• <

IV edycja letniego wolontariatu w zakresie ochrony brzegu morskiego – plaża, wydmy, las

16.05.2024 12:40 Źródło: Urząd Morski w Gdyni
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie IV edycja letniego wolontariatu w zakresie ochrony brzegu morskiego – plaża, wydmy, las

Partnerzy portalu

Fot. Urząd Morski w Gdyni

Urząd Morski w Gdyni już po raz czwarty zaprasza wszystkich chętnych do współpracy przy ochronie wybrzeża i poznania „od zaplecza” jego najurokliwszych odcinków.

Celem wolontariatu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony wydm i lasów nadmorskich, poprzez informowanie i propagowanie właściwego zachowania w obszarze nadmorskim i pasie technicznym podległym Urzędowi Morskiemu w Gdyni.

Wolontariat kierowany jest do osób, które kochają polskie morze i jego wybrzeże, są odpowiedzialne, komunikatywne, energiczne i dysponują wolnym czasem.

Czas trwania wolontariatu: 1 czerwca – 15 września 2024 roku

Miejsce: Pas techniczny (plaża, wydmy, las) na odcinku brzegu od wschodniej granicy Polski, przez Trójmiasto, Półwysep Helski, Karwię, Lubiatowo, Łebę, aż do poligonu w Ustce na zachodzie.

Czas pracy w obszarze pasa technicznego w grupach dwuosobowych (możliwe jest indywidualne uzgodnienie terminów i godzin):

  • w okresie 1-30.06 weekendy (sobota -niedziela), w godz. 10.00-18.00
  • w okresie 1.07-15.09 codziennie, w godz. 10.00-18.00

Zadaniem osób biorących udział w projekcie będzie informowanie turystów o potrzebie ochrony wydm nadmorskich, roli jaką spełniają wydmy i lasy nadmorskie w ochronie wybrzeża, zwracanie uwagi na niewłaściwe zachowania (zaśmiecanie, przechodzenie poza wyznaczonymi wejściami, palenie ognisk, niszczenie roślinności wydmowej i elementów zabudowy biotechnicznej wydm – płotki, zatrawienia, wykładania chrustem), informowanie opiekuna - nadzorcy Obchodu Ochrony Wybrzeża o zauważonych zagrożeniach i problemach

Zgłoszenia należy przesłać na adres: [email protected]

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.