• <

Wynik wyszukiwania - "kurort" - Wiadomości

Malediwy otwierają się na Chiny? Groźny zwrot polityczny na Oceanie Indyjskim

Liczący 80 żołnierzy indyjski kontyngent wojskowy stacjonujący na Malediwach został wycofany na żądanie prezydenta Mohameda Muizzu – poinformowali urzędnicy z New Delhi. Już wcześniej Muizzu sygnalizował zmianę przyjaznej polityki wobec Indii i zwrot w stronę rywalizujących z nimi Chin.
10.05.2024

Kandydaci na prezydenta Świnoujścia o planach związanych z gospodarką morską miasta

Polska Agencja Prasowa przeprowadziła ankiety z kandydatami na prezydenta Świnoujścia. 7 kwietnia w walce o urząd prezydenta Świnoujścia zmierzy się czworo kandydatów: Joanna Agatowska (KWW Joanny Agatowskiej Świnoujście Wspólne Wyspy), Jan Borowski (KWW Jana Borowskiego Zmiana Pokoleniowa), Dorota Konkolewska (KW KO) oraz Paweł Sujka (KWW Pawła Sujki Wybieram Świnoujście). Nie zabrakło pytań dotyczących inwestycji portowych, offshore, czy planach związanych z molo.
02.04.2024

Morze Kaspijskie wysycha, jego poziom jest bliski historycznego minimum

Poziom wody w Morzu Kaspijskim od kilku lat systematycznie spada i jest bliski historycznego minimum; są miejsca, w których linia brzegowa przesunęła się o trzy kilometry - poinformował niezależny portal turkmen.news.
24.03.2024

Plaża Falesia w Portugalii uznana za najpiękniejszą na świecie

Położona w regionie Algarve, na południu Portugalii, plaża Falesia została uznana za najpiękniejszą na świecie w konkursie organizowanym przez wyspecjalizowany w ofertach turystycznych amerykański portal Tripadvisor.
29.02.2024

Malediwy. Nowy prezydent faworyzuje Chiny, co da im przewagę na Oceanie Indyjskim

Administracja nowego prezydenta Malediwów Mohameda Muizzu zażądała od Indii, aby wycofały swoje wojska z kraju do 15 marca - podał w niedzielę Reuters. Muizzu sygnalizował zmianę przyjaznej polityki wobec Indii i zwrot w stronę rywalizujących z nimi Chin.
15.01.2024

Bułgaria bojkotuje austriacki biznes z powodu niepełnoprawnego członkostwa w strefie Schengen

W Bułgarii coraz silniejsze są nastroje antyaustriackie z powodu blokowania przez Wiedeń pełnoprawnego członkostwa w strefie Schengen. Austria zgodziła się, by począwszy od końca marca obywatele Bułgarii i Rumunii mogli po niej swobodnie się przemieszczać, lecz wyłącznie drogą powietrzną i morską. Tymczasem biznes bułgarski uważa, że rocznie traci co najmniej 1 mld euro z powodu przestojów na granicach lądowych.
10.01.2024

Hiszpański kurort Benidorm gotowy na noworoczną imprezę na plaży dla 10 tys. turystów

W kurorcie Benidorm w Walencji wszystko jest już gotowe do wielkiej imprezy noworocznej – poinformowały władze tej hiszpańskiej gminy. Według radnej Marilo Cebreros, w zabawie sylwestrowej na plaży Levante weźmie udział ok. 10 tys. turystów krajowych i zagranicznych. Rezerwacje w hotelach oferujących kolację i zabawę zbliżają się do 90 proc.
31.12.2023

Śmiertelny atak rekina na Bahamach

44-letnia obywatelka USA zmarła u wybrzeży Bahamów po tym, jak zaatakował ją rekin, gdy pływała na desce SUP - poinformowała BBC na swojej stronie internetowej.
05.12.2023

Na bułgarski kurort nad Morzem Czarnym spadł dron. Zabłądził z Ukrainy?

Na skałach u wybrzeża miejscowości Tiulenowo, 80 km na północ od Warny, został znaleziony dron; na miejsce zdarzenia wysłaliśmy specjalną jednostkę, by zbadała bezzałogowiec i go zdezaktywowała - poinformowało w poniedziałkowym oświadczeniu ministerstwo obrony Bułgarii. Przypuszcza się, że dron jest wyposażony w ładunek wybuchowy - przekazało bułgarskie radio publiczne BNR.
18.09.2023

Straż przybrzeżna Algierii zastrzeliła Marokańczyków na skuterach wodnych

Algierskie ministerstwo obrony poinformowało o incydencie, który miał miejsce na jej wodach – jednostka straży przybrzeżnej miała zastrzelić dwie osoby na skuterach wodnych.
04.09.2023

Branża hotelarska w Rimini występuje przeciwko tym, którzy szkodzą wizerunkowi kurortu

Hotelarze w stolicy włoskich wakacji, Rimini nad Adriatykiem, zapowiedzieli, że będą występować na drogę prawną przeciwko każdemu, kto zniesławi ich morze i miasto. W ten sposób postanowili reagować na - jak mówią - „oszczerstwa” w mediach społecznościowych, które przynoszą straty wizerunkowi głównego nadmorskiego kurortu w kraju.
30.08.2023

W pobliżu rumuńskiego portu Konstanca wybuchła mina morska

W pobliżu rumuńskiego kurortu Costinesti niedaleko portu Konstanca wybuchła w poniedziałek mina morka – poinformował ukraiński portal Europejska Prawda, powołując się na rumuński portal Digi24.
14.08.2023

Hawaje w ogniu. Zdjęcia i nagrania rodem z apokalipsy

Straż Wybrzeża USA wysłała szereg jednostek nawodnych i powietrznych celem walki z ogromnymi pożarami, jakie wybuchły na Hawajach i objęły sporą część wyspy Maui. W związku z tym trwają wielkoskalowe działania ratunkowe i przeciwpożarowe.
11.08.2023

Turyści z Czech wybierają polskie morze. Wzrost zainteresowania sięga nawet 40%

Doceniają atrakcyjność zachodniopomorskiego pasa nadmorskiego, nie narzekają na ceny i… wybierają Polskę, bo Hiszpania czy Grecja jest dla nich „zbyt gorąca”, a polski klimat stanowi ciekawą odmianę. Czescy turyści podbijają zachodniopomorskie kurorty. Hotelarze zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie przyznają, że jest to rekordowy rok jeżeli chodzi o obecność turystów z tego kraju nad polskim morzem.
09.08.2023

Szersze wejście do portu w Kołobrzegu i więcej atrakcji tej części kurortu

W kołobrzeskim porcie z roku na rok rosną przeładunki, a jego nowoczesną marinę obierają za cel nie tylko europejscy żeglarze. Miejska spółka zarządzająca portem sprostała wojennemu wyzwaniu – tysiące ton ukraińskiego zboża odpłynęły stąd do Rotterdamu. Niedaleka przyszłość to port serwisowy dla morskich elektrowni wiatrowych i plany inwestycji, które podniosą rangę portu z korzyścią dla całego regionu.
28.07.2023

Hiszpania. Walka o najlepsze miejsca na plaży

W popularnym kurorcie Benidorm koło Walencji, na wschodzie Hiszpanii, od dłuższego czasu trwa walka między jego mieszkańcami i zagranicznymi turystami o najlepsze miejsca na plaży - poinformowały hiszpańskie media. Według nich podobnie jest na wielu innych plażach w Hiszpanii.
27.07.2023

Tunel pod Świną na kilka godzin zostanie wyłączony z eksploatacji

W nocy z 25 na 26 lipca przez cztery godziny tunel pod Świną zostanie wyłączony z eksploatacji – poinformował świnoujski magistrat. W tym czasie kierowcy mogą korzystać z przeprawy promowej Warszów. Powodem zamknięcia tunelu są przeglądy techniczne.
25.07.2023

Pożar na Rodos dotarł do strefy turystycznej, około 1,2 tys. osób czeka na ewakuację (TEMAT AKTUALIZOWANY)

Pożar na greckiej wyspie Rodos rozprzestrzenił się w niedzielę rano w stronę tzw. strefy turystycznej, gdy zmienił się o 180 stopni kierunek wiatru. Około 1,2 tys. osób wciąż czeka na ewakuację - poinformował rzecznik straży pożarnej Wassilis Warthakogiannis.
23.07.2023

Grecja. Pożary lasów w okolicach Aten, ewakuowano nadmorskie miejscowości

Płoną lasy na południe i zachód od Aten. Ewakuowano nadmorskie miejscowości Lagonisi, Saronida i Anawysos, położone około 15 km na południe od stolicy Grecji. Sytuację utrudnia silny wiatr; straż pożarna poinformowała, że ogień potrzebował zaledwie dwóch godzin, by pokonać dystans 12 km - podał we wtorek portal Yeni Safak.
18.07.2023

Promy Bielik będą kursować według dotychczasowego rozkładu

Oficjalnie podjęto decyzję, że do końca letniego sezonu promy Bielik w Świnoujściu będą kursowały zgodnie ze starym rozkładem. To oznacza, że z dwóch stron Świny odbijać będą co 20 minut.
14.07.2023

Premier: otwarcie tunelu w Świnoujściu to zburzenie ogromnej bariery rozwojowej

Otwarcie tunelu w Świnoujściu to spełnienie marzeń i zrzucenie ogromnego ciężaru w codziennym życiu, i zburzenie ogromnej bariery rozwojowej; ważne wydarzenie w najnowszej historii kraju - ocenił premier Mateusz Morawiecki w swoim podcaście.
02.07.2023

R. Bochenek: tunel łączący wyspy Uznam i Wolin, to kolejny dowód sprawczości i dotrzymywania słowa przez PiS

Tunel łączący wyspy Uznam i Wolin, to kolejny dowód sprawczości i dotrzymywania słowa przez PiS - powiedział PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek. Jeżeli jest współpraca rządu i samorządu, a priorytetem jest wspólnota celów, nie ma rzeczy niemożliwych - podkreślił.
01.07.2023

Tunel w Świnoujściu łączący wyspy Wolin i Uznam - oficjalnie otwarty

Tunel pod Świną oficjalnie otwarto w piątek; kierowcy samochodów przejadą nim wieczorem. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ocenił, że przeprawa, która łączy wyspy Wolin i Uznam, "kończy etap marzeń, a przenosi w realną, bezpieczną, od dawna wyczekiwaną rzeczywistość".
30.06.2023

Niemieckie media: tunel pod Świną to alternatywa dla podróżujących nad morze, skorzystają mieszkańcy Berlina i Brandenburgii, ale także Saksonii

W ciągu kilku lat Polska zbudowała tunel na wyspę Uznam w Świnoujściu. Jest on już gotowy - i zostanie oddany do użytku dzisiaj. To alternatywa dla podróżujących nad Morze Bałtyckie, również z Saksonii - pisze w piątek portal saechsische.de. "Skorzystają na tym również mieszkańcy Berlina i Brandenburgii" - zauważa "Berliner Zeitung".
30.06.2023

W piątek uroczyste otwarcie tunelu w Świnoujściu

Otwarcie tunelu pod Świną, który połączy wyspy Uznam i Wolin i ma zapewnić lepszą komunikację dla mieszkańców i turystów, zaplanowano na piątek. Dotychczas, aby dostać się do kurortu, konieczne było przeprawianie się promami, co powodowało często duże kolejki i opóźnienia.
30.06.2023

Wernisaż wystawy kolekcji pocztówek w Muzeum Rybołówstwa w Helu

W helskim muzeum otwarto nową wystawę czasową pt. „Wykąpałem się, zwiedziłem, ale deszcz pada…”, w której zaprezentowano polskie i niemieckie pocztówki prezentujące obraz turystycznego życia Helu pod koniec XIX i w początkach XX wieku.
28.06.2023

Rosyjski turysta zabity w Hurghadzie przez rekina! [WIDEO]

Turyści odwiedzający popularny egipski kurort Hurghada nad Morzem Czerwonym widzieli, jak mężczyzna został w czwartek po południu zjedzony żywcem przez rekina. Według serwisu Daily Beast ofiarą miał być rosyjski turysta.
08.06.2023

Władze Emilii-Romanii: nadmorskie kurorty czekają na turystów

Wybrzeże we włoskim regionie Emilia-Romania jest przygotowane na sezon letni i czeka na turystów z całego świata- zapewnili przedstawiciele lokalnych władz na konferencji prasowej w sobotę w Rimini. Minister turystyki Daniela Santanche mówiła o potrzebie wspierania ruchu turystycznego. "Pracujemy nad tym, aby nikt nie odwołał rezerwacji" - zapewniła.
27.05.2023

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg podpisał umowę z Interparking Polska na budowę i dzierżawę parkingu

Port Morski Kołobrzeg wychodząc na przeciw potrzebom swoich mieszkańców i turystów odwiedzających kurort wybuduje parking. Obiekt powstały na obszarze portu przeładunkowego będzie miał za zadanie zminimalizować oddziaływanie działalności portowej na życie miasta. Zarząd portu właśnie podpisał umowę z dzierżawcą i wykonawcą inwestycji.
12.05.2023

Czas na żeglarskie emocje. Przed nami Żeglarski Puchar Trójmiasta 2023

Żeglarski Puchar Trójmiasta rokrocznie otwiera sezon żeglarski na wodach Zatoki Gdańskiej. Jedna z najbardziej popularnych imprez żeglarskich polskiego wybrzeża w tym roku obchodzi swój okrągły jubileusz.
10.05.2023

Zachodniopomorskie. Nad morzem nadal wielu turystów; rozpoczęły się powroty z majówki

Na zachodniopomorskich plażach, w Międzyzdrojach i w Świnoujściu w środę nadal widać sporo odpoczywających osób. Zaczęły się już jednak wyjazdy z kurortów – tworzy się kolejka do przeprawy promowej w Świnoujściu.
03.05.2023

Pożar bazy paliw w Sewastopolu wywołał panikę na Krymie

Sobotni pożar bazy paliw w Sewastopolu wywołał panikę na anektowanym przez Rosję Krymie – informuje w niedzielę sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Paliwo z tej bazy wykorzystywała rosyjska Flota Czarnomorska.
30.04.2023

Radna Świnoujścia: terminal kontenerowy to problem

Podczas rozmowy w Radio Szczecin Joanna Agatowska, radna Świnoujścia z ramienia Lewicy, stwierdziła, że budowa głębokowodnego terminala kontenerowego nie przyniesie miastu korzyści.
06.04.2023

Zakaz palenia na włoskich plażach!

Władze włoskiego kurortu Riccione nad Adriatykiem, odwiedzanego przez tysiące turystów z całej Europy, wprowadziły od soboty zakaz palenia papierosów nad brzegiem morza w pasie pięciu metrów plaży od linii wody. Przepisy zaczęły obowiązywać w dniu otwarcia sezonu i przed masowymi przyjazdami na Wielkanoc.
02.04.2023

Grupy ekologiczne sprzeciwiają się budowie terminala LNG w Niemczech

Po wybuchu wojny na Ukrainie Niemcy rozpoczęli realizację przyspieszonych projektów budowy terminali LNG na bazie FSRU (pływające jednostki), aby zabezpieczyć dostawy gazu dla gospodarki dotychczas uzależnionej od taniego surowca importowanego z Rosji. Grupy ekologiczne domagają się wstrzymania budowy infrastruktury LNG u wybrzeży Rugii i Lubmina.
19.03.2023

[WIDEO] Pożar w hiszpańskim kurorcie zniszczył 100 jachtów i łodzi

Około 100 jachtów i łodzi zostało zniszczonych przez pożar w porcie kurortu Marbella, na południu Hiszpanii, podały władze popularnej wśród turystów gminy.
12.01.2023

Corsica Linea otrzymała swój pierwszy prom pasażerski RoPax, zasilany LNG

Ogłoszenie informacji nastąpiło zgodnie ze strategią transformacji energetycznej firmy, aby wejść do ligi firm celujących w zrównoważony, niskoemisyjny transport morski, przyspieszając też realizację celów zeroemisyjnych. LNG jako paliwo morskie zostało wybrane przez firmę ze względu na jego cechy przyjazne dla środowiska.
07.12.2022

Hiszpania. Po wakacjach wolontariusze zebrali z plaż ponad 7 ton śmieci

Przeprowadzona we wrześniu w 279 miejscach wybrzeża Hiszpanii akcja czyszczenia plaży pomogła pozbyć się z nich 7 ton śmieci - podała platforma organizacji ekologicznych Proyecto Libera, w ramach którego od kilku lat sprzątane są plaże tego kraju.
03.10.2022

W. Brytania. Ostrzeżenie na prawie 50 plażach po zrzucie ścieków do morza

Na prawie 50 plażach w Anglii i Walii obowiązują ostrzeżenia o zanieczyszczeniu po tym, jak w czasie trwających od poniedziałku ulewnych deszczy jedna z firm wodociągowych zrzuciła do morza nieoczyszczone ścieki - podała w środę organizacja Surfers Against Sewage.
17.08.2022

Ukraina. Doradca prezydenta: przyszłością Krymu jest bycie perłą Morza Czarnego, nie bazą wojskową terrorystów

Przyszłością Krymu jest bycie perłą Morza Czarnego, parkiem narodowym z unikalną przyrodą, światowym kurortem, a nie bazą wojskową dla terrorystów - przekazał doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak w reakcji na wtorkowe wybuchy w rosyjskiej bazie wojskowej na Krymie. Do sprawy odniosło się również ukraińskie ministerstwo obrony.
09.08.2022

Kolejna mina na Morzu Czarnym zdetonowana

Saperzy rumuńskiej armii przejęli w niedzielę wieczorem i zdetonowali minę na Morzu Czarnym - podało ministerstwo obrony w Bukareszcie. Dodało, że jej pojawienie się ma związek z wojną na Ukrainie.
01.08.2022

RWE: Local content wpisany w strategię

RWE Renewables jest jednym z deweloperów morskich farm wiatrowych, który nie tylko postrzega polski rynek jako bardzo obiecujący, ale ma też nam wiele do zaoferowania. Spółka, będąca liderem odnawialnych źródeł energii i jednym z wiodących światowych graczy morskiej energetyki wiatrowej, nie tylko rozwija jeden z pierwszych polskich projektów farmy na Bałtyku – F.E.W. Baltic II, ale i pracuje nad kolejnymi inicjatywami, które mogą przysłużyć się zarówno sektorowi, jak i gospodarce.
20.06.2022

Gdańsk przygotowuje się do sezonu plażowego. Jakie atrakcje w tym roku?

Sezon kąpielowy startuje już 24 czerwca. Dla amatorów morskich kąpieli przygotowano 9 kąpielisk, na których każdego dnia pracować będzie ok. 70 ratowników. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z dostępnych obiektów takich jak boiska, siłownie czy place zabaw. W trakcie sezonu letniego realizowane będą też akcje profilaktyczne oraz zawody sportowe.
12.06.2022

Ekspertka: przez krótki sezon i mało miejsc nocleg nad polskim morzem droższy niż nad Adriatykiem

Nocleg nad Bałtykiem bywa droższy niż nad Adriatykiem. To efekt krótszego sezonu turystycznego i małej liczby miejsc noclegowych - powiedziała PAP Paula Kukołowicz z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Wczasy nad polskim morzem pozwalają natomiast zaoszczędzić na dojeździe i wyżywieniu - dodała.
06.06.2022

Żeglarska Łotwa. Poznaj uroki Wschodniego Wybrzeża Bałtyku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Urokliwe mariny w portach i niewielkich ujściach rzek, szerokie piaszczyste plaże, rozwijająca się infrastruktura żeglarska oraz otwarci i przyjaźni gospodarze. To wszystko można znaleźć na wybrzeżu Łotwy od którego dzieli nas tylko 150 mil morskich.
30.05.2022

Turcja bezpieczną przystanią dla jachtów rosyjskich oligarchów

Clio - jacht powiązany z rosyjskim potentatem aluminiowym Olegiem Deripaską zawinął w sobotę do zatoki w pobliżu południowo-zachodniego tureckiego kurortu Gocek. Coraz więcej rosyjskich miliarderów kieruje się na tureckie wody, aby uciec przed zachodnimi sankcjami nałożonymi za inwazję Rosji na Ukrainę.
17.04.2022

Ukraiński MSZ twierdzi, że miny w Morzu Czarnym są rosyjskie

Miny od kilku tygodni dryfujące na Morzu Czarnym, to ładunki wybuchowe, które w 2014 r. przejęły wojska rosyjskie podczas inwazji na Krym - podało ukraińskie MSZ, cytowane w środę przez agencję Agerpres. Resort zarzucił armii rosyjskiej celowe umieszczanie na akwenie ładunków, aby “zszargać reputację Ukrainy”.
30.03.2022

Włosi wysłali na Morze Czarne trzy okręty do poszukiwania min

Trzy włoskie okręty udzielą wsparcia rumuńskiej marynarce wojennej w poszukiwaniu min na Morzu Czarnym, poinformował we wtorek w parlamencie w Bukareszcie szef MON Vasile Dincu. Dodał, że od soboty zostały już zneutralizowane dwa takie ładunki na tureckich wodach terytorialnych i jeden na rumuńskich.
29.03.2022

Rumunia. Saperzy zdetonowali minę na Morzu Czarnym; trwają poszukiwania kolejnych

Rumuńscy saperzy zdetonowali w poniedziałek po południu na wodach terytorialnych tego kraju na Morzu Czarnym minę morską, która prawdopodobnie przypłynęła tam z prądem morskim z Odessy. Jest to prawdopodobnie mina ukraińska.
28.03.2022

Turcja. Media: w Bosforze znaleziono minę morską, prawdopodobnie pochodzącą z Odessy

W sobotę tureccy rybacy znaleźli minę morską, która prawdopodobnie jest jednym z ładunków wybuchowych umieszczonych w marcu w pobliżu portu w Odessie - podał wydawany w Stambule dziennik "Hurriyet".
26.03.2022

Wycieczkowiec na mieliźnie na Dominikanie

Nietypową atrakcję zafundował swoim pasażerom wycieczkowiec Norwegian Escape – statek utknął na mieliźnie u wybrzeży Dominikany.
15.03.2022

Zachodniopomorskie. Sezon letni w branży turystycznej lepszy niż zakładano

Sezon letni dla zachodniopomorskich przedsiębiorców działających w pasie nadmorskim był w tym roku lepszy niż zakładano – poinformowała Północna Izba Gospodarcza. Najlepiej radziły sobie hotele, gorzej gastronomia.
12.10.2021

Naukowcy: wyciek ropy na Morzu Czarnym może być 400 razy większy, niż sądzono

Wyciek ropy, do którego doszło 7 sierpnia w terminalu pod Noworosyjskiem na Morzu Czarnym może być aż 400 razy większy niż oficjalnie podano - ocenili w środę naukowcy z Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN), powołując się na zdjęcia satelitarne.
11.08.2021

Sejmowa komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przyjęła dezyderat ws. rybołówstwa

Sejmowa komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przyjęła w piątek dezyderat opisujący problemy rybołówstwa rekreacyjnego i wzywający do podjęcia dialogu z rządem.
23.07.2021

Sejmowa Komisja Gospodarki Morskiej zajmie się problemami armatorów rybołówstwa

Prezydium sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ma przygotować dezyderat ws. problemów armatorów rybołówstwa rekreacyjnego. Dokument ma opisywać problemy rybaków i wezwać do podjęcia dialogu z tym środowiskiem.
22.07.2021

Wjazd do Łeby i Ustki zablokowany przez armatorów rybołówstwa rekreacyjnego

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego blokują w sobotę wjazdy do Łeby i Ustki. O utrudnieniach na drogach informuje GDDKiA. Policja zorganizowała też objazdy, by turyści przyjeżdżający do kurortów nie musieli stać w korkach.
03.07.2021

Czy ubezpieczenie morskie może uratować rafy koralowe?

Ponieważ zmiany klimatyczne zagrażają rafom koralowym na całym świecie, eksperci ds. ochrony przyrody w Ameryce Łacińskiej zatrudnili nieoczekiwanego sojusznika, aby spróbować je chronić: branżę ubezpieczeń morskich.
14.06.2021

Nowe zagrożenie zanieczyszczenia oceanów: maski na twarz

Pandemia koronawirusa dodała nowy niepożądany element do zanieczyszczenia morza w pobliżu miasta Bauan, popularnego miejsca nurkowego w filipińskiej prowincji Batangas.
09.06.2021

Sri Lanka. "The Guardian": katastrofa ekologiczna, plaże pokryte mikrodrobinami plastiku

Sri Lanka stoi w obliczu najgorszej katastrofy ekologicznej w swojej historii po tym, jak na przewożącym chemikalia kontenerowcu X-Press Pearl wybuchł pożar. Okoliczne plaże pokryte są mikrodrobinami plastiku, morze na brzeg wyrzuca martwe zwierzęta - poinformował w poniedziałek "The Guardian".
31.05.2021

Tajlandia umożliwi turystom odbycie kwarantanny na jachcie

Władze Tajlandii ogłosiły, że turyści przybywający do tego kraju będą mogli odbyć obowiązkową kwarantannę na jachcie lub małym statku wycieczkowym. To kolejny pomysł na uratowanie turystyki w czasie pandemii koronawirusa.
09.03.2021

Niemieckie kurorty turystyczne zaniepokojone budową tunelu pod Świną

Rozpoczęto megaprojekt - budowę tunelu pod Świną, który ma połączyć wyspy Uznam i Wolin; niepokoi to niemieckie kurorty turystyczne - przekazuje w poniedziałek niemiecki portal moin.de
08.03.2021

Jerzy Wójtowicz, prezes C. Hartwig: Bez terminalu kontenerowego świnoujski port będzie się cofał w rozwoju

Obrót kontenerowy rośnie systematycznie, z roku na rok. Pomiędzy Hamburgiem, a Gdańskiem nie ma takiego głębokowodnego terminalu kontenerowego. Ponadto atutem Świnoujścia jest lokalizacja - przy ujściu Odry, na przecięciu różnych szlaków śródlądowych, z perspektywą połączenia Odra-Dunaj, dostępem do środkowej Europy drogami śródlądowymi. Jerzy Wójtowicz, prezes C. Hartwig w wywiadzie potwierdza zasadność powstania głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu.
05.03.2021

Port Jastarnia – pierwszy port II Rzeczypospolitej. Dziś port przyjazny dla rybaków, żeglarzy i turystów morskich

Po raz pierwszy o Jastarni napisano w 1378 r. W piśmiennictwie pojawiła się jako Osternas, a później Hasternia. Obecna nazwa funkcjonuje od 1578 r. Dziś to port rybacki otwarty dla żeglarzy i morskich turystów.
03.03.2021

Gdańsk: Płażyński interweniuje ws. nowego planu zagospodarowania dla pasa nadmorskiego w Brzeźnie

Poseł PiS Kacper Płażyński skierował do wojewody pomorskiego pismo z prośbą o analizę nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla pasa nadmorskiego w Gdańsku Brzeźnie. Wskazał, że wojewódzki konserwator zabytków mógł otrzymać od urzędników błędne dane dotyczące wysokości drzew.
01.03.2021

Płażyński: tereny zielone nad morzem powinny służyć gdańszczanom, nie deweloperom

Tereny zielone nad morzem powinny służyć gdańszczanom, nie deweloperom – mówił w piątek w Gdańsku poseł PiS Kacper Płażyński. Zaapelował do prezydent Aleksandry Dulkiewicz, aby wycofała się z planów zabudowy pasa nadmorskiego w Brzeźnie.
19.02.2021

Port Darłowo – 20 nabrzeży u ujścia Wieprzy (wywiad)

O Darłowie pisano już w XII wieku. Ale osadnictwo było znacznie wcześniejsze i zamieszkałe były żyzne okolice u ujścia do Bałtyku dwóch rzek Wieprzy i Grabowej. Mieszkańcy tych okolic żyli nie tylko z rybołówstwa i uprawy roli. To rozwijał się również handel. Szczególnie od XIV wieku, kiedy miasto włączone zostało do Hanzy. Miasto miało port i własna flotę handlową. Były czasy prosperity i kataklizmów. W wyniku ruchów tektonicznych w 1497 r. Miasto i port uległo zalaniu i zniszczeniu. Kilkakrotnie miasto trawiły pożary.
12.02.2021

Dla plażowiczów i dla morsów. Nowa książka o gdańskich kąpieliskach

„Od Sopotu po Stogi” to najnowsza publikacja Muzeum Gdańska, w której dr Janusz Dargacz omawia zagadnienia związane historią dawnych podgdańskich kąpielisk morskich i Sopotu w okresie 1800-1870. Ciekawe spostrzeżenia uzupełnia 130 ilustracji. Książkę można nabyć online i w kasach oddziałów instytucji.
08.02.2021

Plaża w Międzyzdrojach zmieni się w dzielnicę apartamentowców? Jest pozwolenie na budowę

Ponad stumetrowe, liczące 33 piętra apartamentowce zostaną wybudowane na plaży w Międzyzdrojach. Szczeciński deweloper uzyskał już prawomocne pozwolenie na budowę a sceptycy inwestycji mówią o niepowetowanych stratach dla środowiska.
05.02.2021

Spot promujący Sopot nagrodzony na festiwalu FilmAT (wideo)

W jubileuszowej edycji festiwalu FilmAT, w kategorii Film promujący miasto, spot reklamowy „Sopot naturalnie kulturalny” zdobył nagrodę specjalną.
26.12.2020

2,5 tony narkotyków na prywatnych łodziach

Na hiszpańsko-portugalskim pograniczu służby policyjne obu krajów przejęły 2,5 tony haszyszu. Narkotyki zostały zarekwirowane na trzech łodziach oraz na prywatnej posesji.
23.12.2020

Inwestycje w nowe drogi na Pomorzu

Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy ostatniego odcinka drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim, między Słupskiem a Bobrownikiami. S6 pomiędzy Słupskiem a Lęborkiem będzie realizowana w formule „Projektuj i buduj". Rozpoczyna się także przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 21 między Słupskiem a Ustką. Dzięki tej inwestycji podróżowanie między tymi miastami będzie bezpieczniejsze, szybsze i bardziej komfortowe.
09.12.2020

Kontynuacja prac nad tarczą PFR 2.0

Kontynuujemy prace nad tarczą 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju, z której będą mogli korzystać przedsiębiorcy zarówno z sektora dużych, jak i małych, średnich przedsiębiorstw, a nawet mikrofirm - mówiła we wtorek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
24.11.2020

Władze Gdańska przedstawiły wizję zagospodarowania pasa nadmorskiego

- Gdańsk otwiera się na morze to hasło, które wiele razu słyszeliśmy. Wspólnie z moimi współpracownikami postanowiliśmy w inny sposób spojrzeć na pas nadmorski. Jednym z przejawów kompleksowego myślenia o zagospodarowaniu pasa nadmorskiego jest także miejsce, w którym się znajdujemy, czyli Dom Zdrojowy. Przywracamy blask dawnemu obiektowi, żeby Brzeźnu przywrócić charakter miejsca kuracyjnego – tymi słowami rozpoczęła konferencję Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
19.11.2020

Bohaterski pies rzucił się na rekina by ochronić turystów [wideo]

Do sieci trafiło niesamowite nagranie pochodzące z Australii, które wywołało sensację w internecie. Na wideo udało się uwiecznić moment, gdy lokalny pies rzuca się do wody na przepływającego w pobliżu turystów rekina.
16.11.2020

Surferzy stawiają czoła gigantycznym falom w Portugalii - policja rozpędza tłumy gapiów [wideo]

Policja z Portugalii zablokowała wczoraj kilka dróg dojazdowych do popularnego kurortu Nazare, na środowym wybrzeżu kraju. Akcja miała na celu powstrzymanie tysięcy ludzi, którzy łamiąc restrykcje epidemiczne, gromadzą się by podziwiać wysokie fale oceaniczne i odważnych surferów.
30.10.2020

Huragan Zeta uderzył w wybrzeże Jukatanu

Huragan Zeta, niosący ze sobą silne wiatry i ulewne deszcze, uderzył w nocy z poniedziałku na wtorek we wschodnie wybrzeże Meksyku, w okolice kurortu Tulum na półwyspie Jukatan. Cyklon ma się przemieszczać na północny zachód i może spowodować zagrożenie dla regionu.
27.10.2020

Nici z otwarcia plaży w Warosii? Eksperci: Miasto duchów wciąż kontroluje turecka armia

Eksperci twierdzą, że mimo dużego szumu medialnego wokół decyzji o ponownym otwarciu plaży w słynnym mieście duchów - Warosii, od 46 lat okupowanej przez turecką armię, jej status nie uległ zmianie. Warosią na Cyprze Północnym nadal rządzi wojsko.
11.10.2020

Grecja wzywa Turcję do wycofania się z decyzji o otwarciu kurortu na Cyprze Płn.

Grecja wezwała Turcję do wycofania się z decyzji o ponownym otwarciu opuszczonego kurortu Warosia na Cyprze Północnym, ostrzegając, że Ateny i Nikozja są gotowe do poruszenia tej kwestii na spotkaniu przywódców Unii Europejskiej w przyszłym tygodniu - poinformował rzecznik greckiego rządu Stelios Pecas.
08.10.2020

Kurort Brzeźno – projekt nadmorskiej dzielnicy Gdańska

Wzmocnienie funkcji rekreacyjnych, odtworzenie elementów historycznych – Dom Zdrojowy, uzupełnienie o nowe funkcje usługowe i wypoczynkowe – takie są plany dla nadmorskiej dzielnicy Brzeźno. Podczas konferencji prasowej, w czwartek 8 października Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju przedstawił wizję dla rejonu ul. Hallera i Jantarowej.
08.10.2020

Wielki słoń morski siał postrach na ulicach nadmorskiego kurortu [wideo]

Słoń morski, który wyczołgał się z morza i powędrował ulicami chilijskiego miasta, wrócił do wody po nocnej misji ratunkowej.
08.10.2020

Cypr Płn. na nowo otworzy plażę w opuszczonej Warosii

Władze Cypru Północnego zapowiedziały, że na nowo otworzą plażę w opuszczonym kurorcie Warosia. Mieszkający tam niegdyś Grecy cypryjscy całkowicie opuścili miejscowość w 1974 r., po inwazji Turcji. Decyzję skrytykowały Republika Cypryjska, Grecja i Rosja.
07.10.2020

Osada Rybacka na Oksywiu

Lubicie rybackie klimaty? Ale takie autentyczne, niewystylizowane, bez blichtru kurortu, pachnące świeżą rybą, a nie komercją? Jak tak, to zapraszamy na spacer do Osady Rybackiej na Oksywiu.
12.09.2020

Śmieciowe „skarby Bałtyku” na wystawie w nadmorskich kurortach

Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką - każdy śmieć znaleziony na plaży może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe "skarby Bałtyku" postanowiliśmy pokazać światu na plenerowej wystawie towarzyszącej naszej akcji Bałtycka Odyseja.
10.09.2020

W tym roku Polacy częściej wybierali urlop pod żaglami

Tegoroczne wakacje były inne niż dotychczas. Poszukując odpoczynku z dala od tłumów i kurortów, coraz częściej wybieraliśmy urlop pod żaglami. Liczba czarterów, których dokonali Polacy w okresie czerwiec - sierpień 2020, była wyższa o 24 proc. w stosunku do tego okresu w roku 2019, informuje europejski lider czarteru jachtów online Click&Boat.
08.09.2020

Przejęto 18 kg narkotyków, broń i amunicję, które miały być sprzedane w nadmorskich kurortach

Policjanci CBŚP przejęli 18 kg narkotyków, broń oraz amunicję, które miały trafić na rynek województwa zachodniopomorskiego. Zatrzymano dwie osoby, a Prokuratura Okręgowa w Koszalinie postawiła im zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków - poinformowała dziś nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik Prasowy CBŚP.
02.09.2020

W zachodniopomorskim wakacje z tłumami na plażach i mniejszą liczbą zagranicznych turystów

Tłumy turystów na nadbałtyckich plażach pomimo epidemii, jednocześnie straty finansowe w branży hotelarskiej z powodu mniejszej liczby gości z zagranicy – to pierwsze podsumowanie sezonu wakacyjnego w dobie pandemii COVID-19 w Zachodniopomorskiem.
31.08.2020

Chleb z glonów? Nadmiar alg przy plażach użyteczny dla przedsiębiorców

Algi morskie, bardzo liczne przy popularnych portugalskich plażach, choć utrudniają miłośnikom kąpieli poruszanie się w wodzie, to inspirują przedsiębiorców do nowych zastosowań, m.in. wyrobu biokosmetyków, a nawet produkcji pieczywa.
19.08.2020

Efekt uboczny pandemii: więcej rekinów przy plażach

Więcej rozmaitych gatunków zwierząt przy portugalskich plażach - to jeden z efektów ubocznych pandemii koronawirusa. Zjawisko dotyczy zarówno zachodniego wybrzeża kraju, jak i południowego z popularnym wśród turystów regionem Algarve.
13.08.2020

W Hiszpanii od rana powiększają się kolejki na plażę

W hiszpańskich nadmorskich kurortach powiększają się kolejki na plażę. Zbiorowiska spowodowane są limitami osób na kąpieliskach, które nałożone są poszczególnych gminach.
12.08.2020

Nadmorscy turyści nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa

W nadmorskim Świnoujściu (Zachodniopomorskie) turystów nie brakuje, ale z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa spowodowanych koronawirusem jest kiepsko. Poza plażą większość gości ich nie przestrzega.
05.08.2020

W trosce o bezpieczeństwo. Forum Koszalin łączy siły z nadmorskimi kurortami

Poczucie bezpieczeństwa plażowiczów jest kluczem do udanego wypoczynku. O ich komfort co roku dbają setki ratowników. W akcję bezpiecznych wakacji włącza się Centrum Handlowe Forum Koszalin. Dzięki współpracy z MOSiR-em, WOPR na plażach w Mielnie, Sarbinowie, Gąskach, Unieściu, Mielenku, Chłopach oraz Łazach przez najbliższe 5 lat będzie patrolować nadmorskie tereny z nowych domków ratowniczych.
29.07.2020

Rzadkie zjawisko na Azorach – kaszaloty pomiędzy wyspami w obecności turystów [wideo]

Na najbardziej oddalonych na zachód lądach UE, portugalskich wyspach Flores i Corvo, zaobserwowano rzadkie zjawisko – duże grupy kaszalotów pływające w pobliżu wysp. W połowie lipca zwierzęta te pojawiły się nawet w obecności łodzi pełnej turystów.
28.07.2020

Pierwsza wspólna kampania promocyjna trzech regionów nad Adriatykiem

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska.
02.07.2020

Studencka wizja Brzeźna i Stogów

Jak nadmorskie dzielnice Gdańska widzą młodzi? Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej organizowanego wraz z Wydziałem Urbanistyki i Architektury UM. Tematem prac była koncepcja urbanistyczno-architektoniczna dotycząca dwóch dzielnic Gdańska – Stogów i Brzeźna. Na konkurs wpłynęło 28 projektów.
29.06.2020

W najbliższej przyszłości nie ma planów otwarcia Bali dla turystów

Gubernator popularnej wśród turystów indonezyjskiej wyspy Bali oświadczył, że priorytetem dla władz jest bezpieczeństwo zdrowotne i dlatego turystyka będzie ostatnim sektorem gospodarki, który zostanie otwarty, gdy pandemia Covid-19 znajdzie się pod kontrolą.
30.05.2020

Świnoujście – wyspy możliwości – nowa kampania promocyjna kurortu

Walory najszerszej plaży w Polsce czy wyjątkowe położenie na 44 wyspach chce podkreślić Świnoujście w swojej nowej kampanii promocyjnej. Miasto liczy na przyciągnięcie większej liczby turystów z kraju.
29.05.2020

Portugalia: W czasie epidemii poprawiła się jakość wody; w kurortach widziano delfiny

Z powodu restrykcji dla jednostek pływających, szczególnie wycieczkowców, wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa, przy portugalskim wybrzeżu poprawiła się jakość wody - twierdzą ekolodzy. Potwierdzeniem ich opinii jest częste pojawianie się w nadmorskich kurortach delfinów.
28.05.2020

Włochy: Otwarcie plaż w regionie Emilia-Romania

Sobota jest dniem otwarcia plaż we włoskim regionie Emilia-Romania i inauguracji sezonu letniego. Tamtejszą Riwierę nad Adriatykiem odwiedzały zawsze setki tysięcy turystów z całej Europy. Na plażach, gdzie był ścisk, każdy będzie miał teraz dużo miejsca.
23.05.2020

Plażowicze w hiszpańskich kurortach zostaną podzieleni na grupy wiekowe

W związku z pandemią koronawirusa władze niektórych hiszpańskich kurortów zapowiedziały, że wprowadzą restrykcje dotyczące korzystania z plaż. W kilku gminach pojawił się już plan podziału urlopowiczów na grupy wiekowe i wypoczywania w sektorach.
12.05.2020

Grecja i Cypr chcą, aby pierwsi turyści przyjechali już w lipcu

Rządy Grecji i Cypru ogłosiły, że od 4 maja planują stopniowe złagodzenie ograniczeń, związanych z pandemią koronawirusa. Oba kraje chciałyby przyjąć pierwszych turystów już w lipcu. Nie wiadomo jednak, czy im się to uda.
02.05.2020

Włoskie lato nad morzem: limit osób na plaży, dystans, kontrole i drony

Limity osób na plaży, duże odległości między parasolami, kontrole prowadzone przez straż miejską i drony - tak we Włoszech zapowiadane są wakacje nad morzem podczas epidemii. Lokalne władze i najemcy plaż przygotowują się do najtrudniejszego sezonu w historii.
22.04.2020

Propozycja włoskiego kurortu: 50 metrów kwadratowych plaży dla rodziny

50 metrów kwadratowych plaży dla rodziny - to propozycja branży turystycznej z popularnego nadmorskiego kurortu Bibione koło Wenecji na północy Włoch. Po to, aby zagwarantować bezpieczną odległość na piasku ustawionych tam zostanie o 11 tys. parasoli mniej.
17.04.2020

Burmistrz włoskiego kurortu proponuje rezerwację miejsc na plaży

Wstęp na plażę tylko dla tych, którzy wcześniej zarezerwowali miejsca – taką propozycję przedstawił burmistrz miejscowości Jesolo koło Wenecji, jednej z najpopularniejszych nad Adriatykiem. W ten sposób chce zagwarantować bezpieczeństwo w dobie pandemii.
16.04.2020

Włoska przedstawicielka rządu: latem pojedziemy nad morze

"Pojedziemy latem nad morze. Pracujemy nad tym, aby tak mogło być"- zapewniła w poniedziałek włoska wiceminister kultury Lorenza Bonaccorsi. W wywiadzie dla telewizji RAI wyjaśniła, że opracowywane są już wytyczne dotyczące pobytu na plażach.
13.04.2020

Koronawirus: Ograniczony wstęp na plaże w Hiszpanii i Portugalii; policja wyłapuje nieposłusznych

Wprowadzane z powodu pandemii koronawirusa w poszczególnych regionach Hiszpanii i nadmorskich dystryktach Portugalii zakazy wejścia na plażę nie odstraszają licznych miłośników kąpieli morskich. W niektórych kurortach konieczna jest interwencja policji.
14.03.2020

Grecka straż przybrzeżna strzelała do migrantów (video)

Tureckie władze opublikowały nagranie wideo, na którym widać, jak grecka straż przybrzeżna oddaje strzały w kierunku łodzi z migrantami na Morzu Egejskim. To kolejny element kryzysu narastającego na granicy grecko-tureckiej.
02.03.2020

Norwegian Cruise Line eliminuje plastikowe butelki w całej flocie

Norwegian Cruise Line, innowator w dziedzinie rejsów wycieczkowych, armator z 53-letnią tradycją wyznaczania trendów w cruising, wyeliminował plastikowe butelki w całej swojej flocie.
07.01.2020

Rejs wycieczkowcem sposobem na zimę?

Rejsy statkami wycieczkowymi to coraz popularniejszy sposób na wypoczynek. Nie tylko wakacyjny – oferty morskich podróży, połączonych ze zwiedzaniem, to również świetna metoda ucieczki od zimowej szarugi.
07.01.2020

Norwegian Cruise Line przedstawia wyjątkowy obiekt na swojej prywatnej wyspie

Norwegian Cruise Line, wiodąca linia, która od 53 lat przełamuje granice tradycyjnych rejsów morskich, zaprezentowała światu nowy kurort „Silver Cove” położony na prywatnej wyspie Great Stirrup Cay na Bahamach.
26.11.2019

Konkurs na realizację wystawy stałej Narodowego Muzeum Morskiego

NMM ogłasza konkurs na realizację wystawy stałej w siedzibie głównej. Intuicyjne, ale czytelne ścieżki zwiedzania, przemyślana koncepcja scenograficzna, wykorzystująca zastosowanie multimediów, a do tego ekologiczne rozwiązania. NMM oczekuje na projekt wystawy stałej, który zachwyci, opowie zwiedzającym o ważnym etapie historycznym i zostanie z nimi we wspomnieniach na dłużej.
12.11.2019

Kim Jong-un skrytykował pierwszy na świecie pływający hotel

We wtorek dyktator Korei Północnej Kim Jong-un zarządził usunięcie obiektu turystycznego na Mt. Kumgang, w którego skład wchodzi pierwszy na świecie pływający hotel.
24.10.2019

Rekordowy sezon letni na sopockim molo

1 174 361 płatnych wejść na sopockie molo zarejestrowano w tegorocznym sezonie letnim. To o prawie 5% więcej niż w ubiegłym roku. Dzięki temu atrakcja Sopotu odnotowała nowy najlepszy wynik sezonowej frekwencji.
08.10.2019

MGMiŻŚ: idea budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję sięga czasów króla Stefana Batorego

Idea budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję sięga XVI wieku i czasów króla Stefana Batorego. Do pomysłu przekopania nowej drogi wodnej powrócono po II wojnie światowej, ale ówczesne uwarunkowania polityczne nie pozwoliły na realizację idei.
05.10.2019

80 lat temu III Rzesza zaatakowała Westerplatte

Westerplatte miało za zadanie utrzymać się przez niespełna dzień. Wyłącznie dzięki postawie żołnierzy ten niewielki i odizolowany skrawek Polski przez tydzień wytrzymał natarcie dwudziestokrotnie silniejszych sił niemieckich.
31.08.2019

Dwie osoby zginęły w wyniku wywrócenia się katamaranu na Morzu Czarnym

Dwie osoby poniosły śmierć w wyniku wywrócenia się w piątek po południu katamaranu turystycznego na Morzu Czarnym w pobliżu rosyjskiego kurortu Dżubga - poinformowały służby medyczne Kraju Krasnodarskiego.
06.07.2019

Wystartowało połączenie promowe między Bułgarią a Turcją

Rusza pierwsze w historii połączenie promowe pomiędzy Bułgarią a Turcją. Uruchomienie linii ma wpłynąć na dalsze zwiększenie ruchu turystycznego u wybrzeży Morza Czarnego.
19.06.2019

Zamknięte dolne pokłady i pokład żeglugowy sopockiego molo

Zamknięte dolne pokłady i pokład żeglugowy molo w Sopocie. Powodem silny wiatr z kierunku północno-wschodniego, który zaczął zalewać te części obiektu.
14.05.2019

Premiera książki „Marsz, marsz Batory”

„Mówili o Batorym, że jest przystojny. Tam był oddech świata. Nawet zapach był światowy. Zapach amerykańskich papierosów i pomarańczy”. „Marsz, marsz BATORY” to niezwykła historia opowiedziana ustami pasażerów i załogi ostatniego polskiego transatlantyku. Premiera książki odbędzie się w sobotę, 11 maja o godzinie 17.00 w Muzeum Emigracji w Gdyni.
07.05.2019

Wznowienie rejsów białej floty pod opieką Unity Line

Wraz z nadejściem wiosny, na wody Odry i Zalewu Szczecińskiego wypłyną bliźniacze jednostki pasażerskie: Odra Queen i Peene Queen. Tym samym rozpoczyna się ich pierwszy sezon pod opieką Unity Line. Armator przejął statki w listopadzie ubiegłego roku, poszerzając tym samym swoją bogatą ofertę wycieczkową. Przygotowując się do otwarcia nowego sezonu, Unity Line dołożyło wszelkich starań, aby propozycje rejsów były zróżnicowane i atrakcyjne, a komfort podróżowania stał na wysokim poziomie.
09.04.2019

Gdynia z Pomorzem podbija Cannes

Gdynia po raz kolejny bierze udział w rozpoczynających się dzisiaj targach MIPIM w Cannes. Agencja Rozwoju Pomorza ponownie łączy największe miasta w regionie w celu wspólnej promocji inwestycyjnej. Na stoisku województwa pomorskiego zaprezentują się Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia oraz Pruszcz Gdański wraz ze swoimi najważniejszymi projektami inwestycyjnymi. Największe wydarzenie branży nieruchomościowej w Europie potrwa do 15 marca.
12.03.2019

Paliwo z wraków na dnie Bałtyku to tykająca bomba. Jego wyciek do morza doprowadziłby do katastrofy ekologicznej i ekonomicznej

Blisko setka z zalegających na dnie Bałtyku wraków statków może być niebezpieczna dla środowiska. To bomba ekologiczna z opóźnionym zapłonem – przekonują eksperci. Niebezpieczny jest zwłaszcza wrak zatopionego podczas II wojny światowej tankowca „Franken”. Może tam znajdować się do 1,5 mln litrów paliwa, które na skutek postępującej korozji mogą się przedostać do wody. Koszt operacji oczyszczenia wraku jest szacowany na 6–20 mln euro, jednak skutki dla środowiska i całej gospodarki w przypadku wycieku mogą być znacznie pow
05.03.2019

Wraki na dnie Bałtyku stanowią potencjalne zagrożenie dla środowiska

Nawet sto wraków zalegających na dnie Bałtyku może być potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska. Kilkadziesiąt z nich, m.in. tankowiec Franken, może się znajdować w polskiej strefie Bałtyku - alarmują naukowcy i działacze ekologiczni.
27.02.2019

Ocean wyrzucił gigantyczny krzyż (foto)

Nietypowe znalezisko na Florydzie. W Fort Lauderdale ocean wyrzucił na plażę 6-metrowy krzyż. Właściciel kurortu, u stóp którego pojawił się niezwykły „dar oceanu”, powiedział CNN, że uznaje go „za znak od Boga”.
09.02.2019

Tajlandia: Setki turystów uwięzione na wyspach z powodu burzy tropikalnej

Setki osób zostały uwiezione na wyspach w Zatoce Tajlandzkiej z powodu burzy tropikalnej Pabuk, która uderzyła w piątek w ten popularny wśród turystów region. Żywioł spowodował wstrzymanie ruchu lotniczego; promy nie wychodziły z portów.
04.01.2019

Portugalia: Windą na zamek i plażę

W portugalskich gminach przybywa ruchomych schodów i wind prowadzących do zabytkowych miejsc, a czasem też na plażę. Korzystają z nich mieszkańcy, ale przede wszystkim turyści.
31.12.2018

Caritas przekaże 100 tys. zł dla poszkodowanych w tsunami w Indonezji

100 tys. zł przekaże Caritas Polska na rzecz poszkodowanych w tsunami w Indonezji – poinformował PAP zespół prasowy tej organizacji. W wyniku kataklizmu zginęło co najmniej 281 osób, ponad tysiąc zostało rannych, a blisko 12 tys. straciło dach nad głową.
24.12.2018

Indonezja: Ponad 280 ofiar śmiertelnych tsunami

Co najmniej 281 osób zginęło, a ponad tysiąc zostało rannych w wyniku fal tsunami, które w sobotę uderzyły w wybrzeża Cieśniny Sundajskiej między wyspami Jawa i Sumatra w Indonezji - podała w poniedziałek agencja ds. zwalczania skutków katastrof w tym kraju.
24.12.2018

Indonezja: 222 ofiary śmiertelne, 843 rannych w wyniku tsunami

Co najmniej 222 osoby zginęły, 843 zostały ranne, a 28 zaginęło w wyniku fal tsunami, które w sobotę uderzyły w wybrzeża nad Cieśniną Sundajską między wyspami Jawa i Sumatra w Indonezji - podała w niedzielę agencja ds. zwalczania skutków katastrof w tym kraju.
23.12.2018

Gigantyczne fale na Teneryfie. Jednym uderzeniem zmiotły balkony

Silny sztorm i 12-metrowe fale w Hiszpanii. Ze względu na niebezpieczne zjawiska pogodowe, wydano ostrzeżenia i ewakuowano turystów z dwóch budynków znajdujących się najbliżej linii brzegowej. Nie wszyscy zdecydowali się jednak na rezygnację z wakacji. Na filmie nagranym przez jednego z wczasowiczów widać, jak hotelowe balkony zostały jednym uderzeniem zmiecione przez fale.
20.11.2018

Belgia: Martwy wieloryb na plaży niedaleko Ostendy

Dostrzeżony na belgijskich wodach Morza Północnego martwy wieloryb został w czwartek odholowany na plażę niedaleko kurortu De Haan, w pobliżu Ostendy. Naukowcy badają giganta, żeby ustalić przyczynę jego śmierci.
25.10.2018

Brytyjski „The Guardian” wybrał najpiękniejsze plaże Bałtyku. Wśród nich są trzy polskie: w Helu, Łebie i Wolinie

W Połądze na Litwie, w Rydze na Łotwie, w Lubece w Niemczech, a także w Helu, Łebie i Wolinie. To m.in. tam, według brytyjskiego dziennika „The Guardian", są najpiękniejsze plaże Bałtyku. Oceniający pod uwagę wzięli przede wszystkim malownicze krajobrazy, dobrą lokalizację i atrakcje turystyczne.
27.08.2018

Sztuczna plaża w Jarosławcu będzie jeszcze większa. To wyjątek w Europie

80 tys. metrów sześciennych morskiego piachu z darłowskiego złoża zasili ok. 245-metrowy odcinek plaży w Jarosławcu. Wykonaniem prac czerpalno-refulacyjnych za ponad 4 mln zł zajmie się międzynarodowe konsorcjum, którego liderem jest gdańska spółka. Roboty ruszą po wakacjach.
11.08.2018

PIT: Nadmorskie kurorty cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów

Największą popularnością wśród wakacyjnych turystów cieszy się Trójmiasto i nadmorskie kurorty - poinformował PAP wiceprezes Oddziału Pomorskiego Polskiej Izby Turystyki Bogdan Donke. Dodał, że taką tendencję widać już od kilku lat.
11.08.2018

Turcja: Zatonął statek z migrantami; zginęło 7 dzieci i 2 kobiety

Dziewięć osób - siedmioro dzieci i dwie kobiety - zginęło wskutek zatonięcia łodzi, przewożącej migrantów na Morzu Egejskim u wybrzeży Turcji - poinformowała w czwartek turecka państwowa agencja informacyjna Anatolia. Nie ma informacji na temat narodowości migrantów.
09.08.2018

Atak rekina w Egipcie. Morze wyrzuciło fragment ciała

Jak poinformował portal egyptianstreets.com, 41-letni turysta z Czech został zaatakowany przez rekina u wybrzeży kurortu Marsa Alam. Mężczyzna przebywał na wakacjach wraz z żoną i dziećmi. Informację potwierdziło już czeskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
05.08.2018

CBA zatrzymało kolejną osobę z grupy powołującej się na wpływy przy tworzeniu CPK

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę z grupy powołującej się na wpływy m.in. przy tworzeniu Centralnego Portu Komunikacyjnego - dowiedziała się w czwartek PAP. Zatrzymany to biznesmen, który według śledczych miał uwiarygadniać możliwości grupy.
12.07.2018

Niechorze: Dom rybaka z początku XX w. na wystawie

Rekonstrukcję domu rybaka z lat 20. i 30. XX w. będzie można od najbliższej soboty oglądać w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu (Zachodniopomorskie). Na zwiedzających czekają m.in. meble, fotografie i narzędzia używane przez ówczesnych rybaków.
06.07.2018

Plaża w Świnoujściu najlepszą w Polsce?

Już po raz 10, powstał ranking najlepszych plaż w Polsce. Dziennikarze redakcji Onet Podróże zwiedzili popularne miejscowości na polskim wybrzeżu i ocenili je pod względem plaż, baz noclegowych, infrastruktury rozrywkowej i gastronomicznej. Liderem rankingu zostało Świnoujście.
06.07.2018

Ostatni dzień rejestracji na 6. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie

Został ostatni dzień, aby zarejestrować się na 6. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie. Szefowie znanych firm i organizacji z branży morskiej, turystycznej i przetwórstwa ryb oraz naukowcy, ministrowie i samorządowcy są na liście prelegentów zaproszonych do udziału w tej edycji wydarzenia. Tegoroczny kongres odbędzie się 15 i 16 czerwca na szczecińskiej Łasztowni jako wydarzenie towarzyszące Światowym Dniom Morza. Na jego program składają się debata plenarna oraz dyskusje w panelach, w których uczestniczą prelegenci, eksper
31.05.2018

Na Bałtyku powstaje wyspa tylko dla kobiet. Otwarcie w tym roku

Ta historia może przypominać trochę świat z "Seksmisji". Kristina Roth, niegdyś szefowa dużej firmy konsultingowej Matisia Consultants, postanowiła stworzyć świat, do którego dostęp będą miały tylko kobiety. Rzuciła dochodową pracę w korporacji, uciekła z dużego miasta i kupiła niewielką wyspę położoną u wybrzeży Finlandii.
30.05.2018

Szczecin: Wkrótce 6. Kongres Morski o m.in. strategicznych inwestycjach polskich portów morskich

Żegluga, stocznie, rybołówstwo i strategiczne inwestycje rozwojowe polskich portów morskich to m.in. tematy 6. Międzynarodowego Kongresu Morskiego, który odbędzie się 15 i 16 czerwca w Szczecinie. Tegoroczna edycja Kongresu towarzyszy Światowym Dniom Morza.
26.05.2018

Świnoujście: Flaga o powierzchni ponad 700 m kw. zawisła na latarni morskiej (zobacz film)

Biało-czerwona flaga o powierzchni ponad 700 m kw. zawisła w środę na latarni morskiej w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). Według organizatorów, to największa na świecie flaga narodowa, zawieszona na maszcie.
02.05.2018

Turcja ostrzega Grecję po zawieszeniu przez Ateny flagi na spornej wyspie

Premier Turcji Binali Yildirim ostrzegł w poniedziałek Grecję, aby powstrzymała się przed "prowokacjami", gdy grecka flaga zawisła na spornej, niezamieszkanej wysepce na Morzu Egejskim w pobliżu tureckiego wybrzeża.
17.04.2018

Taka plaża to wyjątek w Europie. Za kilka miesięcy powstanie w Jarosławcu

Nowa atrakcja Jarosławca. Na przełomie maja i czerwca ten nadmorski kurort zyska około 2,5 ha nowej plaży. Zostanie ona sztucznie usypana z 80 000 m3 piasku. Prace wykona Urząd Morski w Słupsku.
11.03.2018

Portugalia: Prawie 1000 interwencji służb z powodu sztormu Feliks

Szalejący nad Portugalią od piątku sztorm Feliks doprowadził do licznych powodzi, osunięć ziemi oraz upadku na drogi połamanych drzew. Dwie osoby zostały ranne, a służby obrony cywilnej interweniowały około 1000 razy.
10.03.2018

NFOŚiGW dofinansuje rozbudowę umocnień brzegowych i poszerzenie plaży w Mielnie

Blisko 46 mln zł wyniesie dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na rozbudowę umocnień brzegowych oraz poszerzenie plaży w Mielnie i Mielenku nad Bałtykiem - poinformował w czwartek Fundusz. Prace mają się zakończyć do końca 2020 roku.
01.03.2018

Akademia sprawdzi, czego turyści szukają w Gdyni

To pierwszy krok do ważnej współpracy, dzięki której Gdynia dowie się więcej o turystach i ich potrzebach. Miasto chce podnosić swoją atrakcyjność i dostępność dla przyjezdnych, stąd porozumienie z Akademią Morską, która regularnie będzie przygotowywać badania ruchu turystycznego. Dowiemy się w skrócie kto, po co i na jak długo pojawia się w Gdyni.
26.02.2018

Ustka chce przejąć okręt podwodny ORP “Kondor” i stworzyć muzeum

Jak informuje portal ustka24.info, Ustka zabiega o przejęcie okrętu podwodnego typu Koben ORP “Kondor”. Na jego bazie w usteckim porcie powstałoby muzeum. Jednostka jest już wycofana ze służby wojskowej.
01.02.2018

Premier: Rok 2018 będzie dobry dla gospodarki światowej i polskiej

Rok 2018 będzie dobrym rokiem dla gospodarki światowej i polskiej - ocenił w środę premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Za główne wyzwania, przed jakimi stoi polska gospodarka, premier uznał modernizację i innowacyjność.
25.01.2018

Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera. Podkreślił, że na Forum w Davos z prezydentem Andrzejem Dudą chcą się spotkać przedstawiciele świata politycznego i gospodarczego.
23.01.2018

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.