• <
escort_980x120_gif_2020

Rekordowy sezon letni na sopockim molo

Strona główna Jachty, żeglarstwo Rekordowy sezon letni na sopockim molo

pc

08.10.2019 Źródło: własne
Rekordowy sezon letni na sopockim molo - GospodarkaMorska.pl

1 174 361 płatnych wejść na sopockie molo zarejestrowano w tegorocznym sezonie letnim. To o prawie 5% więcej niż w ubiegłym roku. Dzięki temu atrakcja Sopotu odnotowała nowy najlepszy wynik sezonowej frekwencji.

Sezon letni na sopockim molo zakończył się 29 września. Marcin Kulwas z Kąpieliska Morskiego Sopot poinformował w komunikacie, że przez ostatnie cztery sezony letnie ilość płatnych wejść na molo przekraczała milion i z reguły każdy kolejny był lepszy od poprzedniego.

„Nie udało się to tylko w 2017 r. z uwagi na bardzo deszczowy wrzesień. W tym sezonie tradycji stało się jednak zadość i mamy nowy rekord. Co więcej, trzy kolejne miesiące (od czerwca do sierpnia) zanotowały najlepsze wyniki w całej dekadzie i nawet wrzesień, który ponownie nie rozpieszczał nas pogodą, okazał się gorszy tylko od najlepszego w tej dekadzie – zeszłorocznego” – podkreślił Kulwas.

Molo cały czas podtrzymuje swój status największej atrakcji sopockiego kurortu. Sprzyja temu bogata oferta rozrywkowa: od wydarzeń kulturalnych (Kino Letnie, Sopot Molo Jazz Festival, spektakle Mololo i Baltic Souvenir, koncerty w muszli), przez wydarzenia na placu (Cepeliada, Festyn Integracyjny Organizacji Pozarządowych), do imprez sportowych (Sopot Match Race, Regaty Reklamy).

„W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu zimowego - zostały m.in. zdemontowane dolne pokłady, aby uniknąć zniszczeń podczas jesiennych sztormów. Po Święcie Niepodległości zaczniemy po raz kolejny montaż sztucznego lodowiska na Skwerze Kuracyjnym – jedynego w Polsce z widokiem na morze” – poinformował Kulwas.

Wstęp na sopockie molo będzie bezpłatny do 24 kwietnia przyszłego roku. Kąpielisko Morskie Sopot apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ z uwagi na trudne warunki atmosferyczne: opady, niskie temperatury, porywisty wiatr, drewniany pokład może być bardzo śliski.

Źródło:
własne

Dziękujemy za wysłane grafiki.