ew
Silny sztorm i 12-metrowe fale w Hiszpanii. Ze względu na niebezpieczne zjawiska pogodowe, wydano ostrzeżenia i ewakuowano turystów z dwóch budynków znajdujących się najbliżej linii brzegowej. Nie wszyscy zdecydowali się jednak na rezygnację z wakacji. Na filmie nagranym przez jednego z wczasowiczów widać, jak hotelowe balkony zostały jednym uderzeniem zmiecione przez fale.
O wydarzeniach z Mesa del Mar poinformował portal The Sun. Fale, które dotarły na trzecie piętro budynku, zniszczyły balustrady balkonów i zabrały ze sobą całą ich zawartość. Podczas potężnej burzy, woda rozbiła też okna w kilku domach i restauracjach a kilka samochodów trafiło do morza.
Warto jednak przypomnieć, że lokalny burmistrz wydał wcześniej ostrzeżenie dla mieszkańców i osób przebywających w kurortach. Uderzenie fal nie powinno więc być zaskoczeniem. Według wstępnych informacji, nikt nie został ranny.
Jak poinformował hiszpański Huffington Post, nie jest to jedyna niebezpieczna sytuacja w regionie. Na południu Teneryfy, 6-metrowe fale uderzyły w restaurację, w której znajdowali się turyści. Woda rozbiła okna natomiast niektórzy wczasowicze czekali do ostatniej chwili aby zrobić spektakularne zdjęcia.
Trudna sytuacja pogodowa panuje także w innych regionach Hiszpanii. Czerwony alarm został ogłoszony w Walencji, poważnie jest także na Majorce i na Balearach.
Impresionante oleaje en la zona de Mesa del Mar, Tenerife, durante el temporal de este fin de semana, las olas alcanzan alturas realmente imponentes y destrozan varios balcones. pic.twitter.com/uxWyPgk4yy
— TELEPLANETA (@rtveteleplaneta) 18 listopada 2018
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Szef MON z wizytą w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Kadm. Piotr Sikora z nominacją na zastępcę DORSZ
Gdańsk stawia na bezpieczeństwo przed sezonem. Straż Miejska otrzymała nową łódź patrolową
Okręty NATO na Azorach. Postój podczas wykonywania zadań
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ
Włochy: Rekin zaatakował turystę niedaleko plaży na Sardynii
Od sierpnia polscy marynarze z sił podwodnych będą się szkolić w Szwecji. Cel - przygotowania na "Orkę"