• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Firma DNV zebrała prawie pół tony ostryg na norweskiej plaży

07.06.2024 10:23
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Firma DNV zebrała prawie pół tony ostryg na norweskiej plaży

Partnerzy portalu

Fot. Linkedin/@DNV

DNV podjęła się sprzątania norweskiej plaży. Firma na swoich mediach społecznościowych pochwaliła się zebraniem aż 400kg ostryg pacyficznych.

Pracownicy DNV uczestniczyli w akcji sprzątania plaży tuż przed siedzibą DNV w Høvik w Norwegii. Podczas porządków firma zebrała aż 400 kg ostryg pacyficznych. Jest to gatunek obcy, który może mieć zły wpływ na morski ekosystem. Obecność ostryg może wypierać rodzime gatunki i zmieniać ich siedliska. Dodatkowo, gatunek ten bardzo szybko się rozprzestrzenia dlatego tak ważne jest to aby regulować jego populację.

— Ostrygi zostaną teraz wysuszone i zmielone, aby stworzyć nawóz dla gleby, kredę, a nawet farbę kredową. Nasze wysiłki są wspierane przez Bærum kommune i No17, organizacje, które łączą firmy z innowacyjnymi pomysłami na gospodarkę o obiegu zamkniętym — informuje DNV na swoim profilu na Linkedinie.

Firma DNV to wiodące i uznane na świecie towarzystwo klasyfikacyjne, które działa w branży przemysłu morskiego. Świadczy światowej klasy usługi w zakresie testowania, certyfikacji i doradztwa technicznego dla łańcucha produkcji energii, w tym odnawialnych źródeł energii, ropy i gazu oraz zarządzania energią. Jest również jednostką certyfikującą, która pomaga firmom zapewnić wydajność ich organizacji, produktów, ludzi, obiektów i łańcuchów dostaw.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.