• <
pge_baltica_390x100_duży

Greta Thunberg ponownie oskarżona o blokadę portu naftowego w Malmö

Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Greta Thunberg ponownie oskarżona o blokadę portu naftowego w Malmö

Partnerzy portalu

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg została oskarżona w piątek o "nieprzestrzeganie prawa oraz naruszenie porządku" w związku z blokadą portu naftowego w szwedzkim Malmö. Wcześniej Thunberg za podobny czyn została skazana na karę grzywny.

"Demonstracja (mająca miejsce 24 lipca) nie miała pozwolenia i doprowadziła do wstrzymania ruchu samochodowego. Kobieta odmówiła wykonania polecenia policji o opuszczeniu miejsca" - poinformowała w komunikacie prokurator Isabel Ekberg.

Wcześniej w dniu blokady Thunberg została skazana na karę grzywny przez sąd w Malmö za zatrzymanie ciężarówek w drodze do portu w tym mieście 19 czerwca. Wówczas aktywistka tłumaczyła, że nie popełniła przestępstwa, gdyż jej postępowanie z uwagi na zagrożenie, jakie stanowią dla świata paliwa kopalne, było usprawiedliwione.

Według szwedzkiego kodeksu karnego w przypadku kilkukrotnego popełnienia przestępstwa polegającego na naruszeniu porządku i nieposłuszeństwa wobec policji możliwe jest zasądzenie kary więzienia.

Proces Thunberg w sądzie rejonowym w Malmö zaplanowano na 27 września.(PAP)

zys/ adj/

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.