• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Ile tego lata będzie kosztował dzień na włoskiej plaży?

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Ile tego lata będzie kosztował dzień na włoskiej plaży?

Partnerzy portalu

Od około 30 do nawet 700 euro dziennie trzeba zapłacić za pobyt na płatnej plaży we Włoszech z leżakami i parasolem - takie dane przedstawiła organizacja obrony praw konsumentów Codacons. Jak odnotowała, w porównaniu z zeszłorocznym sezonem letnim ceny te wzrosły od 3 do 5 procent.

Średnia cena pobytu rodziny na włoskiej plaży wynosi w tym roku od 32 do 35 euro dziennie. Koszt ten wyraźnie różni się w zależności od regionu.

W Sabaudii, często odwiedzanej zwłaszcza przez rzymian za miejsce z dwoma leżakami i parasolem trzeba zapłacić 45 euro dziennie.

W jednej z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości – Gallipoli w Apulii to wydatek nawet w wysokości 90 euro, a w niektórych kurortach na Sardynii 120 euro.

Organizacja Codacons przyjrzała się także cennikowi na najdroższych plażach: na luksusowej plaży w miejscowości Pescoluse w Apulii wynajem całej altanki dla dwóch osób, w pierwszym rzędzie nad samym morzem, kosztować będzie w sierpniu, czyli w szczycie sezonu 696 euro dziennie.

600 euro trzeba zapłacić na ekskluzywnej plaży w Forte dei Marmi w Toskanii za rozbity na plaży namiot z sofą, dwoma łóżkami rozmiaru king size, dwoma leżakami, krzesłem i stolikiem.

500 euro dziennie to cena pobytu na plaży przy luksusowym hotelu na weneckim Lido.

Konsumenckie stowarzyszenie Assoutenti podało po analizie danych z miejscowości wakacyjnych, że podwyżki cen biletów na promy, noclegów i cen w restauracjach sięgają w tym roku 15-20 procent.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

sw/ jm/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.