• <
escort_980x120_gif_2020

Nowe zagrożenie zanieczyszczenia oceanów: maski na twarz

09.06.2021 13:38 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Nowe zagrożenie zanieczyszczenia oceanów: maski na twarz

Partnerzy portalu

Nowe zagrożenie zanieczyszczenia oceanów: maski na twarz - GospodarkaMorska.pl
Fot. unsplash

Pandemia koronawirusa dodała nowy niepożądany element do zanieczyszczenia morza w pobliżu miasta Bauan, popularnego miejsca nurkowego w filipińskiej prowincji Batangas.

Regularni goście i mieszkańcy zgłaszali wzrost liczby masek na twarz i osłon PPE zbieranych z dna morskiego.

- Być może dlatego, że niektórzy ludzie, którzy wchodzą na statek, po prostu zawieszają maski na jednym końcu, co kończy się ich odpadnięciem. Inni z kolei po prostu nie wyrzucają ich właściwie – powiedział Arnel Vergara, filipiński profesjonalny nurek.

Carmela Sevilla, właścicielka kurortu i instruktor nurkowania, powiedziała, że maski dołączyły do plastikowych toreb, saszetek, pieluch i materiałów opakowaniowych, które zanieczyszczają lokalne wody w porze monsunowej.

- Myślę, że zobaczymy jeszcze więcej masek na twarz w wodze – powiedziała Sevilla. Girro Maranan, urzędnik w biurze turystycznym w Batangas, powiedział, że urzędnicy są świadomi problemu i są liderami akcji porządkowych.

- Najbardziej dotknięta tym faktem jest nasza różnorodna flora i fauna – powiedział Maranan.

Marian Ledesma, działacz Greenpeace na Filipinach, powiedział, że złe zarządzanie krajową strategią utylizacji odpadów doprowadziło do gromadzenia się śmieci w jego dopływach.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.