• <
BOTA_2023

Na Bałtyku powstaje wyspa tylko dla kobiet. Otwarcie w tym roku

ew

30.05.2018 08:59 Źródło: supersheisland.com, independent.co.uk
Strona główna Na Bałtyku powstaje wyspa tylko dla kobiet. Otwarcie w tym roku
Na Bałtyku powstaje wyspa tylko dla kobiet. Otwarcie w tym roku - GospodarkaMorska.pl

Ta historia może przypominać trochę świat z "Seksmisji". Kristina Roth, niegdyś szefowa dużej firmy konsultingowej Matisia Consultants, postanowiła stworzyć świat, do którego dostęp będą miały tylko kobiety. Rzuciła dochodową pracę w korporacji, uciekła z dużego miasta i kupiła niewielką wyspę położoną u wybrzeży Finlandii.

Swój nowy nabytek nazwała SuperShe Island. Wyspa ma powierzchnię 3,5 km2 i jest porośnięta lasem iglastym. Jak mówi sama Roth:

"Na razie SuperShe Island jest otwarta tylko dla moich najbliższych przyjaciółek, ale już w czerwcu otworzy swoje bramy dla wszystkich kobiet."

Cena pobytu nie jest jeszcze znana, ale na oficjalnej stronie można zobaczyć jak wygląda to miejsce: https://supersheisland.com/

Niewątpliwie, na odwiedzające wyspę czeka mnóstwo atrakcji: kursy zdrowego odżywiania, joga, medytacja, fitness i inne zajęcia sportowe, a przede wszystkim luz oraz święty spokój. SuperShe Island ma się stać luksusowym kurortem ze spa i wszystkimi możliwymi udogodnieniami.

Dlaczego ma być to miejsce tylko dla kobiet? Jak mówi autorka projektu, nie chodzi tutaj o nienawiść do mężczyzn. Kristina zauważyła podczas swoich ostatnich wakacji w Malibu, że: "kiedy tylko w okolicy pojawiał się facet, kobiety natychmiast szukały szminek i myślały tylko o tym, jak wyglądają. Pomyślałam wtedy, że nie skupiamy się na sobie, tylko na facetach."

Roth chce więc dać kobietom możliwość odetchnięcia od codzienności i presji zawsze perfekcyjnego wyglądu. 

Dziękujemy za wysłane grafiki.