• <

Wynik wyszukiwania - "plaża" - Wiadomości

Nieszczęśliwy wypadek. Turystka straciła rękę w wyniku ataku rekina. Pomyliła go z... tuńczykiem

W egipskim kurorcie Dahab nad Morzem Czerwonym w wyniku ataku rekina turystka straciła rękę. Prawdopodobnie pomyliła niebezpiecznego drapieżnika z tuńczykiem, informują w czwartek media lokalne. Minister środowiska Egiptu Jasmin Fuad potwierdziła, że plaża w Dahabie została zamknięta.
14.09.2023

Lato z Portem Gdańsk i Baltic Hub zakończył pokaz kina plenerowego na Stogach

Lato z Portem Gdańsk i Baltic Hub dobiegło końca. Projekt ten zwieńczył pokaz filmu "Tajemniczy ogród" na gdańskich Stogach. Całe przedsięwzięcie można z powodzeniem uznać za spory sukces organizacyjny.
30.08.2023

Kuba. Zaginiony Holender został uratowany z bezludnej wyspy dzięki napisowi SOS na piasku

64-letni Holender został uratowany po spędzeniu trzech dni na bezludnej wyspie znajdującej się ok. 150 km na północ od Kuby, po tym gdy zatonął jego jacht - informują w środę niderlandzkie media. Mężczyzna napisał na piasku ogromny znak SOS, który został dostrzeżony przez helikopter straży przybrzeżnej USA.
23.08.2023

"Ręcznikowy protest" w Grecji elementem walki o dostęp do plaż

Mieszkańcy stworzyli "Ruch Ręcznikowy" walczący o darmowy dostęp do plaż masowo zawłaszczanych przez firmy wynajmujące leżaki. Grecy protestują przeciwko zawłaszczaniu plaż przez prywatne firmy wynajmujące leżaki i parasole za grube pieniądze. Protestujących nazwano "Ruchem Ręcznikowym" - informuje w sobotę portal gazety "The National Herald".
12.08.2023

Mimo trwającej wojny otwarto kilka plaż w Odessie

Pomimo niebezpieczeństw związanych z trwającym konfliktem, władze Ukrainy zdecydowały się otworzyć kilka plaż, które są uznawane za bezpieczne. Są tu jednak pewne warunki i obostrzenia, niemniej daje to mieszkańcom szansę na odpoczynek oraz chwilę oderwania się od wojennej zawieruchy.
12.08.2023

Wrak samochodu na plaży w Łebie

Dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, Sebastian Kluska poinformował na platformie (dawniej Twitter) o niecodziennej akcji ratowniczej na plaży w Łebie. Przy brzegu stoi wrak samochodu dostawczego, a strażacy z Łeby i Lęborka biorą udział w akcji przeciwrozlewowej.
11.08.2023

NFZ przypomina, jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą. Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest oznakowane i strzeżone przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) - podkreślono na stronie NFZ.
10.08.2023

Przerażające sceny na plaży w Nowym Jorku. Kobieta w stanie krytycznym po ataku rekina

Kobieta doznała poważnych obrażeń, gdy zaatakował ją rekin przy plaży w Nowym Jorku – poinformowały we wtorek władze nowojorskie.
08.08.2023

Zakaz kąpieli na plażach Normandii po przedostaniu się wody z oczyszczalni ścieków

Merowie w kilku gminach Normandii, na północy Francji, podjęli decyzję o kilkudniowym zakazie kąpieli na plażach po przedostaniu się wody z oczyszczalni ścieków w pobliżu Caen. Polecenie w tej sprawie wydała Normandzka Regionalna Agencja Zdrowia (ARS).
02.08.2023

Samolot wpadł do wody na plaży w Hampton

Plażowicze w amerykańskim Hampton przeżyli chwile grozy, gdy w pobliżu ich kąpieliska do wody nagle spadł samolot. Na zarejestrowanych nagraniach widać, jak Piper PA-18 powoli opada i ląduje w wodzie zaledwie 30 metrów od plażowiczów. Na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak mało brakowało, a doszłoby do dużej tragedii.
31.07.2023

Transport autobusowy w Świnoujściu do plaży na Warszowie

Możliwy będzie nadzorowany transport autobusowy do plaży na Warszowie w Świnoujściu – poinformował w piątek wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Obecnie dotarcie do niej utrudnia ustanowiona strefa ochronna wokół terminala LNG.
28.07.2023

Lato z Portem Gdańsk i Baltic Hub. Plaża, sport i kino pod gwiazdami

W piątek Port Gdańsk i Baltic Hub inaugurują sezon letnich atrakcji! Na początek odbędzie się seans kina plenerowego, podczas którego wyświetlony zostanie film "Był sobie pies". Widzowie, usadowieni na wygodnych leżakach i okryci miękkimi kocykami, będą mogli przeżyć wzruszającą historię czworonoga, który odnajduje sens swojego istnienia w kolejnym psim wcieleniu.
27.07.2023

Hiszpania. Walka o najlepsze miejsca na plaży

W popularnym kurorcie Benidorm koło Walencji, na wschodzie Hiszpanii, od dłuższego czasu trwa walka między jego mieszkańcami i zagranicznymi turystami o najlepsze miejsca na plaży - poinformowały hiszpańskie media. Według nich podobnie jest na wielu innych plażach w Hiszpanii.
27.07.2023

Debata w Niemczech na temat bezpieczeństwa na basenach. Nawet 58% Niemców obawia się wizyty na kąpielisku

Debata na temat bezpieczeństwa na niemieckich kąpieliskach ogarnęła cały kraj. Była minister ds. rodziny uważa, że "kontrole tożsamości i obecność policji na niewiele się zdadzą, jeśli arabska młodzież generalnie nie przestrzega norm naszego społeczeństwa". Głos w tej sprawie zabrał też kanclerz Scholz.
22.07.2023

Burmistrz włoskiego Monfalcone wypowiada wojnę islamskim burkom na plażach i kąpielom w ubraniach

Anna Maria Cisint, burmistrz Monfalcone, miasta w okolicy Gorycji, zapowiedziała wprowadzenie zakazu plażowania i kąpieli w burkach, muzułmańskim stroju kobiecym zasłaniającym całe ciało. Ucoii (Unia Społeczności i Organizacji Islamskich we Włoszech) podejmie batalię prawną przeciw zakazowi, podają w piątek włoskie media, m. in. portal „donnamoderna”.
21.07.2023

Pomorskie: Woda zdatna do kąpieli w kąpieliskach nad morzem i nad jeziorami

W czwartek w południe woda we wszystkich kąpieliskach nad morzem i nad jeziorami w województwie pomorskim nadaje się do kąpieli. Sanepid nie stwierdził zakwitu sinic.
20.07.2023

Surowe kary grzywny za nieprzestrzeganie przepisów korzystania z hiszpańskich plaż

Nieprzestrzeganie ogólnych i lokalnych przepisów dotyczących korzystania z plaż często wiąże się z wysokimi karami grzywny. Hiszpańskie media wymieniają wykroczenia najczęściej popełniane przez turystów w lecie, jak kąpanie się w morzu przy czerwonej fladze, za co grozi grzywna od 100 do 3 tys. euro.
20.07.2023

W Świnoujściu powstanie przejście pod torami i ścieżka pieszo-rowerowa w kierunku terenów nadmorskich

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują przejście pod torem linii kolejowej Lubiewo–Świnoujście oraz blisko stumetrową ścieżkę pieszo-rowerową, co ułatwi mieszkańcom i turystom dojście do plaży – poinformował w poniedziałek Ministerstwo Infrastruktury. Koszt inwestycji wyniesie blisko 3 mln zł.
10.07.2023

Portugalskie służby wydały alert w związku z pojawieniem się przy plażach niebezpiecznej meduzy

Instytut Morza i Atmosfery Portugalii (IPMA) wydał alert dotyczący dużych rozmiarów meduz z gatunku Rhizostoma luteum, które licznie pojawiły się u brzegów popularnego wśród turystów regionu Algarve, na południu tego kraju.
07.07.2023

Kołobrzeg zwiększa bezpieczeństwo na plaży

Na kołobrzeskiej plaży pojawiły się dodatkowe przedmioty, mające wpłynąć na bezpieczeństwo turystów. To stojak życia, dostępny do ogólnego użytku w niestrzeżonych przez ratowników miejscach.
05.07.2023

PGE startuje z III edycją projektu „Plaża PGE – Poznaj moc bałtyckiego wiatru"

Już po raz trzeci PGE Polska Grupa Energetyczna realizuje nadmorski projekt pt. „Plaża PGE – Poznaj moc bałtyckiego wiatru". Od 7 lipca do 15 sierpnia br. na plażach w Ustce, Łebie i Sasinie mieszkańcy oraz turyści będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref edukacyjnych, w których poznają ciekawostki o odnawialnych źródłach energii i morskich farmach wiatrowych. Poprzednie dwie edycje projektu zgromadziły około 30 tysięcy odwiedzających.
03.07.2023

W Katalonii zamknięto trzy plaże po pojawieniu się rekinów

Trzy popularne katalońskie plaże zostały zamknięte po pojawieniu się w ich pobliżu rekinów. Obecność oceanicznych drapieżników u brzegów tego wschodniego regionu Hiszpanii, jak wskazują cytowani przez media biolodzy, staje się tam coraz powszechniejsza. Według władz gminy Alcanar, rekiny mogą należeć do gatunku groźnego dla człowieka i dlatego prewencyjnie zamknięto trzy plaże: Martinenca, Marciel i Marjal.
28.06.2023

Na plaży w Ligurii może przebywać tylko 400 osób, lokalne władze walczą z turystycznym oblężeniem

Na jednej z najpiękniejszych plaż we włoskiej Ligurii, znajdującej się w Zatoce Ciszy, objętej ochroną UNESCO od soboty do końca sierpnia obowiązuje limit osób, jakie mogą tam przebywać. Podobnie, jak w dwóch poprzednich latach, wyznaczono limit 400 miejsc. W ten sposób lokalne władze postanowiły uporać się tam z problemem tłoku, który dotyczy wielu miejscowości w tym regionie.
17.06.2023

Zakaz kostiumów kąpielowych i gołych torsów na ulicach w nadmorskiej miejscowości

W popularnej nadmorskiej miejscowości wakacyjnej Gallipoli w Apulii na południu Włoch władze wprowadziły zakaz chodzenia po jej centrum z gołym torsem i w kostiumach kąpielowych. Kara za złamanie zakazu, który będzie obowiązywał od 1 lipca do 20 września, wynosić będzie od 25 do 150 euro.
17.06.2023

Kobieta odkryła na plaży ponad 3000-letnią figurkę starożytnej, egipskiej bogini

74-letnia Lydia Marner w czasie spaceru z mężem na plaży nieopodal Palmachim w centralnym Izraelu nagle ujrzała coś, co na początku wzięła za kamień. Po skontaktowaniu się z archeologami okazało się, że kobieta odkryła ponad 3000-letnią figurkę egipskiej bogini Hathor.
14.06.2023

Mężczyzna przyniósł do swego gospodarstwa wyrzuconą na plażę minę, pomylił ją z butlą gazową

Mieszkaniec nadmorskiej wsi w okolicach Odessy znalazł na plaży minę kotwiczną, myląc ją z butlą z gazem, przyniósł na swoje podwórko. Na szczęście zwyciężył zdrowy rozsądek i opamiętawszy się, zadzwonił po pirotechników – poinformowało w niedzielę ukraińskie dowództwo operacyjne "Południe".
11.06.2023

Rusza sezon kąpielowy, można sprawdzić czystość kąpielisk online

1 czerwca rozpoczyna się w Polsce oficjalny sezon kąpielowy. Potrwa do 30 września. Czystość kąpielisk morskich i śródlądowych można sprawdzać w serwisie prowadzonym przez Główny Inspektorat Sanitarny.
01.06.2023

Zakończono przebudowę i rozbudowę systemu umocnień brzegowych w Mielnie

Urząd Morski w Szczecinie poinformował 31 maja br. o zakończeniu przebudowy i rozbudowę systemu umocnień brzegowych w Mielnie. Przeprowadzono też sztuczne zasilanie plaży piaskiem, które będzie powtórzone jesienią. Opaski brzegowe zyskały Pleśna i Kołobrzeg. Łączny koszt projektu to ponad 63 mln zł.
31.05.2023

Trwa poszerzanie plaży w Brzeźnie; zniknie hałda piasku po wcześniejszych pracach

Trwa poszerzanie plaży w Gdańsku Brzeźnie. Prace obejmują prawie półtorakilometrowy odcinek od Nowego Portu w kierunku molo. Zostanie wykorzystany zostanie do tego piasek z hałdy, która jesienią ubiegłego roku została usypana na plaży na wysokości Parku Brzeźnieńskiego.
18.05.2023

Portugalia. Brakuje 1000 ratowników morskich, alternatywą cudzoziemcy

Rozpoczynający się na plażach Portugalii sezon stoi pod znakiem desperackich poszukiwań ratowników morskich. Krajowy Urząd Morski (AMN) wezwał rząd Antonia Costy do pilnego znalezienia aż 1000 ratowników.
16.05.2023

Skonfiskowany turystom piasek z plaż Sardynii trafi tam, skąd go zabrali

Celnicy z lotniska w Alghero na Sardynii przekazali 300 kilogramów piasku, kamyków i muszelek z plaż Sardynii, zabranych przez turystów, by wszystkie te skarby natury mogły wrócić tam, skąd je skradziono. Przed sezonem letnim przypomina się, że wywóz takich "pamiątek" jest na włoskiej wyspie surowo karany.
17.04.2023

Uczniowie z Ustki posprzątali plażę. Akcję wsparła PGE Baltica

Około 60 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych razem z nauczycielami i pracownikami PGE Baltica sprzątało w poniedziałek zachodnią plażę w Ustce oraz przylegające do niej tereny leśne. Spółka z Grupy PGE buduje w Ustce bazę serwisową, z której obsługiwać będzie morskie farmy wiatrowe.
27.03.2023

Na plażach pojawiają się młode foki szare. WWF Polska wskazuje, jak zachowywać się w razie spotkania

Na przełomie marca i kwietnia na plażach Bałtyku pojawiają się pierwsze, tegoroczne szczeniaki foki szarej, najliczniejszego gatunku zwierzęcia z rodziny fokowatych w Bałtyku. Jest to normalne zjawisko, ale niekiedy ich obecność wiąże się również z zagrożeniami. Wolontariusze z Błękitnego Patrolu WWF Polska wskazują na to, co zrobić, kiedy spacerowicze natkną się na fokę odpoczywającą na piasku.
23.03.2023

Wcześniej niż zwykle otwarto jedyną w Europie plażę osobną dla kobiet i mężczyzn

Na prośbę mieszkańców Triestu władze tego włoskiego miasta wyraziły zgodę na wcześniejsze niż zwykle otwarcie jedynej w Europie plaży, na której kobiety i mężczyźni są oddzieleni murem. Podział ten nie zniechęca plażowiczów, którzy traktują to miejsce jako wyjątkową pozostałość dawnych czasów. Powodem przyspieszenia sezonu plażowania są coraz wyższe temperatury.
20.03.2023

Plaża w Rewie zostanie poszerzona jeszcze przed wakacjami

Prace przygotowawcze do poszerzenia plaży w Rewie (woj. pomorskie) od Cypla Redłowskiego do mola rozpoczną się w połowie maja br. Samo poszerzenie ma zakończyć się przed wakacjami. W planach jest też budowa nowej plaży od molo w kierunku Rezerwatu Przyrody Beka.
17.03.2023

Na plaże w Apulii morze wyrzuca setki opakowań keczupu i majonezu

Setki plastikowych opakowań keczupu i majonezu amerykańskiej produkcji wyrzuca morze na plaże w Apulii na południu Włoch. Butelki keczupu są już w większości puste, te z majonezem nadal szczelnie zamknięte. Prawdopodobnie ich pokaźny transport zgubił jakiś statek. Na razie sprawa pozostaje zagadką.
12.03.2023

Efektowny desant morskiego poduszkowca US Navy na plażę [WIDEO]

Wśród lokalnych mieszkańców niemałe zaskoczenie musiało wywołać pojawienie się na publicznej plaży w Karolinie Południowej jednostki morskiej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.
10.02.2023

Zakończyło się poszerzanie plaży w Gdyni Orłowie

Zasadnicze prace na plaży w Gdyni Orłowie zostały zakończone. Trwają drobne prace "kosmetyczne" - przekazała PAP rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska. Piasek potrzebny do poszerzenia plaż pozyskiwany jest z dna Bałtyku.
26.01.2023

Australia. W Sydney zamknięto popularne plaże, bo rekiny zaatakowały delfina

Kilka popularnych plaż w Sydney zostało zamkniętych w sobotę po tym, jak rekiny zaatakowały delfina. Ranny waleń krążył po płytkich wodach, ale ostatecznie osiadł na mieliźnie, gdzie padł.
21.01.2023

Obiekty Public Access Lagoons firmy Crystal Lagoons debiutują na rynku izraelskim

Wielonarodowy podmiot zawarł nową umowę na realizację w Izraelu obiektów Public Access Lagoons, związanych z innowacyjnym wykorzystaniem wody morskiej.
12.01.2023

Zakończyło się poszerzanie gdańskich plaż; niebawem rozpoczną się prace w Gdyni Orłowie

Zakończyły się prace związane z poszerzaniem plaż w Gdańsku Brzeźnie, na Westerplatte i Kuźnicy. Wciąż trwają prace w Karwieńskich Błotach. Na przełomie listopada i grudnia rozpoczną się prace w Gdyni Orłowie. Piasek potrzebny do poszerzenia plaż pozyskiwany jest z dna Bałtyku
30.10.2022

Ponad 18 tysięcy uczestników drugiej edycji projektu „Plaża PGE - Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru”

Ponad 18 tysięcy mieszkańców i turystów, spędzających wakacje nad polskim morzem, odwiedziło strefę edukacyjną zorganizowaną przez Fundację PGE - „Plaża PGE – Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru".
25.08.2022

Kolejna surowa kara za wywóz piasku z plaży na Sardynii

Karę w wysokości 1000 euro wymierzono na Sardynii parze turystów z Czech, którzy próbowali wywieźć z wyspy ponad 6 kilogramów piasku z jednej z plaż. Z tym zabronionym łupem turyści zostali zatrzymani na lotnisku w Cagliari. Do takich zdarzeń dochodzi tam niemal codziennie.
25.08.2022

Portugalia. Od lipca zamknięto 22 plaże, najczęstszym powodem skażenie wody ściekami

Z powodu zagrożenia dla zdrowia wczasowiczów od lipca w Portugalii zamknięto 22 plaże, a głównym powodem było przedostanie się ścieków do wody - wynika z raportu ekologicznej organizacji Zero, omawianego w sobotę przez portugalskie media.
20.08.2022

Ratownik z karetki wodnej: wzywają nas do złamań i udarów słonecznych

Kierownik zespołu karetki wodnej ratownictwa medycznego na Zalewie Zegrzyńskim Paweł Świniarski z pokładu pływającego ambulansu o swojej pracy, letnich zagrożeniach i o tym, że najczęstszym wakacyjnym urazem jest ten po poślizgnięciu się na mokrym.
16.07.2022

Na Pomorzu policjanci przez megafony ostrzegają przed zagrożeniem na plażach

Policjanci z Pomorza na plażach, w pasie nadmorskim i w pobliżu jezior rozpoczęli nadawanie komunikatu głosowego ostrzegającego przed zagrożeniem. Jest to związane z rosnącą liczbą utonięć i nieprzestrzeganiem regulaminów kąpielisk.
15.07.2022

Gdynia. Koniec pierwszego etapu poszerzania orłowskiej plaży

Zakończono pierwszy etap poszerzania plaży w Gdyni Orłowie, która została zniszczona na początku roku przez sztormy. W brzeg morski, na odcinku od sceny letniej do molo, wbudowano ok. 100 tys. m3 piasku. Kolejny etap zaplanowano na przełom sierpnia i września.
06.07.2022

PGE zaprasza na II edycję projektu „Plaża PGE – poznaj moc bałtyckiego wiatru"

I edycja projektu „Plaża PGE – poznaj moc bałtyckiego wiatru" odbyła się w 2021 roku i zgromadziła ponad 11 tysięcy zarówno mieszkańców jak i turystów spędzających wakacje nad polskim morzem. Pomysłodawca i organizator projektu – Fundacja PGE – kontynuuje projekt tym razem na plażach w Ustce, Łebie, Lubiatowie i Sasinie.
05.07.2022

Ukraina. Władze obwodu donieckiego: rosyjskie wojska ostrzelały bronią kasetową ludzi na plaży

Rosyjskie wojska ostrzelały we wtorek pociskami kasetowymi mieszkańców miasta Czasiw Jar, którzy odpoczywali na plaży nad stawem; w wyniku ataku jedna osoba zginęła, a 11 zostało rannych - poinformował w środę na Telegramie szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko.
22.06.2022

Rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego Południe ukraińskiej armii: w Odessie plaża jest linią obrony, naszym okopem

„W Odessie plaża jest linią obrony, naszym okopem” – powiedziała w wywiadzie dla PAP.PL Natalia Humeniuk, rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego Południe ukraińskiej armii. Dodała, że "Rosji zależy, by ludzie żyli w ciągłym poczuciu niebezpieczeństwa".
22.06.2022

Kąpielisko morskie w Ustce zaczyna sezon

Już jutro, w środę 1 czerwca na 100 metrach usteckiej plaży rozpocznie działanie kąpielisko morskie. Na najbliższy weekend synoptycy zapowiadają znaczne ocieplenie. Urzędnicy zapraszają do kąpieli i plażowania.
31.05.2022

W czerwcu zacznie się odbudowa zniszczonej przez sztormy plaży w Orłowie

Odbudowa plaży w Orłowie, która została zniszczona na początku roku przez sztormy, rozpocznie się w czerwcu - poinformował PAP, Urząd Morski w Gdyni. W przyszłości planowana jest również budowa progów podwodnych, mających za zadanie częściowe wygaszania energii, z jaką fale uderzają o brzeg.
17.04.2022

Hydrobud zbuduje opaski brzegowe w Kołobrzegu i Pleśnej

Firma Hydrobud z Ustronia Morskiego wygrała ogłoszony przez Urząd Morski w Szczecinie przetarg na budowę opasek brzegowych w Pleśnej i Kołobrzegu na wysokości Ekoparku Wschodniego.
23.02.2022

Plama ropy w Tajlandii zagraża wybrzeżom i rafie koralowej

Plama ropy naftowej, która we wtorek wydostała się z podmorskiego rurociągu w Zatoce Tajlandzkiej, zagraża wybrzeżom popularnej wśród turystów wyspy Ko Samet i koralowcom – poinformowały w niedzielę władze w Bangkoku.
29.01.2022

Molo w Brzeźnie będzie wyremonotwane przed sezonem

Jeszcze przed wakacjami Gdański Ośrodek Sportu zamierza przeprowadzić kolejny etap remontu molo w BrzeźnieMapka. Tym razem modernizacja zakłada wymianę barierek na pokładzie górnym - tuż przy wejściu na molo. Co ważne, w trakcie prac molo ma być dostępne dla spacerowiczów. Tuż obok - jeszcze w nadchodzące wakacje - GOS planuje także rozbudować istniejący plac zabaw na plaży.
23.01.2022

Ozdoba: chcemy zaostrzyć kary za zaśmiecanie m.in. plaż

Chcemy zaostrzyć kary dla osób, które przyczyniają się do degradacji środowiska. Planowana nowelizacja przepisów zakłada, że grzywna za zaśmiecanie plaż, lasów, terenów przy jeziorach, szlaków górskich wzrośnie z 500 do 5 tys. zł - powiedział w środę w Gdańsku wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.
28.07.2021

Hiszpania: Katalońskie plaże co roku węższe o 6-10 metrów

Popularne wśród turystów plaże w Katalonii co roku zwężają się o 6 do 10 metrów m.in. z powodu nasilających się prądów w Morzu Śródziemnym, które wymywają piasek, oraz gwałtownych zjawisk pogodowych. Zjawisko to jest najbardziej widoczne w stolicy regionu, Barcelonie.
16.06.2021

Wolontariat w zakresie ochrony wydm i lasów nadmorskich

Urząd Morski w Gdyni poszukuje WOLONTARIUSZY do współpracy w zakresie edukowania społeczeństwa w zakresie ochrony wydm i lasów nadmorskich.
21.04.2021

Hiszpania: Dzieci podczas zabawy na plaży znalazły 17 kg narkotyków

Grupa dzieci z prowincji Grenada, na południu Hiszpanii, zakończyła niedzielne wczasowanie na plaży zgłoszeniem policji nietypowego znaleziska - pojemnika zawierającego ponad 17 kg narkotyków.
01.03.2021

Wojsko w RPA będzie strzegło dostępu do plaż

Władze Republiki Południowej Afryki zdecydowały wysłać na plaże patrole wojskowe, które wspólnie z policją mają egzekwować przepisy lockdownu, zgodnie z którymi plaże są zamknięte do odwołania.
08.01.2021

Plaże Bali zasypane śmieciami

Kultowe plaże Bali pokryte są olbrzymimi górami śmieci. Władze podają, że każdego dnia z najbardziej znanych i lubianych plaż zbieranych jest od 30 do 60 ton odpadów!
05.01.2021

Wzburzony ocean zmył główne plaże Australii [wideo]

Najpopularniejsze destynacje turystyczne Australii w północnej Nowej Południowej Walii i południowym Queensland zostały pokonane przez ulewne deszcze i silne wiatry, podczas gdy prognozy ostrzegają przed zbliżającą się, jeszcze gwałtowniejszą pogodą - przypominającą cyklon.
14.12.2020

Nowe kładki na plaży w Gdyni na ostatniej prostej

Trwająca obecnie wymiana kładek pieszych na Plaży Sródmieście w Gdyni dostarczy nowej jakości mieszkańcom miasta oraz turystom. Efekty będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku.
24.11.2020

W lipcu i sierpniu nad morzem o 14,3 proc. mniej turystów

Liczba turystów odpoczywających nad morzem w lipcu i sierpniu br. spadła o 14,3 proc. wobec ubiegłego lata i wyniosła 1,5 mln, a liczba udzielonych noclegów zmniejszyła się o 18,9 proc., do 7,3 mln - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.
16.11.2020

Tłumy nad morzem w rejonie Rzymu i Neapolu

Wiosenna aura i słońce w drugą niedzielę listopada sprawiły, że tłumy ludzi przybyły na wybrzeże w rejonie Rzymu i Neapolu. Oblężenie zanotowano zarówno na promenadach, jak i w restauracjach.
08.11.2020

Zużyte maseczki i rękawiczki już na co trzeciej plaży

Zużyte maseczki, rękawiczki i inne środki ochrony osobistej znaleziono na 30 proc. brytyjskich plaż, które objęte były tegoroczną edycją akcji sprzątania plaż - poinformowała charytatywna organizacja Marine Conservation Society.
07.11.2020

Urząd Morski w Gdyni poszerza plażę w Kadynach [foto]

Plaża w Kadynach będzie poszerzona, a dno Zalewu Wiślanego w tym miejscu – jak zapewnia Urząd Morski w Gdyni - „odpowiednio ukształtowane”. Prace w tym miejscu mają potrwać do 7 grudnia. Zobacz zdjęcia.
06.11.2020

Sztorm zmył 6 tys. m sześc. świeżo poszerzonej plaży w Orłowie. Straty szacowane na ponad ćwierć miliona zł

Niedawno szalejący jesienny sztorm spowodował, że morze "zabrało ze sobą" 6 tysięcy metrów sześciennych plaży w Gdyni Orłowie. Nieszczęśliwym zrządzeniem losu niespełna pół roku temu Urząd Morski w Gdyni przeznaczył 2,5 mln złoty na jej poszerzenie.
04.11.2020

Plaże nadmorskie będą wyłączone z ustawy o ochronie zabytków

Chcemy m.in. wyłączyć spod działania ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami plaże nadmorskie - powiedziała dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków MKiDN dr hab. Katarzyna Zalasińska. Popularne chodzenie z detektorem po plaży miałoby być całkowicie zwolnione z dodatkowych obowiązków przewidzianych przepisami - wskazała.
22.10.2020

Nici z otwarcia plaży w Warosii? Eksperci: Miasto duchów wciąż kontroluje turecka armia

Eksperci twierdzą, że mimo dużego szumu medialnego wokół decyzji o ponownym otwarciu plaży w słynnym mieście duchów - Warosii, od 46 lat okupowanej przez turecką armię, jej status nie uległ zmianie. Warosią na Cyprze Północnym nadal rządzi wojsko.
11.10.2020

Po 40 latach skruszona turystka odesłała 15 kilogramów piasku z Sardynii

15 kilogramów piasku i kamyków z plaż na Sardynii odesłała na wyspę mieszkanka Toskanii po 40 latach, odkąd zabrała stamtąd tę osobliwą pamiątkę z wakacji. Piasek odnalazła w swojej piwnicy.
10.10.2020

Grecja wzywa Turcję do wycofania się z decyzji o otwarciu kurortu na Cyprze Płn.

Grecja wezwała Turcję do wycofania się z decyzji o ponownym otwarciu opuszczonego kurortu Warosia na Cyprze Północnym, ostrzegając, że Ateny i Nikozja są gotowe do poruszenia tej kwestii na spotkaniu przywódców Unii Europejskiej w przyszłym tygodniu - poinformował rzecznik greckiego rządu Stelios Pecas.
08.10.2020

Kurort Brzeźno – projekt nadmorskiej dzielnicy Gdańska

Wzmocnienie funkcji rekreacyjnych, odtworzenie elementów historycznych – Dom Zdrojowy, uzupełnienie o nowe funkcje usługowe i wypoczynkowe – takie są plany dla nadmorskiej dzielnicy Brzeźno. Podczas konferencji prasowej, w czwartek 8 października Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju przedstawił wizję dla rejonu ul. Hallera i Jantarowej.
08.10.2020

Cypr Płn. na nowo otworzy plażę w opuszczonej Warosii

Władze Cypru Północnego zapowiedziały, że na nowo otworzą plażę w opuszczonym kurorcie Warosia. Mieszkający tam niegdyś Grecy cypryjscy całkowicie opuścili miejscowość w 1974 r., po inwazji Turcji. Decyzję skrytykowały Republika Cypryjska, Grecja i Rosja.
07.10.2020

Nad morzem we Włoszech znaleziono osiem ciał

Cztery dni po gwałtownych burzach i ulewach, jakie nawiedziły Piemont, a także pogranicze Francji i Włoch, w Ligurii poinformowano o znalezieniu zwłok ośmiu osób na brzegu morza. Przypuszcza się, że większość to ciała ofiar powodzi z Francji.
06.10.2020

Plaże w okolicach Rzymu będą otwarte także zimą

26 plaż w rejonie Rzymu będzie otwartych także zimą - poinformowały w czwartek władze lokalne. Inicjatywa ta ma wesprzeć turystykę oraz branżę hotelową i gastronomiczną, podnoszącą się z ciężkiego kryzysu z powodu pandemii Covid-19.
01.10.2020

„Polskie plaże bez plastiku” – z helskich plaż w weekend sprzątnięto niemal tonę śmieci

Finał wspólnego przedsięwzięcia Procter & Gamble, Lidl Polska i Fundacji Nasza Ziemia za nami. W efekcie akcji sprzątania plaż i przylegających do nich terenów na Półwyspie Helskim zebrano 918 kg śmieci, w tym odpadów z tworzyw sztucznych. Projekt „Polskie plaże bez plastiku” jest częścią 27. edycji kampanii Sprzątania świata-Polska, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Hasło przyświecające tegorocznej jej odsłonie to „Plastik? Redukuję. Rezygnuję. Segreguję.”.
15.09.2020

W sobotę utonęły trzy osoby

W sobotę utonęły trzy osoby - podało w niedzielę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od początku kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 335 utonięć.
13.09.2020

Bezpieczne lato na gdańskich kąpieliskach morskich. GOS podsumował miniony sezon

Gdański Ośrodek Sportu przedstawił statystyki dotyczące bezpieczeństwa w sezonie letnim 2020 nad morzem. Na kąpieliskach morskich nie było żadnego utonięcia. Są jednak problemy, z których największy i powtarzający się od lat to kąpiel w morzu plażowiczów będących pod wpływem alkoholu.
08.09.2020

Władze turystycznych regionów Hiszpanii ograniczają wstęp na plaże nocą

Rządy regionów Andaluzji oraz Balearów, w związku ze wzrostem liczby przypadków zachorowań na Covid-19, wprowadziły zakazy wchodzenia na plaże po zapadnięciu zmroku. Argumentują, że wieczorne spotkania wczasowiczów nad brzegiem morza mogą sprzyjać rosnącej liczbie infekcji.
04.09.2020

W zachodniopomorskim wakacje z tłumami na plażach i mniejszą liczbą zagranicznych turystów

Tłumy turystów na nadbałtyckich plażach pomimo epidemii, jednocześnie straty finansowe w branży hotelarskiej z powodu mniejszej liczby gości z zagranicy – to pierwsze podsumowanie sezonu wakacyjnego w dobie pandemii COVID-19 w Zachodniopomorskiem.
31.08.2020

Nadmorskie kąpieliska bez sinic

Wszystkie nadmorskie kąpieliska na terenie woj. pomorskiego, są pozbawione sinic i nadają się do kąpieli.
29.08.2020

Nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

Wszystkie nadmorskie kąpieliska na terenie województwa pomorskiego, są dziś pozbawione groźnych dla zdrowia sinic i zdatne do kąpieli.
24.08.2020

Wczoraj utonęły dwie osoby

W czwartek utonęły dwie osoby – przekazało w piątek rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 291 utonięć.
21.08.2020

Na lotniskach na Sardynii konfiskują piasek, wywożony przez turystów

Na Sardynii nie mija mania wywożenia piasku, kamyków i muszelek z plaż przez turystów, którzy zabierają to jako pamiątki z wakacji. Na lotniskach na wyspie służby rekwirują codziennie po 50 kilogramów bogactw naturalnych, których wywóz uważa się za kradzież.
21.08.2020

Wczoraj utonęły 4 osoby

W środę utonęły 4 osoby – poinformowało dziś rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia tego roku Komenda Główna Policji odnotowała 289 utonięć.
20.08.2020

Chleb z glonów? Nadmiar alg przy plażach użyteczny dla przedsiębiorców

Algi morskie, bardzo liczne przy popularnych portugalskich plażach, choć utrudniają miłośnikom kąpieli poruszanie się w wodzie, to inspirują przedsiębiorców do nowych zastosowań, m.in. wyrobu biokosmetyków, a nawet produkcji pieczywa.
19.08.2020

Wszystkie kąpieliska nad morzem zdatne do kąpieli

Wszystkie nadmorskie kąpieliska na terenie województwa pomorskiego, są dzisiaj pozbawione groźnych dla zdrowia sinic i zdatne do kąpieli.
19.08.2020

We wtorek utonęły trzy osoby

Wczoraj utonęły trzy osoby – przekazało w środę rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia tego roku Komenda Główna Policji odnotowała 285 utonięć.
19.08.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska zdatne do kąpieli!

Wszystkie nadmorskie kąpieliska na terenie województwa pomorskiego, są dziś pozbawione groźnych dla zdrowia sinic i zdatne do kąpieli.
18.08.2020

Zwłoki na plaży w Łebie

Dziś rano spacerowicz znalazł na plaży w Łebie zwłoki, najprawdopodobniej kobiety. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, jest prokurator, pod którego nadzorem policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia – poinformowała PAP sierż. sztab. Marta Bąciaszek z lęborskiej policji.
18.08.2020

Pomorskie: jedno kąpielisko nieczynne

Gdynia Babie Doły to w tej chwili jedyne kąpielisko w pomorskim zamknięte z powodu sinic.
17.08.2020

Wyjątkowy pojazd świnoujskiej policji

Niedawno do zasobów policji w Świnoujściu dołączyło nietypowe auto - terenowy pojazd użytkowy marki Polaris. Pojazd idealnie sprawdza się podczas akcji na plaży.
17.08.2020

W pomorskim nieczynne dwa kąpieliska

Dwa nadmorskie kąpieliska na terenie województwa pomorskiego, są dziś zamknięte zamknięte z powodu utrzymujących się w wodzie sinic.
17.08.2020

Gdynia: Plaża wczoraj i dziś (foto)

Gdyńska plaża niezmiennie przyciąga w upalne dni spragnionych słońca i wody mieszkańców i turystów. Czy zmieniła się przez ostatnie kilkadziesiąt lat? Zobaczcie sami.
16.08.2020

Bursztyn można zbierać tylko na plażach i płytkim pobrzeżu

Urząd Morski w Gdyni przypomina, że amatorsko bursztyn można zbierać wyłącznie na plażach i płytkim pobrzeżu. Nie wolno tego robić na wydmach, klifach, w lasach i w parkach narodowych.
16.08.2020

Nieczynna dwa nadmorskie kąpieliska

Dwa nadmorskie kąpieliska, zorganizowane na terenie województwa pomorskiego, są zamknięte w niedzielę z powodu utrzymujących się w wodzie zakwitów sinic.
16.08.2020

4 kąpieliska nieczynne w pomorskim

Cztery nadmorskie kąpieliska, zorganizowane na terenie województwa pomorskiego, są zamknięte w sobotę z powodu utrzymujących się w wodzie zakwitów sinic.
15.08.2020

Po południu nieczynne 4 nadmorskie kąpieliska

Cztery nadmorskie kąpieliska na terenie województwa pomorskiego są aktualnie zamknięte z powodu sinic.
14.08.2020

Nieczynnych 5 nadmorskich kąpielisk

Pięć nadmorskich kąpielisk na terenie województwa pomorskiego zostało zamkniętych w piątek z powodu utrzymujących się w wodzie zakwitów sinic.
14.08.2020

Bałtyk w sierpniu staje się bardziej niebezpieczny!

Sierpień to ten miesiąc wakacji kiedy Bałtyk staje się bardziej niebezpieczny. Częściej występują sztormy i prądy wsteczne. Zasad bezpiecznej kąpieli należy przestrzegać zawsze, ale statystycznie, najbliższy czas to najtrudniejszy okres sezonu dla ratowników. Woda nawet ta pozornie spokojna, może w każdej chwili, nagle stać się bardzo niebezpieczna. Absolutnie nie wolno wchodzić do wody gdy wywieszona jest czerwona flaga.
14.08.2020

Korytarz życia na plaży

Policjanci ze Świnoujścia wzywają plażowiczów do pamiętania o korytarzu życia - nie tylko na drodze, ale także na plaży.
14.08.2020

Dzik zaskoczył plażowiczów nad Bałtykiem [wideo]

Plażowicze w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn mieli nietypową niespodziankę - w morzu kąpał się dzik, który następnie wybiegł na zatłoczoną plażę.
13.08.2020

Już 8 nadmorskich kąpielisk nieczynnych!

W czwartek wczesnym popołudniem w ośmiu nadmorskich kąpieliskach w województwie pomorskim kąpiel jest zabroniona z powodu utrzymujących się w wodzie sinic. Niedozwolona jest także kąpiel nad jeziorem Szczytno.
13.08.2020

Czerwone flagi na plażach w Szczecinie i Lubczynie

Dziś rano czerwona flaga pojawiły się także w zachodniopomorskim - nad kąpieliskiem miejskim Dziewoklicz w Szczecinie, z powodu zielonego zakwitu na wodzie oraz nad Jeziorem Dąbie w Lubczynie, ze względu na zanieczyszczenia biologiczne.
13.08.2020

5 nadmorskich kąpielisk nieczynnych przez sinice

Dziś rano zamkniętych jest pięć kąpielisk nad morzem w Pomorskiem z powodu utrzymujących się w wodzie sinic. Nieczynne są także dwa kąpieliska nad jeziorami.
13.08.2020

Bezpieczne opaski na gdyńskiej plaży

Gdyńscy policjanci wręczają rodzicom i opiekunom dzieci tzw. „bezpieczne opaski”. Mają one ułatwić odnalezienie malucha w przypadku zagubienia w tłumie turystów. Funkcjonariuszy można spotkać przy miejskiej plaży, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
12.08.2020

Dwa pomorskie kąpieliska zamknięte z powodu sinic

Przez utrzymujących się w wodzie zakwity sinic, dziś rano w Pomorskiem zamknięte pozostają dwa strzeżone kąpieliska - nadmorskie w Mikoszewie i położone nad jeziorem Żarnowieckim w Lubkowie.
12.08.2020

Kosiniak-Kamysz: Kiedy na plaży tłum, nie pomoże nawet maseczka

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, zaapelował dziś o rozwagę do osób, które w najbliższy weekend planują wybrać się w oblegane miejsca. "W warunkach, kiedy na plaży jest tłum osób, żadna maseczka nam nie pomoże" - podkreślił.
07.08.2020

Sprawdź aktualny stan wody w nadmorskich kąpieliskach!

W czwartek popołudniu czynne są wszystkie nadmorskie kąpieliska strzeżone w woj. pomorskim – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Ze względu na zakwit sinic zamknięte są kąpieliska na jeziorem Przywidzkim i Żarnowieckim.
06.08.2020

Pomorskie: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

We wtorek rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
04.08.2020

Pomorskie: Woda zdatna do kąpieli we wszystkich kąpieliskach nad morzem i jeziorami

W żadnym z kąpieliskach zorganizowanych nad Bałtykiem i nad jeziorami na terenie woj. pomorskiego nie zaobserwowano w poniedziałek rano zakwitów sinic i we wszystkich woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
03.08.2020

Jedna osoba utopiła się na niestrzeżonej nadmorskiej plaży w Sarbinowie

Jedna osoba utopiła się w niedzielę na niestrzeżonej nadmorskiej plaży w Sarbinowie. Z wody wyciągnięto także przytomne dziecko.
02.08.2020

Pomorskie: Czynne są wszystkie kąpieliska – te nad morzem i te nad jeziorami

W niedzielę rano czynne są wszystkie kąpieliska strzeżone w województwie pomorskim, zarówno te położone nad Morzem Bałtyckim, jak i te zorganizowane nad jeziorami - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
02.08.2020

Pomorskie: Czynne wszystkie kąpieliska nadmorskie i nad jeziorami

W sobotę rano można bezpiecznie korzystać ze wszystkich kąpielisk nadmorskich oraz tych położonych nad jeziorami w woj. pomorskim – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
01.08.2020

Pomorskie: Wszystkie kąpieliska nadmorskie i położone nad jeziorami czynne

W piątek po południu czynne są wszystkie kąpieliska zorganizowane w woj. pomorskim nad Bałtykiem oraz nad jeziorami – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. W ostatnich dniach – z powodu zakwitów sinic - kąpiel była niemożliwa w kilku jeziorach.
31.07.2020

Ratownik z Jastarni zarażony COVID-19. Kąpielisko zamknięte do soboty

U jednego z ratowników w Jastarni wykryto wirus COVID-19. 14 innych zostało objętych kwarantanną.
31.07.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska czynne, zamknięte jedno nad jeziorem

W piątek po południu czynne są wszystkie nadmorskie kąpieliska zorganizowane w woj. pomorskim – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Z powodu sinic zamknięte jest jedno kąpielisko położone nad jeziorem Przywidzkim.
31.07.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska są czynne, zamknięte dwa nad jeziorami

W piątek rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Nie należy się natomiast kąpać w dwóch miejscach nad jeziorami.
31.07.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska czynne, zamknięte trzy nad jeziorami

W czwartek rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Z powodu sinic zamknięte są trzy kąpieliska położone nad jeziorami.
30.07.2020

W trosce o bezpieczeństwo. Forum Koszalin łączy siły z nadmorskimi kurortami

Poczucie bezpieczeństwa plażowiczów jest kluczem do udanego wypoczynku. O ich komfort co roku dbają setki ratowników. W akcję bezpiecznych wakacji włącza się Centrum Handlowe Forum Koszalin. Dzięki współpracy z MOSiR-em, WOPR na plażach w Mielnie, Sarbinowie, Gąskach, Unieściu, Mielenku, Chłopach oraz Łazach przez najbliższe 5 lat będzie patrolować nadmorskie tereny z nowych domków ratowniczych.
29.07.2020

Włochy: Słynne plaże na wyspie Budelli objęte specjalnym nadzorem

Plaże na wyspie Budelli w archipelagu Maddalena, uważane za najpiękniejsze we Włoszech i zagrożone erozją, objęto nadzwyczajnym nadzorem. Są dostępne przez pięć godzin dziennie, a kto na nie wejdzie musi przed ich opuszczeniem pozbyć się każdego ziarenka piasku.
28.07.2020

Francja: W jednej z gmin w Bretanii z powodu koronawirusa zamykane są plaże

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w gminie Quiberon w departamencie Morbihan w Bretanii, na północnym zachodzie Francji, władze zdecydowały o zamknięciu plaż, parków i ogrodów od godz. 21 do godz. 7 rano. Na Covid-19 zaczęli chorować tam głównie młodzi ludzie.
27.07.2020

Żołnierze patrolowali plażę w Ligurii, egzekwując zasady reżimu sanitarnego

Uzbrojeni żołnierze w mundurach polowych patrolowali w weekend plaże we włoskim mieście Ventimiglia w Ligurii na północy kraju. Ich pojawienie się na piasku wśród osób opalających się na leżakach i ręcznikach wywołało zdumienie i poruszenie - podały media.
27.07.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska bez sinic

W sobotę rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
25.07.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska bez sinic

W piątek rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
24.07.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W czwartek rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
23.07.2020

Bezpieczna plaża, czyli co warto wiedzieć o sinicach

Do końca tygodnia jednostka gdyńskiej 3. Flotylli Okrętów będzie badać Bałtyk Południowy, korzystając m.in. z echosond, sonaru czy pojazdu podwodnego. ORP „Heweliusz” zbiera w ten sposób dane, które pozwolą zaktualizować morskie mapy i zapewnić bezpieczną nawigację.
23.07.2020

Środa: Woda zdatna do kąpieli we wszystkich nadmorskich kąpieliskach

W żadnym z około 60 nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych na terenie woj. pomorskiego nie zaobserwowano w środę rano sinic i woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
22.07.2020

Godzina policyjna na plażach w USA

Od czwartku na plażach w Long Beach na Long Island obowiązywać będzie godzina policyjna. Wprowadza się ją ze względu na nieprzestrzeganie restrykcji związanych z Covid-19. Możliwość wprowadzenia nowych obostrzeń sygnalizował wcześniej gubernator Andrew Cuomo.
22.07.2020

Tylko dwa gdyńskie kąpieliska nieczynne z powodu sinic

Już tylko w dwóch nadmorskich kąpieliskach – zlokalizowanych w Gdyni – obowiązuje zakaz korzystania z wody ze względu na obecność w niej sinic - poinformował w poniedziałek popołudniu Główny Inspektorat Sanitarny.
20.07.2020

Zachodniopomorskie: Z powodu sinic zamknięte kąpielisko w Trzebieży

Kąpielisko w Trzebieży (Zachodniopomorskie) nad Zalewem Szczecińskim zostało zamknięte z powodu zakwitu sinic - podaje Serwis Kąpieliskowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
20.07.2020

Poza kąpieliskiem w Gdyni Redłowie, inne nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W niedzielę rano, poza kąpieliskiem w Gdyni Redłowie, woda we wszystkich innych kąpieliskach w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
19.07.2020

Na katalońskich plażach pełno ludzi wbrew zaleceniom władz

Pomimo rekomendacji autonomicznego rządu Katalonii, skierowanej w piątek do 4 mln mieszkańców Barcelony i okolic, aby przez 15 dni nie wychodzili z domu z wyjątkiem sytuacji koniecznych, w sobotę katalońskie plaże były pełne ludzi. W regionie odnotowano ostatnio wzrost zakażeń SARS-CoV-2.
18.07.2020

Sobota: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W sobotę rano woda we wszystkich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Nieczynne jest kąpielisko nad jez. Dobrogoszcz na Kaszubach.
18.07.2020

Testy drona ratowniczego na plaży w Międzyzdrojach

Ratownicy wodni z Międzyzdrojów (Zachodniopomorskie) testują drona, który ma pomóc w akcjach ratunkowych m.in. osób topiących się czy w poszukiwaniach na wodzie. Jeśli testy wypadną pomyślnie, dron będzie mógł holować do brzegu osobę ważącą nawet 150 kg.
17.07.2020

Środa: Woda zdatna do kąpieli we wszystkich nadmorskich kąpieliskach

W żadnym z nadmorskich kąpieliskach na terenie woj. pomorskiego nie zaobserwowano w środę rano sinic i woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Z powodu sinic zamknięto natomiast kąpielisko nad jez. Dobrogoszcz na Kaszubach.
15.07.2020

Woda zdatna do kąpieli we wszystkich nadmorskich kąpieliskach

W żadnym z około 60 nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych na terenie woj. pomorskiego nie zaobserwowano we wtorek rano sinic i woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
14.07.2020

Czwartek: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W czwartek rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
09.07.2020

RCB: W poniedziałek utonęły dwie osoby; od kwietnia odnotowano 145 utonięć

W poniedziałek utonęły dwie osoby - poinformowało we wtorek rano na swojej stronie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak dodano, od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 145 utonięć.
07.07.2020

Z powodu sinic nieczynne jedno z kąpielisk w Helu

Z powodu pojawienia się w wodzie zakwitu sinic w poniedziałek rano zamknięte zostało kąpielisko "Mała plaża" w Helu - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Kąpiel możliwa jest przy wszystkich pozostałych nadmorskich plażach strzeżonych działających w Pomorskiem.
06.07.2020

RCB: w ciągu weekendu utonęło dziewięć osób

W ciągu weekendu utonęło dziewięć osób, a od 1 kwietnia 2020 roku Komenda Główna Policji odnotowała 143 utonięcia - poinformowało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
06.07.2020

Niedziela: Woda zdatna do kąpieli we wszystkich nadmorskich kąpieliskach

W żadnym z około 60 nadmorskich kąpielisk zorganizowanych na terenie woj. pomorskiego nie zaobserwowano w niedzielę rano sinic i woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
05.07.2020

Pomorskie: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W sobotę rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
04.07.2020

Włochy: Spadek liczby osób na płatnych plażach w czerwcu nawet o 80 procent

Nawet o 80 procent spadła w czerwcu w porównaniu z tym miesiącem przed rokiem liczba osób na płatnych włoskich plażach - poinformowało w środę stowarzyszenie ich właścicieli i najemców. Spore nadzieje na poprawę sytuacji dają rezerwacje na lipiec i sierpień.
01.07.2020

Od dziś funkcjonują parkingi nadmorskie w sezonie letnim 2020 - sprawdź lokalizacje i opłaty

Od 1 lipca do 31 sierpnia osoby dojeżdżające na plażę samochodem będą mogły zostawić samochód na jednym z nadmorskich parkingów. Jednorazowa opłata pobierana jest przez siedem dni w tygodniu w godzinach 9:00-17:00 niezależnie od czasu postoju. Postój do 15 minut - po wcześniejszym zgłoszeniu obsłudze - jest bezpłatny. Zachęcamy do płatności za pomocą karty.
01.07.2020

Środa: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W środę rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w Pomorskiem nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
01.07.2020

Trójmiasto: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

We wtorek rano woda we wszystkich trójmiejskich kąpieliskach położonych nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
30.06.2020

Studencka wizja Brzeźna i Stogów

Jak nadmorskie dzielnice Gdańska widzą młodzi? Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej organizowanego wraz z Wydziałem Urbanistyki i Architektury UM. Tematem prac była koncepcja urbanistyczno-architektoniczna dotycząca dwóch dzielnic Gdańska – Stogów i Brzeźna. Na konkurs wpłynęło 28 projektów.
29.06.2020

Sezon plażowy w Gdyni rozpoczęty! Otwarte 4 strzeżone kąpieliska

Dzisiaj rano w Gdyni zostały otwarte cztery kąpieliska strzeżone. Największe znajduje się na plaży w Śródmieściu i rozciąga się na długość 200 metrów.
26.06.2020

W. Brytania: zamkniemy plaże, jeśli nie będzie zachowywany dystans społeczny

Brytyjski rząd ostrzegł w piątek, że zamknie plaże, jeśli będą one zbyt zatłoczone, a ludzie nie będą przestrzegali zasad dystansu społecznego, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.
26.06.2020

Co drugi Polak planuje spędzić wakacje nad morzem lub jeziorem. Ratownicy wodni przypominają o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa

Według badań Polskiej Organizacji Turystycznej 27 proc. osób planujących wakacje w Polsce wybierze morze, a 16 proc. miejscowości nieopodal jezior. Bezpieczny wypoczynek nad wodą wymaga trzeźwego myślenia i stosowania się do zasad bezpieczeństwa. Ratownicy przypominają, żeby bezwzględnie unikać nies
26.06.2020

PZŻ patronem kampanii Pływam Bez Promili

Wakacje nad wodą to jedna z najpopularniejszych form letniego wypoczynku. Wciąż jednak wiele osób nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa, co często prowadzi do tragedii. Jak zatem bezpiecznie spędzić urlop nad wodą? Podpowiadają twórcy kampanii „Pływam bez promili”, nad którą patronat obj
26.06.2020

Lato z Portem Gdańsk i Baltic Hub zakończył pokaz kina plenerowego na Stogach

Lato z Portem Gdańsk i Baltic Hub dobiegło końca. Projekt ten zwieńczył pokaz filmu "Tajemniczy ogród" na gdańskich Stogach. Całe przedsięwzięcie można z powodzeniem uznać za spory sukces organizacyjny. 
30.08.2023

Sport na plaży z Portem Gdańsk i Baltic Hub

Upłynął kolejny weekend wydarzeń w ramach Lata z Portem Gdańsk i Baltic Hub. Tym razem na plaży w gdańskich Stogach królował sport.
07.08.2023

Kino Letnie na Stogach - tak się bawiliście. Co jeszcze w programie? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kino Letnie to projekt organizowany już po raz trzeci wspólnie przez DCT Gdańsk i Port Gdańsk. Sprawdziliśmy, jak się bawiliście na ostatnim seansie. Przypominamy również, co jeszcze w programie. 
23.08.2022

Przy okazji pogłębiania toru wodnego do Portu Gdańsk na plaże trafi ok. 4 mln m sześć. piasku. Prace wykonuje największa na świecie pogłębiarka

Na pomorskie plaże trafi blisko 4 mln metrów sześciennych piasku wydobytego przy okazji pogłębiania toru wodnego do gdańskiego Portu Północnego. Plaże zostaną poszerzone o 40, a miejscami nawet o 100 metrów. Prace warte w sumie 161 mln zł zakończą się we wrześniu. Obecnie wykonuje je największa pogłębiarka na świecie Leiv Eiriksson. Podpatrzyliśmy ją z naszą kamerą.
27.06.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.