• <
nauta_2024

Syryjski armator z brytyjskim nakazem aresztowania

jm

31.05.2024 21:48
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Syryjski armator z brytyjskim nakazem aresztowania

Partnerzy portalu

Fot. Cengiz Tokgöz / VesselFinder

Brytyjski sąd wydała nakaz aresztowania syryjskiego armatora. Ma on odsiedzieć 18 miesięcy za fałszywe zeznania, ale przebywa w Syrii.

Abdul Jalil Mallah, armator z Syrii, został skazany przez sąd w Wielkiej Brytanii na 18 miesięcy więzienia za składanie fałszywych zeznań. Mężczyzna znajduje się także na liście sankcyjnej przez swoje powiązania z Iranem i Huti.

Mallah został pozwany przez spółkę Oaktree Capital Management, która pożyczyła 49-latkowi fundusze na zakup dwóch masowców. Kiedy jednak na Mallaha nałożono sankcje za jego powiązania z Huti, firma wycofała się z umowy i postanowiła odzyskać pieniądze na drodze sądowej. Syryjczyk w trakcie trwania sprawy kłamał przed sądem, przekazywał także sfałszowane dokumenty. Za te przestępstwa sędzia Sara Cockerill skazała go na 18 miesięcy więzienia, zasądzono także konfiskatę wszystkich środków należących do Mallaha w Wielkiej Brytanii.

Oaktree Capital Management odzyskało finalnie jeden z dwóch statków, na zakup których spółka wyłożyła pieniądze. Masowiec Amethyst został przejęty w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Druga jednostka, Courage, popłynęła jednak na wody syryjskie, gdzie mieszka Abdul Jalil Mallah.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.