• <

Corsica Linea otrzymała swój pierwszy prom pasażerski RoPax, zasilany LNG

rk

07.12.2022 15:29 Źródło: Corsica Linea
Strona główna Corsica Linea otrzymała swój pierwszy prom pasażerski RoPax, zasilany LNG
Corsica Linea otrzymała swój pierwszy prom pasażerski RoPax, zasilany LNG - GospodarkaMorska.pl
Corsica Linea

Ogłoszenie informacji nastąpiło zgodnie ze strategią transformacji energetycznej firmy, aby wejść do ligi firm celujących w zrównoważony, niskoemisyjny transport morski, przyspieszając też realizację celów zeroemisyjnych. LNG jako paliwo morskie zostało wybrane przez firmę ze względu na jego cechy przyjazne dla środowiska.


Ceremonia dostarczenia nowej jednostki flagowej firmy, A Galeotta, odbyła się we włoskiej stoczni Visentini 6 grudnia. Umowa na budowę jednostki podpisano 25 lipca 2019 roku. Statek mierzy 206,6 metrów długości, 28,2 metrów szerokości. Przy pełnym obciążeniu ma zanurzenie 6,7 metrów. Jest w stanie poruszać się z prędkością 22 węzłów i może przewozić łącznie 920 osób.


Do dostarczenia rozwiązań związanych LNG został wybrany holenderski dostawca gazowy, Titan LNG. Firma zrealizuje to w ramach operacji transferu z autocysterny na statek (truck-to-ship) z użyciem jednostki dostawczej LNG, Titan Krios, o pojemności 4 500 ton. Dzięki zastosowaniu LNG, Corsica Linea spodziewa się zredukować emisję NOx o 85% i CO2 o 25%, a także osiągnąć zerową emisję siarki i innych, drobnych cząstek.


Statek ma opuścić włoską stocznię w ten weekend, aby dotrzeć do Francji i tym samym sfinalizować przygotowanie do prowadzenia regularnych rejsów. Statki Corsica Linea świadczą całoroczne usługi z Marsylii, głównego portu handlowego Francji na Morzu Śródziemnym. Oferują również regularne przeprawy do korsykańskich portów Ajaccio, Propriano, Bastia i Ile Rousse, a także bezpośrednie połączenia z nadmorskim kurortem Porto-Vecchio.

Dziękujemy za wysłane grafiki.