• <
KONGSBERG_2023

Technologiczni giganci wnioskują o zezwolenie zagranicznym statkom na naprawę podwodnych kabli w Malezji

05.09.2021 16:16 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Technologiczni giganci wnioskują o zezwolenie zagranicznym statkom na naprawę podwodnych kabli w Malezji

Partnerzy portalu

Technologiczni giganci wnioskują o zezwolenie zagranicznym statkom na naprawę podwodnych kabli w Malezji - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ibrahim Boran / Unsplash

Giganci Doliny Krzemowej będą wnioskować u premiera Malezji, by kraj ten zezwolił zagranicznym statkom na prace serwisowe podmorskich kabli na jej wodach.

W zeszłym tygodniu Facebook, Google, Microsoft i Amazon wystosowali list do nowego premiera Malezji, Ismaila Sabri Yaakoba, by poprosić go o przyjrzenie się prowadzonej przez Malezję polityki kabotażowej – poinformował rzecznik Google. Firmy domagają się przywrócenia pozwolenia na naprawdę kabli podwodnych przez statki pod obcymi banderami, które zostało wycofane w zeszłym roku przez poprzedni rząd.

Technologicznych gigantów na spotkaniu z premierem ma reprezentować ma Malaysia Internet Exchange (MyIX).
– Gdzie jest szkoda w umożliwieniu gigantom technologicznym dalszego wykorzystywania zagranicznych statków do prac naprawczych, jednocześnie umożliwiając transfer wiedzy, aby lokalny p rzemysł mógł się rozwijać? – komentował w korespondencji z agencją Reuters prezes MyIX, Chiew Kok Hin. Hin dodał, że w Malezji dostępna była tylko jedna firma, która mogła przeprowadzać rzeczone naprawy, a na dodatek nie miała niezbędnych możliwości technicznych.

Malezyjski rząd przyznał zagranicznym statkom pozwolenie na naprawę podmorskich kabli znajdujących się na krajowych wodach w 2019 roku, po czym w 2020 roku je wycofał. Już w zeszłym roku reprezentanci firm technologicznych korespondowali z Muhyiddinem Yassinem, ówczesnym premierem, lobbując za przywróceniem zezwolenia, jednak bezskutecznie.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.