• <

Wynik wyszukiwania - "sąd" - Wiadomości

Kapitan holownika oskarżony o spowodowanie katastrofy prawomocnie uniewinniony

Sąd Okręgowy w Gdańsku w środę utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji, który uniewinnił kapitana Jerzego J., oskarżonego przez prokuraturę o sprowadzenie katastrofy w ruchu wodnym po tym, gdy z jego holownika zerwał się holowany kadłub jachtu i uszkodził się o skały na wodach terytorialnych Norwegii. Straty oszacowano na ponad 4 mln euro.
05.06.2024

Syryjski armator z brytyjskim nakazem aresztowania

Brytyjski sąd wydała nakaz aresztowania syryjskiego armatora. Ma on odsiedzieć 18 miesięcy za fałszywe zeznania, ale przebywa w Syrii.
31.05.2024

Zbliża się finał sprawy kontrowersyjnego jachtu. W tle wieloletnie śledztwo, Władimir Putin i luksusowe wyposażenie

Nie mieć końca wydaje się sprawa z 2010 roku, gdy doszło do katastrofy z udziałem kadłuba luksusowego jachtu Graceful (obecnie Kosatka) , który zdaniem rosyjskojęzycznych komentatorów ma należeć do Władimira Putina. Choć oskarżony o spowodowanie wypadku kapitan polskiego holownika został uniewinniony przez sąd pierwszej instancji, tak śledczy jak i firma zarządzająca statkiem zaskarżyły tę decyzję. Stawką jest odszkodowanie liczone w milionach złotych.
28.05.2024

Starcia przed greckim sądem, który rozpatruje sprawę zatonięcia statku z 700 migrantami

Przed sądem na południu Grecji, w którym rozpoczął się proces dziewięciu Egipcjan oskarżonych o spowodowanie katastrofy statku z 700 migrantami na pokładzie, doszło we wtorek rano do starć między policją a osobami przekonanymi o niewinności podsądnych. Są ranni i zatrzymani.
21.05.2024

Sąd nie uchylił uchwały "połączeniowej" Lotosu z Orlenem - wyrok prawomocny

Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał orzeczenie sądu pierwszej instancji i nie stwierdził nieważności uchwały w sprawie połączenia z PKN Orlen z Grupą Lotos. Wyrok jest prawomocny. Uchylenia uchwały domagali się akcjonariusze byłej Grupy Lotos. Sąd pierwszej instancji oddalił powództwo w całości.
15.05.2024

Siły operacji EUNAVFOR Atalanta przekazały Seszelom osoby oskarżone o piractwo

Na mocy porozumienia prawnego między Unią Europejską a Seszelami siły operacji EUNAVFOR Atalanta przekazały 14 maja władzom tego wyspiarskiego państwa osoby oskarżone o piractwo.
15.05.2024

Włoski sąd orzekł, że ratowanie migrantów na morzu nie jest przestępstwem

Ratowanie migrantów na morzu nie jest przestępstwem - orzekł sąd w Trapani na Sycylii po siedmioletnim postępowaniu i oczyścił z zarzutów 10 oskarżonych, którzy prowadzili misje ratunkowe na pokładzie statku organizacji pozarządowych. Według ich działaczy ten proces nie powinien się w ogóle odbyć.
22.04.2024

Saab i Damen nie mogą się pogodzić z porażką w przetargu na niderlandzką "Orkę". Pójdą na noże z Naval Group?

Po tym jak 15 marca holenderskie władze ogłosiły, że to francuski koncern Naval Group zbuduje okręty podwodne dla Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii (Koninklijke Marine), nie brakuje burzliwych komentarzy wokół tej decyzji. Konsorcjum Saab-Damen, które było jednym z oferentów w przetargu, nie godzi się na takie rozwiązanie i wzywa do debaty politycznej w związku z tym.
12.04.2024

Konosament – amerykańska klauzula jurysdykcyjna. Część II

W części I Konosament – amerykańska klauzula jurysdykcyjna. Część I rozpoczęliśmy omówienie orzeczenia Kanadyjskiego Sądu Federalnego w sprawie „Arc-En-Ciel Produce Inc. v BF Leticia (Ship) 2022 FC 843.
13.03.2024

Kapitan holownika prawomocnie skazany za odepchnięcie migrantów do Libii

Włoski Sąd Najwyższy wydał historyczny wyrok w sprawie odepchnięcia migrantów - tak media interpretują decyzję o utrzymaniu wyroku wobec kapitana włoskiego holownika, który po uratowaniu migrantów przekazał ich libijskim służbom. Według sądu nie mógł tego zrobić, bo Libia nie jest krajem bezpiecznym.
17.02.2024

Próbował przemycić tonę kokainy przez port. Holenderski piłkarz Quincy Promes skazany na sześć lat więzienia

Piłkarz Quincy Promes został skazany na sześć lat więzienia przez sąd rejonowy w Amsterdamie za przemyt ponad tony kokainy do Holandii. Zawodnik Spartaka Moskwa nie trafi jednak za kratki, gdyż Rosja nie ma podpisanej z Holandią umowy ekstradycyjnej.
14.02.2024

Czarter na podróż – zakończenie okresu ładowania

Okres ładowania („laytime”) jest ustalonym (umownie lub zwyczajowo) okresem, będącym w wyłącznej dyspozycji frachtującego (czarterującego), przeznaczonym do przeprowadzenia operacji za/wyładunkowych towaru objętego daną umową czarteru.
07.02.2024

Nigeryjski pirat pozostaje w Danii. Bez kary i na wolności

Nigeryjski pirat, który został schwytany w 2021 roku przez duńskie siły, a następnie leczony z ran w Kopenhadze, otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii i prawdopodobnie pozostanie w Europie.
05.02.2024

Były oficer włoskiej marynarki skazany na 29 lat więzienia za szpiegostwo dla Rosji

Karę 29 lat i 2 miesięcy więzienia za szpiegostwo na rzecz Rosji wymierzył w poniedziałek wojskowy sąd apelacyjny w Rzymie byłemu oficerowi włoskiej marynarki wojennej Walterowi Biotowi - podała agencja ANSA. Został on aresztowany w marcu 2021 r., gdy przekazywał tajne dokumenty urzędnikom rosyjskiej ambasady.
29.01.2024

Nie będzie niemieckiego sprzeciwu wobec terminalu kontenerowego w Świnoujściu? Meklemburgia-Pomorze Przednie nie wnosi sprawy do sądu

Kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie ma nie podejmować działań prawnych przeciwko planowanej budowie terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Jak przekazał minister gospodarki Reinhard Meyer podczas czwartkowej wizyty w Schwerinie, uzyskano odpowiedzi w tej sprawie od strony polskiej. W efekcie władze landu miały zrezygnować z dalszego sprzeciwu wobec polskiej inwestycji.
25.01.2024

Greenpeace blokuje wydobycie surowców na Morzu Północnym. Wśród "poszkodowanych" PGNiG

W norweskim sądzie zakończyła się sprawa, którą młodzieżowe organizacje klimatyczne pod egidą Greenpeace zgłosiły przeciwko władzom państwa. W wyniku tego sąd w Oslo zadecydował o unieważnieniu aprobaty trzech pól naftowych i gazowych z racji na "brak odpowiednich badań wpływu na środowisko." Swoje udziały w koncesjonowanych obszarach posiada PGNiG.
22.01.2024

Opuścił prom w Świnouściu i trafił w kajdanki

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej osiągnęli 13 stycznia podwójny sukces w kwestii poszukiwania i aresztowania osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości celem skierowania ich do odbycia kar pozbawienia wolności zgodnie z wyrokiem sądu. Akcje miały miejsce podczas kontroli drogowej w Świnoujściu i granicznej prowadzonej w Gdańsku Rębiechowie.
15.01.2024

Holandia. Greenpeace pozywa państwo za brak planu klimatycznego dla wyspy Bonaire

Mieszkańcy karaibskiej wyspy Bonaire oraz Greenpeace pozwali w czwartek państwo holenderskie do sądu - przekazała w oświadczeniu organizacja ekologiczna. Zarzucają oni rządowi w Hadze, że robi zbyt mało, aby chronić mieszkańców wyspy przed zmianami klimatycznymi.
12.01.2024

Finał głośnego procesu w chińskiej branży stoczniowej. Były prezes CSIC skazany za korupcję

Sąd w Szanghaju skazał Hu Wenminga, byłego prezesa China Shipbuilding Industry Company Limited (CSIC) na 13 lat więzienia i zapłatę równowartości 700 tys. dolarów. To efekt kilkuletniego śledztwa i procesu wielkiego skandalu korupcyjnego, jakiego miał się dopuścić niegdyś czołowy przedstawiciel chińskiej branży stoczniowej.
29.12.2023

Shell pozywa Greenpeace za wtargnięcie na platformę wydobywczą w trakcie jej transportu

Shell wystosował pozew sądowy, w którym domaga się od Greenpeace odszkodowania za akcję, podczas której aktywiści wdarli się na statek transportujący platformę wydobywczą w czasie rejsu.
13.11.2023

Dwóm członkom załogi promu Marco Polo postawiono zarzut zaniedbania w ruchu morskim

Dwóch członków załogi należącego do niemieckiego armatora TT-line promu Marco Polo, który osiadł w niedzielę na mieliźnie u wybrzeży szwedzkiego portu Karlshamn, jest podejrzanych o zaniedbania w ruchu morskim - poinformowała w środę szwedzka prokuratura. Przypuszcza się również, że statek mógł nie nadawać się do żeglugi.
25.10.2023

Zbliża się chrzest patrolowca dla Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W tle dalsze problemy wokół płatności

Od początku września trwają procedury związane z przyjęciem do służby patrolowca SG-301, który stanie się największą jednostką morską w dotychczasowej historii Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Na zaplanowaną uroczystość chrztu kładzie się jednak wciąż sprawa płatności za budowę okrętu.
06.10.2023

Kapitan statku, który spowodował katastrofę na Dunaju w 2019 roku, skazany na 5,5 roku więzienia

Ukraiński kapitan statku-hotelu Jurij C., który pod koniec maja 2019 roku spowodował katastrofę na Dunaju w Budapeszcie, został we wtorek skazany na 5,5 roku więzienia, poinformowały węgierskie media. W wyniku staranowania mniejszego statku wycieczkowego zginęło wówczas prawie 30 turystów z Korei Południowej.
26.09.2023

Greta Thunberg ponownie oskarżona o blokadę portu naftowego w Malmö

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg została oskarżona w piątek o "nieprzestrzeganie prawa oraz naruszenie porządku" w związku z blokadą portu naftowego w szwedzkim Malmö. Wcześniej Thunberg za podobny czyn została skazana na karę grzywny.
15.09.2023

Sędzia nakazał Teksasowi usunąć pływającą barierę przeciwko nielegalnym imigrantom

Sędzia federalny David Ezra nakazał w środę władzom stanu Teksas przenieść do 15 września na brzeg dużą pływającą barierę na rzece Rio Grande. Miała ona zapobiec przekraczaniu granicy przez nielegalnych imigrantów między Meksykiem, a Stanami Zjednoczonymi.
07.09.2023

Dziś do Gdańska przybył patrolowiec SG-301. W tle kontrowersje wokół płatności za jego budowę

Po zakończeniu prób morskich z Francji przybyła do Polski nowa jednostka dla Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Obecnie znajduje się ona przy nabrzeżu nieopodal Kanału Portowego, a w ciągu najbliższych tygodni nastąpi jej oficjalne przekazanie zamawiającemu i wcielenie do służby. Choć to ważny moment dla formacji oraz polskiej branży okrętowej, okazuje się, że nie brakuje tu problemów związanych z całym przedsięwzięciem.
05.09.2023

Były żołnierz marynarki wojennej skazany za udział w wojnie na Ukrainie

Były żołnierz marynarki wojennej Korei Południowej usłyszał wyrok 1,5 roku więzienia za złamanie prawa paszportowego i udział w wojnie na Ukrainie – podała w czwartek południowokoreańska agencja Yonhap. W lutym ubiegłego roku rząd Korei Płd. wprowadził zakaz wyjazdów na Ukrainę ze względów bezpieczeństwa.
17.08.2023

"The Shagang Giant" (2022) – miejsce dostawy statku według MOA

Umowa sprzedaży statku, wskazuje, między innymi, miejsce dostawy („place of delivery”), do którego statek musi dopłynąć, aby transakcja kupna-sprzedaży mogła zostać zrealizowana. A co w sytuacjach, w których pomiędzy zawarciem umowy a datą, w której ma nastąpić sprzedaż, nastąpiła zmiana okoliczności, uniemożliwiająca dotarcie statku do umownego miejsca? Niektóre umowy, przewidują, na taką okoliczność, odrębne postanowienia umowne. Ale nawet one nie zawsze pozwalają na rozwiązanie wszystkich trudności i wątpliwości praktycznych.
20.07.2023

Naczelny Sąd Administracyjny uprawomocnił decyzję o wpisaniu do rejestru zabytków Stoczni Gdańskiej

Oddalono skargi kasacyjne od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie o wpisaniu do rejestru zabytków historycznego zespołu budowlanego Stoczni Gdańskiej od okresu funkcjonowania Stoczni Cesarskiej do 1989 roku.
31.05.2023

Afera w Finlandii. Inżynier skopiował plany największego wycieczkowca świata

W sądzie w Turku rozpoczął się proces w sprawie o szpiegostwo przemysłowe. Doświadczony projektant okrętów tuż przed odejściem z pracy skopiował cenne pliki z planami największego wycieczkowca świata. Następnie nawiązał współpracę ze stocznią w Chinach.
18.05.2023

Program "Opłaty Krajowej" powodem sporu między Polskim Związkiem Wędkarskim a Wodami Polskimi

Prokuratura została poinformowana przez Polski Związek Wędkarski o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W zawiadomieniu pojawiły się zarzuty o braku podstaw prawnych i merytorycznych programu „Opłata krajowa”.
17.05.2023

Były dowódca wachty skazany za przyczynienie się do zatonięcia norweskiej fregaty

Były dowódca wachty fregaty KNM Helge Ingstad, należącej do marynarki wojennej Norwegii, został skazany w poniedziałek przez sąd w Bergen na 60 dni więzienia w zawieszeniu za przyczynienie się do zatonięcia jednostki w 2018 roku.
15.05.2023

2 mln dolarów kary za zanieczyszczenie Mississippi przez statki

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował w styczniu, że Empire Bulkers Limited i Joanna Maritime Limited, dwie powiązane firmy z siedzibą w Grecji, zostały ukarane grzywną w wysokości po milionie dolarów. W uzasadnieniu kary stwierdzono: „popełnienie świadomych i umyślnych naruszeń ustawy o zapobieganiu zanieczyszczeniu przez statki (APPS - Act to Prevent Pollution from Ships) oraz ustawy o bezpieczeństwie portów i dróg wodnych” przez statek M/V Joanna (do 2020 roku M/V Eleni).
07.03.2023

Kopenhaga: nigeryjski pirat uznany za winnego, ale bez kary

Sąd w Kopenhadze uznał schwytanego nigeryjskiego pirata za winnego spowodowania zagrożenia dla duńskich żołnierzy stacjonujących przed rokiem w Zatoce Gwinejskiej. Mężczyzna nie poniesie jednak kary.
04.12.2022

Sądownictwo polubowne (arbitraż) i prawo morskie w Chinach

Nasz ostatni artykuł Uznanie i stwierdzenie wykonalności orzeczeń sądów angielskich w Chinach wywołał żywą dyskusję i szereg pytań związanych z systemem prawnym w Chinach.
25.11.2022

Konosament – specjalne klauzule ładunkowe („disclaimers”) [Część 2]

https://www.gospodarkamorska.pl/konosament-specjalne-klauzule-ladunkowe-disclaimers-czesc-1-65311
01.09.2022

Uznanie i stwierdzenie wykonalności orzeczeń sądów angielskich w Chinach

W sprawie „Spar Shipping As v Grand China Logistics Holding (Group) Co. Ltd [2018] Hu 72 XWR No 1 – Sąd Morski w Szanghaju (“Shanghai Maritime Court”) wydał precedensowe orzeczenie, w którym po raz pierwszy we współczesnej historii orzecznictwa chińskiego otwarta zastała możliwość uznania i stwierdzenia wykonalności orzeczenia sądu angielskiego (English High Court oraz Court of Appeal).
22.08.2022

"Polska morska energetyka wiatrowa a rozwiązywanie ewentualnych sporów" – wywiad z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem

Panie mecenasie, biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia wygląda na to, że polski offshore wind przyspiesza. Jak według pana to wygląda legislacyjnie?
07.06.2022

Umowa frachtowa – sankcje USA nałożone na podmioty rosyjskie

Angielski Sąd Gospodarczy (English Commercial Court (HC)) wydał w dniu 03.03.2022 bardzo ciekawe orzeczenie w sprawie ”MUR Shipping BV v RTI Ltd.” [2022] EWHC 467 (Comm). Orzeczenie Sędziego Jacobsa dotyczyło bardzo aktualnych kwestii związanych z sankcjami USA nałożonymi na podmioty rosyjskie w związku z agresją Rosji na Ukrainę.
09.05.2022

Skazani kapitan i pierwszy oficer Wakashio wyjdą na wolność

Kapitan i pierwszy oficer masowca Wakashio, który roztrzaskał się o rafę koralową u wybrzeży Mauritiusa, wywołując najgorszą katastrofę ekologiczną na archipelagu Oceanu Indyjskiego, wyjdą wkrótce na wolność po tym, jak wczoraj złagodzono ich 20-miesięczny wyrok.
31.12.2021

Nord Stream 2 może zaskarżyć dyrektywę gazową przed sądami Unii Europejskiej

Unijna dyrektywa gazowa zmieniła sytuację prawną gazociągu Nord Stream 2; spółka ta może ją zaskarżyć przed sądami Unii Europejskiej - ocenił w wydanej w środę opinii rzecznik generalny TSUE. Stwierdził też, że Sąd UE popełnił błędy, odrzucając skargę spółki na dyrektywę gazową i powinien ją rozpatrzyć ponownie.
06.10.2021

Nord Stream 2: derogacja niemożliwa, bo gazociąg jest nieukończony

Wyższy Sąd Krajowy w Duesseldorfie opublikował informację o środowym wyroku odmowy derogacji od dyrektywy gazowej dla Nord Stream 2. Sąd wskazał, że aby się o nią ubiegać, gazociąg musiałby być fizycznie ukończony.
26.08.2021

Ukraiński ekspert: Nord Stream 2 czekają kolejne przeszkody

Mychajło Honczar, szef kijowskiego Centrum Globalistyki Strategia XXI i ekspert w dziedzinie energetyki i bezpieczeństwa ocenia, że oddalenie skargi operatora Nord Stream 2 może ochronić ukraińskie interesy.
26.08.2021

Sąd: operator Nord Stream musi podlegać unijnym zasadom

Sąd w Düsseldorfie podtrzymał w środę decyzję niemieckiego regulatora, odmawiającą właścicielowi gazociągu Nord Stream 2 derogacji, czyli zwolnienia go z zasad funkcjonowania regulowanych unijną dyrektywą gazową.
25.08.2021

Włochy: były wicepremier Salvini stanie przed sądem za przetrzymywanie migrantów

Lider prawicowej włoskiej Ligi Matteo Salvini będzie miał proces za przetrzymywanie migrantów na statku organizacji pozarządowej, którym nie pozwalał zejść na ląd dwa lata temu, gdy był wicepremierem i szefem MSW. Decyzję podjął w sobotę sędzia na wstępnej rozprawie w Palermo.
17.04.2021

Kapitan statku, który przepłynął pod kładką w Gdańsku, uniewinniony

Sąd Rejonowy w Gdańsku uniewinnił dzisiaj Marka W., kapitana statku wycieczkowego, który w lipcu 2017 r. na Motławie przepłynął tuż pod opuszczanym betonowym przęsłem zwodzonej kładki. Wyrok nie jest prawomocny.
07.10.2020

BALTIC ENGINEERING Sp. z o.o. Sp. k.

REMONTY JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH
remonty statków,remonty okrętów,spawanie,remonty jednostek pływających,diagnostyka silników,koncesja mswia,kompleksowe remonty jednostek,dokowanie jednostek pływających,dok pływający,remonty siłowni okrętowych,diagnostyka siników okrętowych,stanowisko z obciążeniowym hamulcem wodnym,remonty pomp wodnych,remonty pomp paliwowych,remonty pomp olejowych,naprawy kotłów,naprawy zbiorników ciśnieniowych,naprawy wymienników ciepła,produkcja nowych wężownic,Chester Monecular,regeneracja części i maszyn,remonty środków transportu morskiego,remonty obiektów przemysłowych,remonty maszyn i urządzeń,posadowienia maszyn na pokładach epoksydowych,regeneracja części i maszyn materiałami chemoutwardzalnymi,regeneracja części i maszyn metodami spawalniczymi,remonty jednostek pływających dla armatorów krajowych i zagranicznych,remonty pomp,remonty kompresorów,remonty turboładowarek,remonty średniogabarytowych silników spalinowych,pływający dok

ELESHIP Electrical Design & Engineering Sp. z o.o.

Projekty koncepcyjne instalacji na statkach i przebiegi kablowe
elroute,elroute 2.0,projektowanie systemów i urządzeń elektrycznych dla branży morskiej,projektowanie systemów i urządzeń dla jednostek morskiech,usługi projektowe w branży elektryczno-radiowej,projektowanie systemów automatyki dla jednostek morskich,projektowanie systemów alarmowych dla jednostek morskich,wstępny bilans elektryczny,Wizualizacja 3D pulpitów sterówki i CMK,Wstępny schemat zasadniczy rozdziału energii elektrycznej,Opis techniczny statku w zakresie elektryki,Opis techniczny statku w zakresie automatyki,Opis techniczny statku w zakresie radio-nawigacji i łączności,Bilans elektryczny statków i okrętów,Schematy systemów alarmowych i pożarowych,Schematy oświetleniowe na statkach,Schematy automatyki okrętowej,Wykaz punktów alarmowych i monitoringu,Rozmieszczenie świateł nawigacyjnych,Aranżacja pulpitów na statkach,Tory kablowe na statkach,Elektryczne instalacje okrętowe,Przebiegi kablowe,Zarządzanie systemem kablowym

DWL-JOB SPÓŁKA Z O.O. SP. K.

Biuro pośrednictwa pracy
agencja pracy,pośrednictwo pracy,outsourcing pracowniczy,praca,pozyskiwanie pracowników z Europy Wschodniej,pozyskiwanie pracowników z Azji,agencja zatrudnienia,ludzie do pracy,poszukuje ludzi do pracy,leasing pracowniczy,obsadzanie wakatów,wynajem personelu,outsouricing pracowników,personel tymczasowy,zatrudnianie cudzoziemców,praca dla cudzoziemców,praca dla cudzoziemców w Polsce,legalizacja pobytu cudzoziemców w Polsce

WP Law Kancelaria Prawna Woźniccy & Partners sp.j.

Prawo ochrony środowiska i sprawy środowiskowe
ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, pomoc w uzyskaniu decyzji środowiskowych, przywrócenie stosunków wodnych, prawo, prawo ochrony środowiska, system kaucyjny, audyty karne, audyty cywilne, doradztwo prawne, doradztwo prawne dla osób prawnych, doradztwo prawne spółek, doradztwo prawne NGO, doradztwo prawne dla osób fizycznych, postępowania przedsądowe, negocjacje, likwidacja szkód, likwidacja szkód środowiskowych, obsługa postępowań administracyjnych, obsługa postępowań sądowo-administracyjnych, ocena oddziaływania postępowania na środowisko, audyty administracyjne

Kancelaria Prawna Griffin

podatki marynarskie,morskie prawo pracy,odszkodowania dla marynarzy,emerytury dla marynarzy,administracja morska,prawo morskie,general maritime law,admirality law,obsługa przedsiębiorstw stoczniowych,obsługa armatorów,offshore,budowa i remonty statków,rejestracja statków,transport morski,dotacje,optymalizacje podatkowe,prawo podatkowe,ochrona danych osobowych,RODO,GDPR,due diligence,audyty,ISO,prawo pracy,kontrakty menadżerskie,ubezpieczenia społeczne,prawo spółek,prawo konkurencji,nieruchomości,postępowania sądowe,private lawyer

Polska Ambasada w Afganistanie

Embbassy of Poland
ambasada,konsulat,Afganistan,

Polska Ambasada w Albanii

ambasada,konsulat,Albania,

Polska Ambasada w Wietnamie

ambasada,konsulat,Wietnam,

LAPROMECH Sp. z o.o.

Konstrukcje stalowe dla przemysłu stoczniowego
cięcie plazmą,piaskowanie,spawanie nierdzewki,filtry laminowane,osadniki,przejścia tulejowe,przejścia grodziwe,regeneracja bębnów hamulcowych,regeneracja chłodnic,obróbka skrawaniem,cięcie,gięcie,obróbka metali,walcowanie,produkcja dla przemysłu stoczniowego,zbiorniki wstawiane,filtry,schody,głowice nawiewowo - wyciągowe,bębny linowe,żurawiki przenośne,wyposażenie dla stoczni,produkcja hal przemysłowych,konstrukcje stalowe,tuleja grodziowa,tuleja pokładowa,przepusty,przejścia grodziowe,drabiny,włazy,zrebnice,

Polska Ambasada w Wenezueli

ambasada,konsulat,ambasady

Polska Ambasada w Pakistanie

ambasada,konsulat

Polska Ambasada w Peru

ambasada,konsulat

Polska Ambasada w Portugalii

ambasady,konsulaty

Polska Ambasada Nowa Zelandia

ambasady,konsulaty

Polska Ambasada Norwegia

ambasady,konsulat,ambasada,

Polska Ambasada Nigeria

ambasady,konsulat,

Polska Ambasada Chile

ambasady,konsulat,

Polska Ambasada Rosja

ambasady,konsulat,

Polska Ambasada Rumunia

ambasady,konsulaty,

Polska Ambasada Hiszpania

ambasady,konsulat

Polska Ambasada Słowenia

ambasady,konsulat

Polska Ambasada Serbia

ambasady,konsulat

Polska Ambasada Włochy

ambasady,konsulat

Polska Ambasada Japonia

ambasady,konsulat

Polska Ambasada Indie

ambasady,konsulat

Polska Ambasada Islandia

ambasady,

GOCAK

• kolana hamburskie KOŁNIERZE OKRĘTOWE • trójniki stalowe • redukcje stalowe • dennice stalowe • kołnierze płaskie • kołnierze szyjkowe • zawory • zasuwy • osadniki • przepustnice • złącza nasuwowe • rury stalowe • obejmy do rur • uchwyty do rur • skrzynki gazowe

ROOTO SYSTEM - Jarosław Kukliński

Profesjonalne środki czystości dla jednostek pływających.
mycie zbiorników,zbiorniki,usuwanie ropy,ropopochodne,mycie pokładu,serwis silników,serwis,czyszczenie,środki czyszczące,usuwanie mazutu,usuwanie zanieczyszczeń,usuwanie rdzy,silniki okrętowe,sadza,usuwanie sadzy,aluminium,czyszczenie aluminium,mycie zbiorników,statki,okręty,węgiel,usuwanie węgla,usuwanie warstw bitumicznych,remonty,kolej,koleje,pociągi,mycie,środki czyszczące na statki,chemia jachtowa,

TROYMARINE Sp. z o.o.

łożyska polimerowe THORDON do linii wałów,sterów,złącza rurowe systemu TEEKAY,nasuwkowe,naprawcze,kotwiczące,ognioodporne; posadawianie maszyn i urządzeń na wylewkach chemoutwardzalnych Chockfast,EPY,Epocast.

Capricorn International Ltd Sp. z o.o.

projekty linii żeglugowych,projekty budowy,przebudowy i remontu statków,biznes plany wraz z analizą kosztów,przychodów,finansowania i efektywności inwestycji,aplikacje do europejskich programów wspierających przedsięwzięcia w zakresie przemysłów morskich,projekty inwestycji tonażowych,zarządzanie projektami i prowadzenie inwestycji,pośrednictwo w kupnie,sprzedaży i czarterowaniu statków,zarządzanie statkami obejmujące zarząd handlowy,techniczny,finansowy,księgowy,obsadzanie statków załogami,doradztwo w zakresie żeglugi i budowy statków

INGEO Sp. z o.o.

Badania geologiczne,badania geotechniczne,wiercenia geologiczne,wiercenia geotechniczne,geologia,geotechnika,wiercenie badawcze,sondowanie CPT,CPT,CPTU,SCPTU,badania pod wiatraki,geologia inżynierska,projekty prac geologicznych,projekty posadowień,fundamentowanie,wzmacnianie gruntów,badanie osuwisk

II Regaty Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy zakończyły się sukcesem

W piątek 14 lipca w Marinie Yacht Park w Gdyni odbyły się II Regaty Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy. To impreza branżowa, zainagurowana w roku 2022 z okazji obchodów 100–lecia Portu Gdynia. Regaty zostały bardzo dobrze przyjęte i na stałe wpisały się do kalendarza imprez branży morskiej.
19.07.2023

Rusadir wypłynął z Nauty na szerokie wody

Ze Stoczni Remontowej Nauta wypłynął Rusadir – nowoczesny prom, który przechodził w Gdyni ostatnie prace przed wejściem do eksploatacji w barwach nowego operatora, linii Balearia.
07.04.2023

Droga Czerwona – rozpoczyna się przygotowanie do budowy kluczowej drogi do Portu Gdynia

W siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia podpisany został Program Inwestycji dotyczący tzw. Drogi Czerwonej. To formalne rozpoczęcie prac przygotowawczych do budowy kluczowej z punktu widzenia Portu Gdynia arterii.
17.02.2022

Port Gdynia przeładował 27 mln ton w 2021 roku. Teraz kolejne inwestycje i wielkie świętowanie [WIDEO]

W Porcie Gdynia w 2021 roku przeładowano ogółem 26,7 mln ton ładunków, co stanowi wzrost o 8,2 proc. w stosunku do roku 2020. W tym samym okresie liczba zawinięć statków handlowych do portu wzrosła o blisko 15 proc. do 4240. Port Gdynia jest największym agroportem na Bałtyku, zajmuje także trzecie miejsce pod względem przeładunku kontenerów – blisko 1 mln TEU w 2021 roku.
18.01.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.