka Gwinejska należy do najniebezpieczniejszych szlaków morskich na świecie. Piraci regularnie plądrują tam statki i biorą członków ich załóg jako zakładników, żeby otrzymać okup.

Dziękujemy za wysłane grafiki.