• <

Wielki słoń morski siał postrach na ulicach nadmorskiego kurortu [wideo]

08.10.2020 11:30 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Wielki słoń morski siał postrach na ulicach nadmorskiego kurortu [wideo]

Partnerzy portalu

Wielki słoń morski siał postrach na ulicach nadmorskiego kurortu [wideo] - GospodarkaMorska.pl
fot. YT

Słoń morski, który wyczołgał się z morza i powędrował ulicami chilijskiego miasta, wrócił do wody po nocnej misji ratunkowej.

Ogromny ssak morski został sfilmowany, gdy sunął przez mniej więcej 10 przecznic ulicami Puerto Cisnes na południu kraju.

Dziesiątki miejscowych, policjantów oraz chilijska marynarka wojenna chwycili za duże plandeki, próbując zablokować drogę zwierzęciu. Uformowali wokół niego podkowę, zmuszając ją do powrotu na plażę.

- To zupełnie naturalne wydarzenie, od sierpnia i września w regionie obserwuje się więcej słoni morskich i pingwinów - powiedział Nicolas Leiva z chilijskiego National Fishing and Aquaculture Service. Dzieje się tak każdego roku, ale  zauważyliśmy, że w tym rejonie obserwuje się ostatnio wzrost. Dodał jednak, że zwierzęta zazwyczaj znajdują własną drogę powrotną na plażę.

Słoń morski może dorastać do 6 metrów i ważyć około 4 ton.

Istnieją dwa gatunki słoni morskich, północne i południowe, i można je spotkać odpowiednio w amerykańskim stanie Kalifornia, Kanadzie lub Nowej Zelandii oraz na australijskiej wyspie Macquarie i Heard Island.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.