• <

W Morzu Kaspijskim giną chronione foki, władze winią kłusowników

ac

07.05.2021 11:48 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie W Morzu Kaspijskim giną chronione foki, władze winią kłusowników

Partnerzy portalu

W Morzu Kaspijskim giną chronione foki, władze winią kłusowników - GospodarkaMorska.pl
Fot. pixabay

Ministerstwo przyrody Rosji obwiniło w piątek kłusowników o śmierć fok - znajdujących się pod ochroną - w Morzu Kaspijskim. Morze wyrzuciło na brzeg 170 martwych fok. Według ministerstwa zwierzęta giną, gdy trafią w sieci zastawione na ryby przez kłusowników.

"Foki najprawdopodobniej trafiły we włoki do połowu ryb. Z większości zwierząt następnie ściągnięto skóry i wyrzucono je w morze" - poinformowało ministerstwo przyrody.

Szef ministerstwa Aleksand Kozłow ocenił, że sytuacja jest "oburzająca" i że "populacja rzadkich zwierząt jest zagrożona". Kłusownicy, którzy łowią nielegalnie ryby starają się - zdaniem ministra - ukryć ślady. Kozłow zapewnił, że weźmie tę sprawę pod swój osobisty nadzór.

Zagrożenie dla populacji wynika z faktu, że niemal wszystkie odnalezione martwe foki to osobniki młode, które powinny w przyszłości się rozmnażać.

Ministerstwo przyrody analizuje teraz dane zebrane na wybrzeżu: współrzędne miejsc, gdzie znaleziono martwe foki, nagrania i fotografie. Materiały zostaną przekazane m.in. do organów prokuratorskich zajmujących się kwestiami ochrony przyrody.


escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.