• <

Wynik wyszukiwania - "wolontariat" - Wiadomości

eSOV na prąd za 20 mln funtów z Innovate UK. Rynek potrzebuje 300 SOV. Ile zbudujemy w Polsce?

Brytyjska agencja innowacji Innovate UK przyznała 20 milionów funtów na budowę dużych statków serwisowych (SOV), które będą mogły działać przy zerowej emisji. Agencja i beneficjent twierdzą, że to pierwsza tego typu jednostka. W Polsce wciąż zastanawiamy się czy w ogóle budować SOV. Brytyjczycy zapowiadają serię zeroemisyjnych eSOV.
17.03.2024

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa podsumowuje ubiegły rok

Ro 2023 był pełen wyzwań dla ratowników działających w ramach polskiej odpowiedzialności SAR (Search and Rescue). Mają za sobą setki wezwań i akcji realizowanych niekiedy w bardzo trudnych warunkach pogodowych, jednak zawsze z nadrzędnym celem, jakim jest niesienie pomocy i ratowanie życia na morzu.
02.02.2024

Ruszyły zapisy na wolontariat w Ośrodku Rehabilitacji Fok

Stacja Morska ogłosiła, że rozpoczęły się zapisy na wolontariat w Ośrodku Rehabilitacji Fok. Zgłoszenia można wysyłać do 10 lutego 2024 roku.
21.01.2024

Takich statków już nie ma. Wyjątkowy, szkocki latarniowiec zostanie zezłomowany

To z pewnością smutny moment dla miłośników nietypowych jednostek morskich. Historyczny, znajdujący się w Szkocji latarniowiec jest już w tak złym stanie, że mimo iż funkcjonuje od niemal 90 lat trafi dosłownie na "śmietnik historii". Zdaniem opiekunów jednostki jest ona nie do odratowania, a remont nieopłacalny i właściwie niemożliwy do przeprowadzenia. Stanowi tym samym odchodzący do przeszłości ważny element dziejów szkockiej żeglugi.
05.12.2023

Norwegia – kurs na zieloną żeglugę. Polska już trochę uczestniczy w programie

Program Zielonej Żeglugi (GSP – Grønt Skipfartsprogram) powstał w Norwegii niespełna 10 lat temu. Obecnie rozwija kolejną, finalną fazę działania. Polska wspiera program uczestnictwem w projekcie ZEVInnovation – partnerstwa w wykorzystaniu najnowszych technologii w budowie statków zeroemisyjnych. CRIST, Grupa Technologiczna ASE i Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny wspierają nasze firmy w rozwinięciu partnerstwa z firmami z Norwegii.
01.10.2023

Morski indeks nieszczęśliwości. Marynarze mniej zadowoleni z pracy na morzu w 2023 r. niż w 2022 r.

W pierwszym kwartale br. spadło zadowolenie z uprawiania zawodu i warunków pracy marynarza informuje organizacja Mission to Seafarers. Z badań wynika, że poziom zadowolenia z pracy na morzu zmalał w ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku. Najniżej oceniają swoją branżę marynarze pływający na drobnicowcach, najwyżej zamustrowani na zbiornikowce. Najbardziej zadowoleni z pracy na morzu są pracownicy cateringu, a najmniej stażyści.
10.08.2023

I Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023 – pasja do zielonej energetyki. Innowacyjne kierunki rozwoju kariery zawodowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023 to pierwsze takie wydarzenie w skali Polski, na którym ponad 5000 uczniów szkół średnich (w grupach zorganizowanych), stojących przed wyborem ścieżki zawodowej, będzie mogło spotkać się z ponad 75 wystawcami z czołowych firm i organizacji sektora morskiej energetyki wiatrowej i nie tylko, z Polski i z zagranicy.
11.03.2023

Fokarium rekrutuje wolontariuszy

Ośrodek Rehabilitacji Fok prowadzony przez Stację Morską im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu zaprasza osoby zainteresowane pomocą w ratowaniu fok na wolontariat podczas sezonu rehabilitacji dzikich szczeniąt fok szarych (marzec-maj).
23.01.2023

Kształcenie polskich kadr offshore. Co urzędnicy i szkoły branżowe robią w tym zakresie?

Szkolnictwo zawodowe nie otwiera się na rynek pracy i produkuje bezrobotnych, rynek pracy nie komunikuje się z przedsiębiorcami, kierunki kształcenia zawodowego nie odpowiadają aktualnym potrzebom rynku pracy – między innymi takie głosy wybrzmiewały jeszcze kilka lat temu od przedstawicieli Pracodawców Pomorza, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza czy Lewiatana. Co dziś w tej sprawie robią urzędnicy, szczególnie w kontekście rozwoju polskiej morskiej energetyki wiatrowej, jak sprawę widzą szkoły, co podpowiada doradca zawodowy?
02.09.2022

Włochy. Armator oferuje wielki wycieczkowiec dla uchodźców z Ukrainy

Jeden z armatorów statków wycieczkowych zaoferował swoją jednostkę uchodźcom wojennym z Ukrainy przybywającym do Włoch. Poinformował o tym w piątek gubernator regionu Liguria Giovanni Toti, cytowany przez agencję Ansa.
18.03.2022

PGNiG pomogło w ewakuacji pracowników i rodzin branżowych partnerów

PGNiG SA wzięło udział w akcji ewakuacji pracownic oraz rodzin i dzieci pracowników z koncernów Natfogaz i ERU. Obecnie w Polsce pod opieką PGNiG przebywa ponad 80 osób, w tym dzieci, a w ciągu kilku dni ich liczba przewyższy 100. Pomoc obejmuje między innymi wsparcie logistyczne w ewakuacji, zakwaterowanie oraz wyżywienie.
11.03.2022

Gdańsk. Ruszają zapisy do "Akademii Zaruskiego"

Wystarczy mieć 15-25 lat, chcieć przeżyć przygodę, być ciekawym świata, nie dawać się nudzie, chcieć poznać wartościowych ludzi, by dołączyć do pasjonatów żeglarstwa, którzy pod opieką kadry oficerskiej i programowej poznają od podszewki żaglowiec Generał Zaruski i wiele aspektów związanych z samym żeglarstwem. Ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty „Akademii Zaruskiego”. Poprowadzi je wykwalifikowana i doświadczona kadra gdańskiego żaglowca oraz zaproszeni goście specjalni.
22.09.2021

Wolontariusze Energi wysprzątali plażę w Sobieszewie [WIDEO]

Plastikowe butelki, puszki, szklane odpady, odzież, a nawet sieć rybacką zebrali z gdańskiego nabrzeża wolontariusze Energi z Grupy ORLEN. Sprzątanie brzegów Wisły odbyło się także w Płocku oraz Warszawie. Akcję zorganizowano w ramach „Tygodnia Wolontariatu Pracowniczego z Fundacją ORLEN”.
18.06.2021

Wolontariat w zakresie ochrony wydm i lasów nadmorskich

Urząd Morski w Gdyni poszukuje WOLONTARIUSZY do współpracy w zakresie edukowania społeczeństwa w zakresie ochrony wydm i lasów nadmorskich.
21.04.2021

Od 10 lat chronią bałtyckie plaże - Błękitny Patrol WWF w Międzynarodowy dzień wolontariusza

5 grudnia obchodzimy międzynarodowe święto wolontariuszy. Fundacja WWF może pochwalić się imponującą grupą ponad 600 wspierających nas osób. Od 10 lat bałtyckie plaże przemierza Błękitny Patrol WWF, a 2 lata temu powstała podobna formacja, która zajmuje się polskimi rzekami – Strażnicy Rzek WWF. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz ochrony przyrody.
03.12.2020

Podchorążowie "osłodzili" życie dzieciom

Studenci wojskowi Akademii Marynarki Wojennej podarowali słodycze dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Gdyni.
26.10.2020

PZŻ pozyskał grant z programu Erasmus+ Sport na rozwój wolontariatu

45 775 euro – tyle wynosi wysokość grantu pozyskanego przez Polski Związek Żeglarski z programu Erasmus+ Sport. Wyniki konkursu ogłosiła Komisja Europejska, a projekt, który zyskał uznanie i zdobył grant dotyczy rozwoju wolontariatu na szczeblu międzynarodowym.
22.10.2020

Wolontariat w WWF. Pomóż mapować bariery na rzekach!

WWF Polska szuka nieustraszonych, zmotywowanych i zainspirowanych do działania osób, które będą wspierać program Strażników Rzek WWF poprzez mapowanie przegród na rzekach na wskazanym i uzgodnionym odcinku ok. 50 km rzek. Poszukiwanych jest 12 osób, które poświęcą swój czas (około 5-7 dni) i zaangażują się w badania terenowe, mające na celu wykrycie i opisanie faktycznie istniejących przegród na rzekach.
02.09.2020

Jak zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi wpływa na ocean?

Każdego dnia 8 milionów ton plastiku dostaje się do oceanu. Odpowiada to jednej ciężarówce wyrzucanej do morza co minutę w ciągu dnia. Stamtąd wyrusza on w długą i destrukcyjną podróż.
06.07.2020

300 jednostek Maerska pomoże w badaniach nad oceanami i klimatem

Duński przewoźnik kontenerowy Maersk będzie wspierać globalne wysiłki badawcze w zakresie wzorców pogodowych i zmian klimatu, przeznaczając 300 własnych statków do udziału w globalnym programie Wolontariatu Obserwacyjnego (VOS).
11.06.2020

Telekonferencja Tomasza Chamery ze stowarzyszeniami klas regatowych

Organizacja regat w dobie koronawirusa, rozwój e-sailingu, treningi w czasie kwarantanny, projekt licencji amatorskiej – to tylko niektóre z tematów podjętych podczas przeprowadzonej z inicjatywy prezesa PZŻ Tomasza Chamery telekonferencji z przedstawicielami stowarzyszeń klas regatowych. Wcześniej, taką telekonferencję odbyli także przedstawiciele Okręgowych Związków Żeglarskich.
15.04.2020

Znaczenie Koncepcji Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w dzisiejszej gospodarce

Obserwacja wydarzeń z jakimi zmaga się aktualnie świat, takich jak epidemie oraz globalne ocieplenie, skłania do refleksji nad społeczną odpowiedzialnością biznesu, która powinna skutecznie łączyć takie elementy jak ekonomia, etyka i ekologia. Zagadnienie to szerzej poruszone zostanie podczas tegorocznej konferencji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Poświęcony zostanie mu oddzielny panel dyskusyjny pt.: „W jaki sposób społeczna odpowiedzialność biznesu realizowana jest poprzez partycypację pracowników na gruncie polskim?”.
14.04.2020

Spółki z grupy PKP przeznaczą około 5 mln zł na walkę z koronawirusem

Spółki z Grupy PKP za pośrednictwem Fundacji Grupy PKP przeznaczą ok. 5 mln zł na walkę z koronawirusem. Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu do badań laboratoryjnych - poinformowały w piątek w komunikacie Polskie Koleje Państwowe.
03.04.2020

Konwent Prezesów Okręgowych Związków Żeglarskich i Stowarzyszeń Klas Regatowych

W miniony weekend w Toruniu odbył się trzeci Konwent Prezesów Okręgowych Związków Żeglarskich i Stowarzyszeń Klas Regatowych. To doroczne spotkanie służy obustronnej wymianie informacji między władzami PZŻ a przedstawicielami struktur lokalnych i organizacyjnych.
05.03.2020

PZŻ wprowadza system wolontariatu zgodny z wytycznymi Ministerstwa Sportu i światowymi standardami!

Chcesz być wolontariuszem i zdobywać doświadczenie przy imprezach żeglarskich? Zgłoś się do Polskiego Związku Żeglarskiego, który oferuje pionierski, zgodny ze światowymi standardami system wolontariatu. Wolontariuszem może zostać każda osoba fizyczna, która ukończyła 15 rok życia i zgłosi swoją chęć wzięcia udziału w projekcie. Wolontariuszem może zostać również osoba z niepełnosprawnością.
18.02.2020

Zaopiekuj się rzeką, zostań strażnikiem WWF

W Polsce mamy 150 tysięcy km rzek, ale już tylko 20-25% z nich pozostało w stanie nienaruszonym. Rzeki są systemem naczyń połączonych, który utrzymuje odpowiedni stan wód gruntowych. Jeżeli pozbawione są roślinności, naturalnych brzegów, wysp i meandrów, tracą na znaczeniu ekologicznym. Polska to jeden z najuboższych w wodę pitną krajów europejskich, a już za kilkanaście lat możemy mieć poważne problemy z dostępem do niej. W obliczu zmiany klimatycznej powinniśmy szczególnie dbać o rzeki.
16.12.2019

Pomorska Gala Żeglarska

W gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbyła się Pomorska Gala Żeglarska, podczas której Pomorski Związek Żeglarski podsumował sezon na Pomorzu. Przyznano też nagrody Kryształowy Żagiel dla wyróżniających się żeglarzy, trenerów, kluby oraz organizatorów imprez.
11.12.2019

Tomasz Chamera wręczył Medale 95-lecia PZŻ

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Jerzy Doliński i Janusz Kołodziejczuk, działacze bardzo zasłużeni dla częstochowskiego żeglarstwa, zostali odznaczeni medalami 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Medale wręczył Tomasz Chamera, prezes PZŻ podczas uroczystego spotkania w gabinecie prezydenta Częstochowy.
28.11.2019

PE i kraje członkowskie porozumiały się w sprawie unijnego budżetu na 2020 r.

Parlament Europejski i kraje członkowskie reprezentowane w Radzie UE porozumiały się w poniedziałek późnym wieczorem ws. unijnego budżetu na 2020 r. Zwiększono środki na działania na rzecz klimatu, badania naukowe, na małe i średnie firmy oraz na młodzież.
19.11.2019

DB Schenker ponownie najsilniejszym brandem w branży TSL

Magazyn Press i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów opublikowały ranking medialności brandów. DB Schenker już po raz drugi z rzędu został uznany za najbardziej medialną markę w branży. W XII edycji badania Top Marka firma zajęła pierwsze miejsce w kategorii transport i logistyka.
04.11.2019

Poszukiwanych pięcioro wolontariuszy do misji badawczej na Antarktydę

Firma Airbnb i organizacja Ocean Conservancy ogłosiły organizację urlopu naukowego na Antarktydzie, wyjątkowej możliwości dla pięciu osób do wzięcia udziału w podróży na najbardziej odległy kontynent i przyłączenia się do naukowca Kirstie Jones-Williams w pierwszej tego typu misji badawczej, która odbędzie się w grudniu.
26.09.2019

Marynarze ze Stena Line wolontariuszami na statku-szpitalu Mercy Ships

Po owocnym programie wolontariatu w 2018 roku, kolejnych dwóch marynarzy armatora Stena Line przygotowuje się do trzymiesięcznej służby na pokładzie statku-szpitala Africa Mercy. Stena Line wspiera organizację charytatywną Mercy Ships nie tylko poprzez pozyskiwanie funduszy oraz szerzenie wiedzy o jej działalności, ale także poprzez dzielenie się kompetencjami morskim i technicznymi swoich pracowników.
26.06.2019

Stocznia Crist wychodzi naprzeciw nowym wyzwaniom na rynku pracy

Przed branżą stoczniową w Polsce stoją nowe wyzwania. Największym problemem nie są kolejne zamówienia tylko brak wykwalifikowanej kadry pracowniczej. O trudnej sytuacji na rynku pracy, koniecznych zmianach w polityce kadrowej oraz o tym, jak dziś wygląda praca w jednej z największych firm na Pomorzu opowiedziała nam Karolina Parkitna z Crist S.A.
12.04.2019

Dołącz do mistrzowskiej załogi! Rusza nabór na wolontariuszy Młodzieżowych MŚ World Sailing

Złap wiatr w żagle i zostań częścią zespołu organizacyjnego Hempel Młodzieżowych Mistrzostw Świata World Sailing w żeglarstwie, które w dniach 13-20 lipca 2019 roku odbędą się w Gdyni.
19.03.2019

Dar Młodzieży zawinął na Florydę (foto, wideo)

To już 21. port na trasie Rejsu Niepodległości. Dar Młodzieży w sobotę dotarł na Florydę. Pozostanie tam do poniedziałku.
11.02.2019

UE: Państwa członkowskie poparły porozumienie ws. budżetu na 2019 r.

Kraje członkowskie poparły we wtorek w Brukseli porozumienie dotyczące przyszłorocznego budżetu UE. Unijne płatności mają wynieść w 2019 r. 148 mld euro, czyli 2,4 proc. więcej niż w 2018 r., natomiast zobowiązania 165,8 mld euro, co oznacza wzrost o 3,2 proc.
11.12.2018

Round Up For Charity – akcja charytatywna na pokładach Stena Line na rzecz Mercy Ships

W listopadzie pasażerowie statków Stena Line w całej Europie mają okazję wziąć udział w akcji charytatywnej po prostu robiąc zakupy. Wystarczy zaokrąglić w górę rachunek, wspomagając nadwyżką organizację Mercy Ships i pracę ich statku-szpitala, ratującego życie i zdrowie najbardziej potrzebujących w Afryce.
05.11.2018

Francja/Media: Los Aquariusa dowodzi słabości porozumień UE o migracji

„Nowa tułaczka +Aquariusa+ już ukazuje ograniczenia porozumienia, jakie udało się osiągnąć UE w czerwcu” – piszą francuskie media, komentując sprawę statku organizacji SOS Mediterranee ze 141 migrantami na pokładzie, którego nie chciał przyjąć żaden port.
14.08.2018

Francja: Ekspert o kompromisie w sprawie migrantów: wszyscy trochę wygrali

Kompromis osiągnięty na szczycie UE w Brukseli w sprawie polityki migracyjnej jest sukcesem, na którym wszyscy trochę wygrali - powiedział w piątek PAP francuski politolog Christophe Bouillaud. Podobne opinie wyrażają inni francuscy obserwatorzy.
29.06.2018

Dar Młodzieży we wtorek zawinie do Bremerhaven. Będzie można go zwiedzać

Dar Młodzieży w drodze ze Szczecina do Bremerhaven. Polska fregata zacumuje w niemieckim porcie we wtorek o 10:00 i pozostanie tam do 21 czerwca. Będzie to piąty przystanek żaglowca na trasie Rejsu Niepodległości.
18.06.2018

Dar Młodzieży w drodze do Bremerhaven. Zobacz pożegnanie w Szczecinie (foto, wideo)

Dar Młodzieży kontynuuje podróż dookoła świata. W piątek polska fregata na zakończenie Światowych Dni Morza wypłynęła ze Szczecina do Bremerhaven. Po raz kolejny w Polsce zobaczymy ją dopiero pod koniec marca przyszłego roku. Żaglowiec na Nabrzeżu Bułgarskim żegnały setki osób.
15.06.2018

KE: Wzmacnianie gospodarki i bezpieczeństwo w budżecie UE na 2019 r.

Komisja Europejska przedstawiła w środę projekt budżetu na 2019 r. 166 mld euro zostanie przeznaczone głównie na wzmocnienie gospodarki i promowanie solidarności i bezpieczeństwa zarówno w samej UE, jak i poza jej granicami.
23.05.2018

Dar Młodzieży wypłynął z Gdyni w rejs dookoła świata [FOTO, WIDEO]

Łącznie około 1 000 młodych osób weźmie udział w rejsie dookoła świata na pokładzie Daru Młodzieży. Polska fregata w Rejs Niepodległości wypłynęła z Gdyni w niedzielę. Odwiedzi 22 porty w 18 państwach świata.
20.05.2018

Szczecin: Basen do morsowania, miasteczko teleskopów i warsztaty wokalne podczas Pikniku Pasji

Basen do morsowania, obserwacje Słońca w miasteczku teleskopów i warsztaty wokalne z piosenkami o mieście – to niektóre atrakcje podczas spotkania organizacji pozarządowych w Szczecinie. Na Wielkim Pikniku Pasji 27 maja zaprezentuje się prawie 150 NGO.
17.05.2018

Gdynia: Dar Młodzieży przechodzi ostatnie prace przed rejsem dookoła świata

W ramach przygotowań do rejsu dokoła świata "Dar Młodzieży" przechodzi ostatnie prace w stoczni, wyposażany jest m.in. w oczyszczalnię ścieków balastowych. W Rejs Niepodległości ma wypłynąć z Gdyni 20 maja i powrócić – po pokonaniu 35 tys. mil, w końcu marca 2019 r.
05.05.2018

PKN Orlen podpisał deklarację partnerstwa w programie Dostępność Plus

PKN Orlen podpisał w poniedziałek deklarację partnerstwa, stanowiącą - jak podkreśliła spółka - zobowiązanie współpracy w ramach programu Dostępność Plus, realizowanego przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Dokument sygnowali też m.in. przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych.
23.04.2018

Dar Młodzieży znów przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. Na pokład wracają studenci (foto, wideo)

Studenci wracają na Dar Młodzieży. Fregata, która w Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni przeszła remont przygotowujący ją do rejsu dookoła świata, zacumowała przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni w środę wieczorem, gdzie czeka teraz na praktykantów. Pierwszą w tym roku podróż szkoleniową zaplanowano na najbliższy piątek.
15.03.2018

Dar Młodzieży przeszedł przegląd i remont przed rejsem dookoła świata

Zakończył się przegląd i remont "Daru Młodzieży" przygotowujący do rejsu dookoła świata, w który żaglowiec wyruszy w maju. Jednostka opuściła gdyńską stocznię Nauta, gdzie prowadzone były prace remontowe. Wartość napraw i wymiany sprzętu to prawie 1,5 mln zł.
22.02.2018

400 laureatów popłynie w Rejs Niepodległości

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w sobotę odbył się drugi i ostatni etap konkursu Rejs Niepodległości, zorganizowanego z okazji obchodzonej w 2018 roku, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Laureaci pierwszego etapu konkursu przybyli do Warszawy by napisać test wiedzy z zakresu historii działań niepodległościowych od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r., podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu morze w Biblii.
23.01.2018

Dar Młodzieży wyposażony w nowoczesną odsalarkę. Ułatwi podróż dookoła świata

Remont Daru Młodzieży dobiega końca. W stoczni Remontowej Nauta w Gdyni żaglowiec wyposażony został m.in. w nowoczesną odsalarkę, która umożliwi uzyskiwanie słodkiej wody. W maju jednostka wyrusza w rejs dookoła świata. Jak informuje Akademia Morska w Gdyni, podczas wyprawy „wszystkie mechanizmy i wyposażenie statku poddane zostaną surowemu egzaminowi w ekstremalnych często warunkach podczas żeglugi po wodach trzech oceanów”.
16.01.2018

M. Dydycz: „Rejs Niepodległości” jest okazją, żeby przeżyć fantastyczną przygodę

"Rejs Niepodległości" jest okazją, żeby przeżyć fantastyczną przygodę na jednym z najsłynniejszych polskich żaglowców - "Darze Młodzieży" - powiedziała PAP ambasadorska rejsu Maria Dydycz. Na statku czujemy wolność; uwielbiam, gdy wstaję z koi, wiatr muska twarz, a słońce świeci niemiłosiernie - mówi.
15.01.2018

Dar Młodzieży w doku SR Nauta. Wkrótce wyruszy w wyjątkową podróż (foto, wideo)

Podróż dookoła świata coraz bliżej, dlatego Dar Młodzieży nie ma czasu na odpoczynek. Obecnie żaglowiec przechodzi remont klasowy w Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni. Zostanie m.in. pomalowany i wyposażony w nowoczesny system obróbki wód balastowych. Ostatni taki „lifting” należąca do Akademii Morskiej w Gdyni jednostka przechodziła dwa lata temu. Z naszą kamerą podpatrzyliśmy, jak przebiegają prace.
26.12.2017

Po raz ostatni świętowali jako akademia

97. rocznicę powstania Akademii Morskiej świętowano 8 grudnia. Tegoroczny jubileusz był wyjątkowy, bo uczelnia wkrótce z Akademii przekształcona zostanie w Uniwersytet.
11.12.2017

Dar Młodzieży ruszy w Rejs Niepodległości

W maju 2018 roku żaglowiec "Dar Młodzieży" ruszy w "Rejs Niepodległości" dookoła świata. Punktem kulminacyjnym będzie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku. W środę startuje konkurs dla młodzieży, który wyłoni uczestników rejsu.
22.11.2017

Dar Młodzieży wyrusza w podróż dookoła świata (foto, wideo)

11 miesięcy rejsu po morzach i oceanach, planowane 6 zmian załóg szkolnych oraz obecność podczas Światowych Dni Młodzieży 2019. W przyszłym roku Dar Młodzieży wyrusza w Rejs Niepodległości, czyli w podróż dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek wyprawy zaplanowano na maj przyszłego roku.
31.10.2017

Zła komunikacja i nieufność między pracownikami utrudnia rozwój przedsiębiorcom

Pracownicy ukrywają błędy, są zdemotywowani, czują, że ich zdanie nie ma znaczenia. Niechętnie oferują pomoc i zgłaszają własne pomysły, nie identyfikują się z firmą i nie znają jej celów, skarżą się na złą atmosferę w pracy. Wszystko to efekty deficytu kapitału społecznego, na które wskazują polskie firmy. Negatywne konsekwencje dotykają 95 proc. przedsiębiorstw w Polsce. Ich skutkiem jest mniejsza efektywność pracy oraz brak przepływu informacji w firmie. Niski poziom kapitału społecznego zagraża nie tylko kondycji przedsiębior
12.10.2017

Warszawa: Posiedzenie Komitetu Programowego „Rejsu Niepodległości”

W siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Programowego rejsu żaglowca „Dar Młodzieży”, którego celem będzie uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. Rejs rozpocznie się w maju 2018r., a zakończy w styczniu 2019r. w Panamie – na Światowych Dniach Młodzieży.
05.10.2017

Stena Line znów spieszy z pomocą

Stena Line po raz kolejny włącza się w akcję, której celem jest pomoc najbardziej potrzebującym. Od 1 września na pokładach promów należących do przewoźnika będzie można kupić kawę i herbatę w specjalnych kubkach. Część dochodu z jej sprzedaży będzie przekazywana na fundację, której celem jest podwyższenie standardu opieki zdrowotnej w krajach rozwijających się.
04.09.2017

Studenci AGH wodowali na Wiśle łódź solarną zbudowaną na zawody w Monako

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej we wtorek w Krakowie wodowali na Wiśle łódź solarną. Zbudowali ją na lipcowe, prestiżowe zawody w Monako. Jednoosobowa konstrukcja jest zasilana energią słoneczną.
13.06.2017

Studenci z AGH konstruują łódź solarną na zawody w Monako

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie kończą konstruowanie jednoosobowej łodzi zasilanej energią słoneczną, która wystartuje w międzynarodowych zawodach tego typu konstrukcji w Monako w lipcu tego roku. Wodowanie łodzi zaplanowano na czerwiec.
17.05.2017

Stena Line podjęła współpracę z Mercy Ships - międzynarodową organizacją humanitarną

Międzynarodowa organizacja humanitarna Mercy Ships i operator promowy Stena Line ogłosiły nawiązanie długoterminowej współpracy. Jej celem jest szerzenie wiedzy o tej organizacji, upowszechnienie wolontariatu oraz finansowe wsparcie Mercy Ships – zarówno przez Stena Line, podróżnych jak i partnerów biznesowych szwedzkiego koncernu.
14.02.2017

Konkurs na najlepszych studentów Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej

REMONTOWA HOLDING S.A. wraz z Wydziałem Oceanotechniki (WOiO) Politechniki Gdańskiej ogłaszają Konkurs na wyłonienie najlepszych studentów WOiO PG, Edycja 2016.
21.01.2016

Nurkowie będą sprzątać dno zatoki

Już jutro (10.10) odbędzie się siódma edycja imprezy pod hasłem Eko-Nurkowy Dzień. Podobnie jak w ubiegłych latach płetwonurkowie będą starali się oczyścić z zalegających śmieci podwodną część gdyńskich plaż, basenu jachtowego oraz Bulwaru Nadmorskiego.
09.10.2015

Dni Kariery 2014 - zaproszenie od V.Ships

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o możliwościach zatrudnienia w biurach V. Ships i poznać zespół i ofertę - dołączcie do nas na Dniach Kariery 2014.
03.03.2014

21. Finał WOŚP w Marynarce Wojennej

Od środy (19 grudnia) można wziąć udział w licytacjach specjalnych aukcji przygotowanych przez Marynarkę Wojenną w ramach 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem będzie to rejs okrętem podwodnym, okrętem transportowo-minowym oraz udział w specjalistycznym szkoleniu w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków. Rejsy okrętami MW można licytować w ramach WOŚP od 2009 roku. Do tej pory łączna kwota licytacji wyniosła ok. 150 000 złotych. Po raz pierwszy w historii będzie licytowany rejs okrętem podwodnym ORP ORZEŁ.
24.12.2012

Wolontariusze pomagają fokom i morświnom

Minęły już trzy lata, odkąd na polskim wybrzeżu pojawili się wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF, którzy niosą pomoc ssakom morskim, zbierają dane na ich temat i monitorują polskie wybrzeże. Dziś obchodzą swoje święto, podobnie jak wszystkie osoby zaangażowane w wolontariat.
07.12.2012

Wolontariat w Muzeum Morskim

Serdecznie zapraszamy do aktywności wolontariackiej w Ośrodku Kultury Morskiej, oddziale Centralnego Muzeum Morskiego!
15.03.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.