• <

Rząd brytyjski zobowiązuje się do przyznania 1,3 mld GBP na projekt okrętów podwodnych typu Successor

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Rząd brytyjski zobowiązuje się do przyznania 1,3 mld GBP na projekt okrętów podwodnych typu Successor
Rząd brytyjski zobowiązuje się do przyznania 1,3 mld GBP na projekt okrętów podwodnych typu Successor - GospodarkaMorska.pl

pc

03.10.2016 Źródło: własne

BAE Systems z zadowoleniem przyjęło zapowiedź Wielce Szanownego Sir Michaela Fallona, Ministra Obrony Wielkiej Brytanii, o dofinansowaniu kwotą prawie 1,3 mld GBP dla programu Successor. W jego ramach zostaną dostarczone cztery nowe okręty podwodne dla Royal Navy (Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii), które zastąpią używane obecnie okręty typu Vanguard. Pierwszy okręt nowego typu wejdzie do służby na początku 2030 roku.

Fundusze przyznane przez Brytyjskie Ministerstwo Obrony obejmą wstępne prace produkcyjne, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu przy pierwszym z okrętów podwodnych przenoszących pociski balistyczne Trident. Umożliwi to również, oprócz trwającej w zakładach BAE Systems w Barrow-in-Furness w Umbrii przebudowy obiektów i infrastruktury niezbędnej do budowy okrętów podwodnych, dalsze zamówienia elementów, których produkcja trwa najdłużej.
 
Porównywalne wielkością do okrętów podwodnych typu Vanguard, okręty podwodne nuklearnego odstraszania następnej generacji są powszechnie uważane za jedno z najbardziej skomplikowanych światowych wyzwań inżynierskich. Postęp technologiczny, zmiany zagrożenia, nowe metody projektowania i produkcji oznaczają, że nowe okręty podwodne będą całkowicie nową konstrukcją.
 
– Brytyjskie okręty podwodne przenoszące pociski balistyczne są ostateczną gwarancją bezpieczeństwa naszego narodu – używamy ich na co dzień, aby odstraszyć najbardziej ekstremalne zagrożenia. Nie wiemy z jakimi nowymi niebezpieczeństwami możemy zmierzyć się w latach 2030, 2040 i 2050, więc działamy tak, aby już teraz zastąpić starsze okręty podwodne – mówi  Michael Fallon, brytyjski Minister Obrony.

– Ta dodatkowa inwestycja finansowa Brytyjskiego Ministerstwa Obrony jest wyrazem zaufania dla naszych zdolności do zbudowania zaawansowanych technologicznie okrętów podwodnych. Projektujemy okręty podwodne nowego typu od ponad pięciu lat i dzięki dojrzałości naszego projektu jesteśmy teraz w stanie rozpocząć produkcję w dniu wyznaczonym w 2011 roku. Jest to wspaniałe osiągnięcie i chciałbym oddać hołd wszystkim tym, którzy sprawili, że jest to możliwe – mówi Tony Johns, dyrektor zarządzający Działu Okrętów Podwodnych BAE Systems.

Spółka i Brytyjskie Ministerstwo Obrony poczyniły również znaczące inwestycje w wyposażenie, infrastrukturę i umiejętności w zakładach w Barrow, aby przygotować się do fazy produkcyjnej programu Successor. Ciągła przebudowa zakładów spowoduje zmianę sposobu budowy okrętów podwodnych i będzie obejmować nowe obiekty oraz modernizację istniejącej infrastruktury w celu zapewnienia, że ​​posiadają one zdolności niezbędne do realizacji programu Successor.
 
W programie Successor jest już zatrudnionych ponad 2 600 osób w Brytyjskim Ministerstwie Obrony i przemyśle, w tym 1 800 w BAE Systems. Kolejne tysiące znajdą zatrudnienie w łańcuchu dostaw. Oczekuje się, że przez cały czas trwania programu, każdego roku średnio 7 800 osób będzie pracować w programie Successor. W szczytowym okresie, na początku lat 2020, BAE Systems spodziewa się zatrudnienia ponad 5 000 osób w programie Successor.
 
Obecnie BAE Systems współpracuje z ponad 100 dostawcami, z których 85 % ma siedzibę w Wielkiej Brytanii. Przewiduje się, że łączne wydatki w łańcuchu dostaw sięgną 8-9 mld GBP. W programie budowy okrętów podwodnych typu Successor weźmie udział ponad 350 dostawców.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33097,00 $ tona -1,39% 10 maj
 Cynk 3037,00 $ tona 2,15% 10 maj
 Aluminium 2565,00 $ tona 1,87% 10 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.