• <
PZT_980x120_gif_2020

Rejs wycieczkowcem sposobem na zimę?

Strona główna Porty, logistyka Rejs wycieczkowcem sposobem na zimę?
Rejs wycieczkowcem sposobem na zimę? - GospodarkaMorska.pl

Krystian Cegielski

07.01.2020 Źródło: własne

Rejsy statkami wycieczkowymi to coraz popularniejszy sposób na wypoczynek. Nie tylko wakacyjny – oferty morskich podróży, połączonych ze zwiedzaniem, to również świetna metoda ucieczki od zimowej szarugi.

Tradycyjne wyjazdy do popularnych kurortów, wycieczki objazdowe czy nawet tak modne ostatnio weekendowe city break w europejskich stolicach mają coraz silniejszą konkurencję. Alternatywą dla klasycznych sposobów spędzania urlopu są podróże wycieczkowcami – ekskluzywnymi jednostkami pływającymi, które pozwalają łączyć odpoczynek i zwiedzanie.

Odpoczynek na wycieczkowcu – dlaczego warto?

Zwiedzanie świata na pokładzie wycieczkowca ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim pozwala w bardzo komfortowy sposób poznać różne miejsca, bez konieczności opuszczania kurortu i wyruszania na wycieczkę autokarem (tu oferta rejsów na zimę i lato). Podczas rejsu statkiem przez cały czas jesteśmy w ekskluzywnym hotelu: te ogromne jednostki dysponują nie tylko komfortowymi kajutami, ale też całym zapleczem gastronomiczno-rozrywkowym: na ich pokładach znajdują się restauracje, bary, SPA, siłownie i baseny wraz z rozbudowanymi parkami wodnymi, a także dyskoteki czy kino.

Wycieczkowce na ogół płyną nocą, a podczas dnia mamy możliwość zwiedzania najciekawszych miejsc na trasie. W planie rejsu często znajdziemy też czas wolny na statku, który pozwoli skorzystać z licznych atrakcji, dostępnych na pokładzie. Nie dziwi więc, że rejsy te nazywane są wycieczkami objazdowymi dla wygodnych i są coraz chętniej wybieraną alternatywą dla tradycyjnego zwiedzania, połączonego z wypoczynkiem.

Rejs statkiem – dokąd wybrać się zimą?

Podczas wakacji najchętniej pływamy na Wyspy Kanaryjskie, wzdłuż malowniczych europejskich wybrzeży czy do norweskich fiordów. Jednak zimą pogoda w Europie nie sprzyja zwiedzaniu, co oczywiście nie znaczy, że plany rejsu musimy odłożyć aż do lata. Wręcz przeciwnie, w ofercie biur podróży znajdziemy wiele kierunków, które zapewnią nam doskonałą pogodę oraz możliwość zwiedzania również wtedy, gdy na Starym Kontynencie temperatury spadają poniżej zera. Takie wycieczki połączone są z przelotami do wybranego miasta – po dotarciu do portu następuje zaokrętowanie, będące początkiem wspaniałej podróży.

W zimowy rejs statkiem wycieczkowym możemy wybrać się na przykład na Kubę, gdzie salsa i rozgrzewający rum skutecznie pozwolą nam zapomnieć o śniegu i mrozie. Za dwutygodniową wycieczkę all inclusive, połączoną ze zwiedzaniem Varadero (najpopularniejszego kubańskiego kurortu) i tętniącej życiem Hawany, zapłacimy ok. 7500 zł/os (cena obejmuje transfery lotnicze, zakwaterowanie na statku oraz w komfortowych hotelach na Kubie).

Doskonałym pomysłem na zimową podróż wycieczkowcem są też rejsy wokół innych wysp Morza Karaibskiego. Odkrywanie fascynujących krajobrazów Jamajki, Dominikany, Martyniki czy Kajmanów, w połączeniu z pełnym atrakcji wypoczynkiem na statku i wspaniałą pogodą to najlepszy sposób na gorący wypoczynek w środku zimy. Oczywiście, to niejedyne kierunki, które warto odwiedzić zimą: podczas gdy w Europie pada śnieg możemy relaksować się podczas rejsu do Meksyku czy u wybrzeży Emiratów Arabskich.

Wypoczynek na ekskluzywnym statku wycieczkowym może stanowić doskonałą formę zimowych pozasezonowych wakacji. Odpoczynek u słonecznych wybrzeży Wysp Karaibskich czy Meksyku pozwoli doskonale naładować baterie i zapomnieć o zimowej chandrze. A ponieważ wyprawy statkiem w nawet najodleglejsze zakątki świata cieszą się coraz większą popularnością, oferty rejsów bez trudu znajdziemy w ofercie biur podróży i popularnych portali turystycznych.

 

Krystian Cegielski / dziennikarz fostertravel.pl

Źródło:
własne
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020
port_gdańsk_390x100_2020
invest_gda_390x100_gif_2020
 Ropa brent 41,48 $ baryłka  -0,72% 22:57
 Cyna 18125,00 $ tona -0,25% 21 wrz
 Cynk 2482,00 $ tona -1,19% 21 wrz
 Aluminium 1752,00 $ tona 0,40% 21 wrz
 Pallad 2234,50 $ uncja  0,16% 22:57
 Platyna 833,65 $ uncja  -3,57% 22:57
 Srebro 22,91 $ uncja  -6,53% 22:57
 Złoto 1867,10 $ uncja  -1,95% 22:57
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.