• <

Norwegian Cruise Line eliminuje plastikowe butelki w całej flocie

ew

07.01.2020 10:00 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Norwegian Cruise Line eliminuje plastikowe butelki w całej flocie

Partnerzy portalu

Norwegian Cruise Line eliminuje plastikowe butelki w całej flocie - GospodarkaMorska.pl

Norwegian Cruise Line, innowator w dziedzinie rejsów wycieczkowych, armator z 53-letnią tradycją wyznaczania trendów w cruising, wyeliminował plastikowe butelki w całej swojej flocie.

NCL w zeszłym roku ogłosiło podpisanie umowy z firmą JUST® Goods, Inc, która umożliwiła linii zastąpienie plastikowych butelek jednorazowych, biodegradowalnymi pojemnikami w całej flocie złożonej z 17 statków, począwszy od najnowszego statku Norwegian Encore.

Osiągnięcie to jest kolejnym krokiem dążącym do zrównoważonego rozwoju NCL. W 2018 roku, linia wyeliminowała plastikowe słomki jednorazowego użytku zarówno w całej swojej flocie jak i w prywatnych kurortach. Wynikiem najnowszej inicjatywy jest eliminacja ponad sześciu milionów plastikowych butelek jednorazowego użytku rocznie. Ponadto jeszcze w tym roku linia chce wyeliminować jednorazowe butelki z szamponem. Wysiłki te wynikają z programu Sail & Sustain Environmental, który zobowiązuje do minimalizacji ilości odpadów na wysypiskach, zmniejszenia wskaźnika emisji CO2, zwiększenia zrównoważonego pozyskiwania surowców i inwestowania w nowe technologie.

“To dla nas wyjątkowy moment” - powiedział Harry Sommer, prezes i dyrektor generalny Norwegian Cruise Line. „Jako wiodąca linia wycieczkowa, cieszymy się, że możemy wywrzeć taki wpływ, eliminując jednorazowe butelki po napojach w całej naszej flocie. To tylko jeden z naszych sposobów na ochronę naszych oceanów i miejsc, które odwiedzamy. Choć to dopiero początek tego, co możemy zrobić my i inni, jesteśmy niezwykle zaangażowani w nasz program Sail & Sustain i całym sercem wierzymy w znaczenie ochrony naszych zasobów naturalnych. Będziemy nadal dążyć do podejmowania świadomych ekologicznie decyzji z korzyścią dla naszej ziemi. ”

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.